Tırnak Bakımının İncelikleri

Tırnak Bakımının İncelikleri
Paylaş
 

Tırnak Bakımının İncelikleri

Özellikle kadınlarımızın vazgeçilmezi olan güzel eller için her gün yeni yeni formüller açıklanmaktadır. Bunların içinde en gözde olanları kısa zamanda ve evdeki malzemelerle hazırlananlarıdır.

Kırılmayan Tırnaklar İçin Yapılacaklar

Tırnaklarınızın daha bakımlı ve sağlıklı olması için öncelikle tırnak kırılmasının önüne geçmek gerekir. Limon ve saf zeytinyağı ellerinize sağlık, tırnaklarınıza sağlamlık kazandıracaktır. Bunun yanında çok uzun tırnak kullanmak, kırılmaların kaçınılmaz olmasına neden olur. Orta uzunlukta, mümkünse düzenli törpülenen tırnakların kırılması olasılığı azalacaktır.

Tırnaklarınızın Sararmasına Engel Olun

Sağlıklı tırnakların en belirgin özelliklerinden biri de sararmamış tırnaklardır. Tırnaklarınızın sararmaması için sürmüş olduğunuz tırnak cilalarını iki günden fazla tırnaklarınızda tutmayın.

En geç iki günde bir cilayı çıkardıktan sonra tırnaklarınız ve elleriniz için mutlaka E vitamini içeren krem ya da nemlendiriciler sürüp, tırnaklarınızı beslemelisiniz. Eğer tırnaklarınız sarardıysa, tırnak beyazlatma için en doğal yöntem limon ve diş macunu karışımıdır. Bu karışımı sararan tırnaklarınızı beyazlatmak için kullanabilirsiniz.

Sağlıklı Tırnak Uzar

Unutmayın ki elleriniz ne kadar sağlıklı ve bakımlı olursa, tırnaklarınız da o kadar güçlü olacak ve düzenli olarak uzayacaktır. Tırnak uzatma için geliştirilmiş özel tırnak bakım ürünleri bulunmakla birlikte, her zaman göz önünde bulunan ve güzelliğin sembollerinden olan tırnaklarınızın bakımına ve onların sağlığına özen göstermelisiniz.

Sağlıklı ve bakımlı olan tırnaklar uzayacağı için, düzenli törpüleme ve düzenli tırnak kesimi sayesinde tırnaklarınızın sağlığının devamını sağlayabilirsiniz. Unutmayınız tırnaklar önemlidir.

 Tırnak Bakımının İncelikleri

Ellerinize ve Ayaklarınıza Aynı Özeni Gösterin

Elleriniz görsel olarak daha ön planda olduğundan tırnak bakımında ayaklara aynı özen gösterilmeyebilmektedir. Bu yanlışa düşmeden, elleriniz ve el tırnaklarınız için gösterdiğiniz özeni ayaklarınızın bakımı için de gösterin.

Ayak tırnak bakımı nasıl yapılır diye baktığımızda, tıpkı ellerde olduğu gibi özel kozmetik ürünler, doğal karışımlar bulunmaktadır. Ayak sağlığı, genel vücut sağlığımızda önemli bir bölgedir. Ayaklarımızın sağlıklı ve bakımlı olması, dolayısıyla ayak tırnaklarımızın da bakımlı olması demektir.

Kişisel bakımın en göz önünde olanı tırnakların bakımı, hem görsel açıdan hem de hijyen açısından önem arz etmektedir.

Bu yazı 1409 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylara büyük bir hassasiyetle yaklaşabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Sorumluluklarınızın baskısını hissedebilirsiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygusal tepkilerinizi denetleyin. Aslında yaratıcı çalışmalar yapabilir ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstereceksiniz. Yabancılar ile iş birliği yapabilir, içinde bulunduğunuz koşulların dışında farklı yerlerde yaşamak için şartlarınızı zorlayabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve yeni stratejiler yapacaksınız. Güçlü kişilerle karşılaşabilir ve onların fikirlerinden etkilenebilirsiniz. Yepyeni projeler yapacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bilinçaltınızı etkilemiş olan eski olayları hatırlayacak ve düşüncelerinizi tamamen değiştirmeyi başaracaksınız. Ekip çalışmalarında başarılı olacak ve yaratıcı fikirlerinizle çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak ve hoş fırsatlar karşınıza çıkacak. Şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz ancak iyi değerlendirmek için çalışmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir haftaya başlıyorsunuz. Kardeşleriniz, arkadaşlarınız ve çocukların sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu arada yapmanız gereken işleri ihmal edebilirsiniz. Aslında yapabileceklerinizden daha büyük sorumluluklar almaktan kaçınmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın. Eski arkadaşlarınız ile haberleşebilir ve eski projeleriniz gündeme gelebilir. Ancak eski olanı yenilemeniz gerekiyor. Bugün araştırma, geliştirme ve projeler üzerinde çalışmak için uygun zaman.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve çocuklarla ilgilenmeniz gerekebilir. Her türlü soruna kolay çözüm bulabileceğiniz bir gün. Ancak sabah saatlerinde hayallerin dağıtıcı etkisinden uzak durmalısınız. Dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklamayı başarabilirseniz, yepyeni projeler üreteceksiniz. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilir ve yarım kalmış işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde yabancılar, yabancı ülkeler ve seyahatler ile ilgilenebilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Kafanızı karıştıran düşünceleriniz olabilir fakat bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük gayret göstereceksiniz. Devlet daireleri, hukuk ve resmiyet gerektiren işlerle ilgili baskı uyandıran durumlar olabilir ve siz bunları çözmek için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Aslında tarzınızda değişiklik yapabilirseniz, karşılaşmış olduğunuz sorunları çok daha kolay çözmeyi başaracaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde geleceğe yönelik beklentilerinizi gözden geçireceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
Haftaya keyifli başlayacak ve daha önceden planlamış olduğunuz işlerinizi disiplinli bir biçimde yapacaksınız. Patronlar ve önemli kişilerle ilişkilerinizi güçlendirebilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Gün içinde karşılaşacağınız olaylar moralinizi yükseltecek ve isteklerinizi gerçekleştireceğinize dair olan inancınız kuvvetlenecek. Ciddiyet gerektiren konularda ortaya koyduğunuz rahat davranış ile çevrenizi etkileyebilir ve sorunları mesele haline getirmeden çözebilirsiniz. Böylece büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Ayrıca devlet dairelerinde işi olanlar bugün işlerini kolay yapacaklar.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün duygusal ve hassas olacaksınız fakat dikkatiniz giderek yükseliyor. Eski projelerinizi hatırlayacak ve geleceğe yönelik yeni düşünceler içine gireceksiniz. Güç, zenginlik ve kariyer peşinde koşabilirsiniz. Haberleşme trafiğiniz giderek hareketleniyor. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişiden etkilenebilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz projeleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak kişilerle de karşılaşmanız mümkün. Günün ilerleyen saatlerinde yetiştirmeniz gereken işler yüzünden gerilim hissedebilirsiniz fakat arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU