2016 İlkbahar Yaz Modası

2016-İlkbahar-Yaz
Paylaş
 

2016 İlkbahar Yaz Modası

2016 ilkbahar ve yaz modası her zamankinden farklı bir özellik göstermektedir. 2016 yılında kompleks bir moda dili oluşturulmuş. Kıyafetler yaratıcı bir şekilde tasarlanmış. Tasarlanan kıyafetlerin stil, tutum ve yapıları fonksiyonel bir özelliktedir.

2016 modası yaratıcı düşüncenin ve mimarinin kumaşlara giydirilmiş hali olarak yansımış. Kıyafetlerde sadelik hakim olduğu gibi gölgeli renklerin kullanıldığı da göze çarpmaktadır. Sade ve gölgeli renkler alışılmadık kombinasyonlarla karşımıza çıkmaktadır. Kıyafetlerde doğal tonlar uygulanmıştır.

2016 yılı ilkbahar yaz sezonu, Newyork Moda Haftası gerçekleşti. 2016 koleksiyonları incelendiği zaman göze çarpan ilk olgu canlı renklerin olmasıdır. Neredeyse her kıyafet ve aksesuarlarda mavi, yeşil, kırmızı, turuncu renklerinin ön plana çıktığı görülür. Oldukça tatlı ve kendini ispatlamış renkler kullanılmış. Özellikle ünlü markalar tarafından kırmızı gibi tutkulu ve şehvetli renk narin ve büyüleyici şekle getirilerek modern bir görüntüyle defilede yerini almıştır.

10 İlkbahar Yaz Modası

Bu sezonda etnik kıyafetler ve yöresel tasarımlarda ön plana çıkmıştır. Kısa tunik ve gömleklere de yer verilmiş. Gömleklerin sırt bölümleri her zamankinden farklı olarak dekolte 2016 yılı gömleklerde abartılı nakış ve çiçek motifleriyle süslenmiş. Yaz elbiseleri uzun ve akıcı kumaşlardan yapılmıştır. Pantolonlar yumuşak kumaşlardan olduğu gibi dar parça modellere ağırlık verilmiştir. Penye hırkalar ise mükemmel geometrik şekiller açısından zengindir.

İlkbahar Yaz Modası İlkbahar Yaz Modası İlkbahar Yaz Modası

2016’da renklerle ilgili siyah ve beyaz olmak üzere zıtlıklarda bir arada kullanılmıştır. Eteklerde asimetrik modeller yer almaktadır. Modanın klasiklerinden olan dantellere de dokunulmuştur. Şaşırtıcı ve çağdaş tasarımlarla dantellerle yeni bir dil oluşturulmuştur. Dantel elbise ve etekler 2016 ilkbahar, yaz ayında en çok kullanılan stillerdendir.

2016 ilkbahar ve yaz modasında tazelik, coşku ön planda tutulmuştur. Bu sezonda yüksek topuk platform ayakkabılar modadır. Elbise ve bluzlarda hayvan desenleri bulunmaktadır. Uzun etekler, askeri ceketler ve safari dünyasından esinlenen yeni trendler tasarlanmıştır.

2016 yaz modasında deri kıyafetler de yer almaktadır. Ceket, elbise ve şortlarda deri parçalar tasarlanmış. Yaz aylarının sıcaklığını ve canlılığını göstermek için pudra rengi ve kum rengi deriler 2016 yılı tercihlerindendir.

2016 bluzlarında omuzlar üzerinde çalışma yapılmış. Omuzlar her iki taraftan bir parça açık bırakılmış ya da kol kumaşları ara ara dikilerek farklı bir stil oluşturulmuştur. Omuzlarda güçlü bir duruş oluşturulmuş. Kroşeler, danteller ve nakışlar her parçada kullanılmıştır. Hatta dantelleri sandaletlerde görmek bile mümkündür.

Yazın dikkat çeken en önemli stillerden biride spor kıyafetlerdir. 2016 ilkbahar, yaz sezonunun canlı cıvıl cıvıl renkleri spor kıyafetlerde de etkisini göstermiş.

2016 ilkbahar yaz sezonunda fırfırlarda ihmal edilmemiş. Fırfırlar tek bir parça üzerinde kullanılmamış. Bluzlar, ceketler, etekler ve elbiseler olmak üzere tüm giysilerde fırfır kullanılmış.

