2016 İlkbahar Yaz Modası

2016-İlkbahar-Yaz
Paylaş
 

2016 İlkbahar Yaz Modası

2016 ilkbahar ve yaz modası her zamankinden farklı bir özellik göstermektedir. 2016 yılında kompleks bir moda dili oluşturulmuş. Kıyafetler yaratıcı bir şekilde tasarlanmış. Tasarlanan kıyafetlerin stil, tutum ve yapıları fonksiyonel bir özelliktedir.

2016 modası yaratıcı düşüncenin ve mimarinin kumaşlara giydirilmiş hali olarak yansımış. Kıyafetlerde sadelik hakim olduğu gibi gölgeli renklerin kullanıldığı da göze çarpmaktadır. Sade ve gölgeli renkler alışılmadık kombinasyonlarla karşımıza çıkmaktadır. Kıyafetlerde doğal tonlar uygulanmıştır.

2016 yılı ilkbahar yaz sezonu, Newyork Moda Haftası gerçekleşti. 2016 koleksiyonları incelendiği zaman göze çarpan ilk olgu canlı renklerin olmasıdır. Neredeyse her kıyafet ve aksesuarlarda mavi, yeşil, kırmızı, turuncu renklerinin ön plana çıktığı görülür. Oldukça tatlı ve kendini ispatlamış renkler kullanılmış. Özellikle ünlü markalar tarafından kırmızı gibi tutkulu ve şehvetli renk narin ve büyüleyici şekle getirilerek modern bir görüntüyle defilede yerini almıştır.

10 İlkbahar Yaz Modası

Bu sezonda etnik kıyafetler ve yöresel tasarımlarda ön plana çıkmıştır. Kısa tunik ve gömleklere de yer verilmiş. Gömleklerin sırt bölümleri her zamankinden farklı olarak dekolte 2016 yılı gömleklerde abartılı nakış ve çiçek motifleriyle süslenmiş. Yaz elbiseleri uzun ve akıcı kumaşlardan yapılmıştır. Pantolonlar yumuşak kumaşlardan olduğu gibi dar parça modellere ağırlık verilmiştir. Penye hırkalar ise mükemmel geometrik şekiller açısından zengindir.

İlkbahar Yaz Modası İlkbahar Yaz Modası İlkbahar Yaz Modası

2016’da renklerle ilgili siyah ve beyaz olmak üzere zıtlıklarda bir arada kullanılmıştır. Eteklerde asimetrik modeller yer almaktadır. Modanın klasiklerinden olan dantellere de dokunulmuştur. Şaşırtıcı ve çağdaş tasarımlarla dantellerle yeni bir dil oluşturulmuştur. Dantel elbise ve etekler 2016 ilkbahar, yaz ayında en çok kullanılan stillerdendir.

2016 ilkbahar ve yaz modasında tazelik, coşku ön planda tutulmuştur. Bu sezonda yüksek topuk platform ayakkabılar modadır. Elbise ve bluzlarda hayvan desenleri bulunmaktadır. Uzun etekler, askeri ceketler ve safari dünyasından esinlenen yeni trendler tasarlanmıştır.

2016 yaz modasında deri kıyafetler de yer almaktadır. Ceket, elbise ve şortlarda deri parçalar tasarlanmış. Yaz aylarının sıcaklığını ve canlılığını göstermek için pudra rengi ve kum rengi deriler 2016 yılı tercihlerindendir.

2016 bluzlarında omuzlar üzerinde çalışma yapılmış. Omuzlar her iki taraftan bir parça açık bırakılmış ya da kol kumaşları ara ara dikilerek farklı bir stil oluşturulmuştur. Omuzlarda güçlü bir duruş oluşturulmuş. Kroşeler, danteller ve nakışlar her parçada kullanılmıştır. Hatta dantelleri sandaletlerde görmek bile mümkündür.

Yazın dikkat çeken en önemli stillerden biride spor kıyafetlerdir. 2016 ilkbahar, yaz sezonunun canlı cıvıl cıvıl renkleri spor kıyafetlerde de etkisini göstermiş.

2016 ilkbahar yaz sezonunda fırfırlarda ihmal edilmemiş. Fırfırlar tek bir parça üzerinde kullanılmamış. Bluzlar, ceketler, etekler ve elbiseler olmak üzere tüm giysilerde fırfır kullanılmış.

Newyork, Londra ve Milano moda haftalarında yer alan 2016 ilkbahar yaz sezon modası titizlikle araştırılarak sizlere fikir oluşturması için sitemizde bir araya getirdik.