Newyork, Londra ve Milano moda haftalarında yer alan 2016 ilkbahar yaz sezon modası titizlikle araştırılarak sizlere fikir oluşturması için sitemizde bir araya getirdik.

6 İlkbahar Yaz Modası

Bu yazı 1451 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Aslında iyimser ve anlayışlı davranabilirsiniz ancak bazı olaylar ve kişiler radikal değişiklikler yapmanız için sizi zorlayabilir. Veya siz, çevrenizdeki güçlü kişileri karşınıza alabilirsiniz. Güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Saygı duyduğunuz kişilere danışabilirsiniz ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Daha önce değiştirmek isteyip cazgeçmiş olduğunuz konular tekrar karşınıza çıkabilir ve bu kez duygunuz daha farklı olduğu için karşılaştığınız olaylara şaşırabilirsiniz. Fakat bugün kendinizi daha rahat hissedeceksiniz ve dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapılması gereken işler ile ilgileneceksiniz. Eviniz ile ilgilenebilirsiniz ve bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve keyif aldığınız ortamlarda bulunmak istediğiniz bir gün. Sorumluluk gerektiren konular ile ilgili duygularınız derinleşmiş olabilir konular karşınıza çıkabilir. Ciddiye alınmak istediğiniz bir dönemdesiniz ve çevrenizin sizi önemsemesini istiyor olabilirsiniz. Ancak kendinizi fazla zorlamayın ve özellikle sevdiklerinize ve yakınlarınıza karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için özen gösterin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz. İlişkilerinizi zorlaştıracak davranışlarda bulunmasanız iyi olacak.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkileriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Kendinizi yalnız mutsuz hissedebilirsiniz. Özellikle burcun ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar, isteklerini gözden geçirirken biraz daha makul olmak için gayret göstermeli. Sevdiğinize karşı biraz daha anlayışlı ve sakin davranmalısınız. Bu arada kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan kaçının. Spor yapmak ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak. Çevrenizi değiştirmek ve yabancılar ile kuracağınız ilişkiler sizi rahatlatacak. Olaylara daha iyimser bir açıdan bakmaya çalışın ve sağlığınıza özen gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün eviniz ile ilgilenebilir ve yakınlarınızı evinize davet edebilirsiniz. Bu arada gençler, çocuklar, kardeşleriniz ve önemsediğiniz aile büyükleri ile görüşebilirsiniz. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve yakınlarınız sizin ziyaretinize gelebilir. Hareket halinde olmak ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmak keyfinizi yerine getirecek. Gizli düşünceleriniz olabilir. Ayrıca sizden gizlenmiş bilgilere ulaşabilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşebilir. Etkileyici kişiler ile görüşebilirsiniz ve yepyeni istekler içine girebilirsiniz. Çeşitli organizasyonlara katılabilir, önemli organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Kaderinizdeki kişiler ve olaylar ile karşılaşmanız mümkün. Veya karşılaştığınız bazı kişiler size tanıdık gelebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve anneniz ile aranızda daha önce geçmiş olayları hatırlayabilirsiniz. Annenizin veya ablanızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Ancak bunların üzerinde fazla durmayacaksınız ve dikkatinizi sevdiğiniz konulara yönelteceksiniz. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve desteği ile moraliniz yükselecek ve olaylara daha iyimser açıdan bakacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz ile birlikte keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve karmaşık fikirlerden uzaklaşıp sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Kendinize bakım yapabilir ve özen gösterebilirsiniz. Ayrıca babanız, amcanız veya ağabeyiniz ile ilgilenebilirsiniz. Babanız veya baba adayı arkadaşlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve bazı kaygılar hissedebilirsiniz. Endişelerden uzak durun ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımını alabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Dedikodular ile fazla ilgilenmeyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşmiş olabilir ve annenizi hatırlayabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki büyük kadınlar veya anne adayları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandıracak. Fakat sakin ve kararlı davranabilirsiniz ve böylece kafanızı karıştıran her ne var ise, bilgilenmek için çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Ayrıca uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya beklemediğiniz ziyaretçileriniz olabilir. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Dışarda olmak ve farklı konular ile ilgilenmek sizi rahatlatacak.