6 İlkbahar Yaz Modası

Bu yazı 1492 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün karamsar duygulardan uzaklaşacak ve kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Çeşitli davetler alabilir ve arkadaşlarınız ile buluşabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve daha önce sizi rahatsız eden konulardan uzaklaşıp dikkatinizi yapmak istediğiniz pratik konulara yönelteceksiniz. Bu arada duygularınızın karışıklığı devam edebilir fakat şimdi duygular yerine aklınız ile hareket edebilirsiniz. Bugün arkadaşlarınız ile birlikte keyifli organizasyonlar yapabilir, ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Bugün kendinizi keyifli hissedeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Duygusal ve heyecanlı olacağınız bir gün. Kafanızı karıştıran konulardan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi ideallerinize odaklayacaksınız. Hayal gücü gerektiren konular ilginizi çekecek. Bugün karşılaştığınız olaylar ve kişiler hayal gücünüzü uyandırabilir. Ayrıca mistik konular, sanatsal faaliyetler ve sanatçılar keyfinizi yerine getirecek ve hayallerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bugün hareketli bir gün geçirebilirsiniz ve günün ilerleyen saatlerinde güçlü ve etkileyici tanıdıklarınız ile görüşebilirsiniz. Veya karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendi davranışlarınızı gözden geçirebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler hayal gücünüzü uyandıracak ve düşünceleriniz derinleşecek. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Dalgınlık nedeniyle evinizin veya arabanızın anahtarını kaybedebilirsiniz. Hatta önünüzde duran evrakları arayabilirsiniz. Aslında zihinsel faaliyetinizin hızlandığı bir dönem... Ancak düşünceleriniz konudan konuya çok hızlı geçiş yapabilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Bu arada size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ziyaretinize gelebilir veya çocukların sorunları ile ilgilenmeniz gerekebilir ve bu arada yapmanız gereken işleri ertelemeniz gerekebilir. İşlerinizi iyi planlamanız gereken bir dönem...
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. İsteklerinizi ortaya koyarken acele etmeyin ve duygusal davranışlarda bulunmamaya özen gösterin. Bugün uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile karşılaşabilir, ilginç haberler alabilirsiniz. Kafanızı karıştıran her ne var ise, farklı çözümler bulabilirsiniz ve düşüncelerinizi değiştirmeyi başarabilirsiniz. Arkadaşlarınız, kardeşleriniz ve yakınlarınızın desteğini alacaksınız. Bugün çeşitli davetler alabilirsiniz ve bir süredir görmediğiniz arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz. Daha önce rahatsız olduğunuz konular hakkında fikirlerinizin değişmesine neden olacak haberler alabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve karmaşık düşünceler içine girebilirsiniz. Fakat moralinizi bozmayacaksınız. Bu arada olayları ve iletişimde bulunduğunuz kişileri kritik edebilirsiniz fakat eleştirici bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Bugün dikkatinizi dağıtan konulardan uzaklaşacaksınız ve sevdiğiniz işler ile ilgileneceksiniz. Özellikle dostlarınızın ilgisi ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek ve yapmak istediğiniz uzun soluklu projelerinize dikkatinizi odaklayacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz ile birlikte dost davetlerine katılabilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Arkadaşlarınız ile birlikte yapacağınız organizasyonlar sırasında hoş teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Farklı ortamlar ve değişik çevreler dikkatinizi çekecek. Bu arada yabancılar ile ilişkilerinizde tedbirli olmalısınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeler yapabilirsiniz ve yakınlarınızın desteğini alabilirsiniz. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve olaylara bakış açınız tamamen değişebilir. Bu arada sorunları büyütmekten kaçının. Duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz ve ilişkilere daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Uğun uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün dostlarınızla birlikte yapacağınız organizasyonlarda eğlenceli vakit geçireceksiniz. Bu arada duygularınız dalgalanabilir. Ancak hareket halinde olmak keyfinizi yerine getirecek. İlişkileriniz giderek daha sıcak olacak ve yabancılar ile birlikte olmak moralinizi yükseltecek. Ölüm, ölüm ötesi ve mistik konular ilginizi çekiyor. Fakat şimdi daha gerçekçi bir tavır içinde bulunacak ve hayallerinizi gerçekleştirmenin yollarını arayacaksınız. Her türlü yatırım araçlarıyla ilgilenebilir, zengin ve güçlü kişilerle iletişim kurabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Dikkatinizi kendinize odaklayacak ve projelerinizi gerçekleştirmek için çeşitli planlar yapacaksınız. Almış olduğunuz bazı haberler veya karşılaşmış olduğunuz kişilerin söyledikleri düşüncelerinizin derinleşmesine neden olmuş olabilir. Fakat bugün dikkatinizi dağıtan konulardan uzaklaşacaksınız ve yaratıcılık gerektiren konular ile ilgileneceksiniz. Özellikle bilgisayar teknolojisi ve ortaya çıkan yenilikler sizi heyecanlandırabilir. Ayrıca ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz ve değişiyor olduğunuzu düşüneceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Moraliniz ve kendinize olan güveniniz giderek yükseliyor. Özellikle önemsediğiniz kişilerden alacağınız iltifat ve destek moralinizi yükseltmiş olabilir. Ancak küçük detaylar gözünüzde büyüyebilir ve olaylara bakış açınız değişebilir. Özellikle yabancılar ile ilişkilerinizde daha tedbirli olmanız gerekiyor. Sevdiklerinizin ilgisi ve desteğini ile sabırlı davranmayı başarabilirsiniz. Bu arada mahkemeler ve adalet sistemi ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Harekete geçmeden önce bilgisine güvendiğiniz kişilere danışabilirsiniz ve geleceğe yönelik isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Duygusal ve heyecanlı olacağınız bir gün. Seyahatler ve hareket halinde olmak keyfinizi yerine getirecek. Daha kararlı ve dikkatli ir tavır içinde olabilirsiniz ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanabilir. Daha önce sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşmayı başaracaksınız ve dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Arkadaşlarınız ve kardeşleriniz ile ilgili fikirleriniz değişebilir. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece yaratıcı çözümleriniz ile çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Bu arada tarzınız ve davranışlarınızın değiştiğini hissedeceksiniz. Aslında üzerinizde hissettiğiniz baskı sayesinde bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz mümkün.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile karşılaşabilirsiniz. Duyduğunuz haberlerden etkilenebilir ve karmaşık düşünceler içine girebilirsiniz. Kafanız karışık olsa bile anlayışlı ve uzlaştırıcı bir tavır içinde olabilirsiniz. Fikirlerinizi ortaya koymak için acele etmeyin ve aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. Faturalar ve evraklar ile ilgili bazı karışıklıklar çıkabilir ve daha önce yapmanız gereken işler ile şimdi daha fazla uğraşmanız gerekebilir. Fakat dostlarınızın desteğini alacaksınız ve kendinizi şanslı hissedeceksiniz.