2016 İlkbahar Yaz Modası

2016-İlkbahar-Yaz
Paylaş
 

2016 İlkbahar Yaz Modası

2016 ilkbahar ve yaz modası her zamankinden farklı bir özellik göstermektedir. 2016 yılında kompleks bir moda dili oluşturulmuş. Kıyafetler yaratıcı bir şekilde tasarlanmış. Tasarlanan kıyafetlerin stil, tutum ve yapıları fonksiyonel bir özelliktedir.

2016 modası yaratıcı düşüncenin ve mimarinin kumaşlara giydirilmiş hali olarak yansımış. Kıyafetlerde sadelik hakim olduğu gibi gölgeli renklerin kullanıldığı da göze çarpmaktadır. Sade ve gölgeli renkler alışılmadık kombinasyonlarla karşımıza çıkmaktadır. Kıyafetlerde doğal tonlar uygulanmıştır.

2016 yılı ilkbahar yaz sezonu, Newyork Moda Haftası gerçekleşti. 2016 koleksiyonları incelendiği zaman göze çarpan ilk olgu canlı renklerin olmasıdır. Neredeyse her kıyafet ve aksesuarlarda mavi, yeşil, kırmızı, turuncu renklerinin ön plana çıktığı görülür. Oldukça tatlı ve kendini ispatlamış renkler kullanılmış. Özellikle ünlü markalar tarafından kırmızı gibi tutkulu ve şehvetli renk narin ve büyüleyici şekle getirilerek modern bir görüntüyle defilede yerini almıştır.

10 İlkbahar Yaz Modası

Bu sezonda etnik kıyafetler ve yöresel tasarımlarda ön plana çıkmıştır. Kısa tunik ve gömleklere de yer verilmiş. Gömleklerin sırt bölümleri her zamankinden farklı olarak dekolte 2016 yılı gömleklerde abartılı nakış ve çiçek motifleriyle süslenmiş. Yaz elbiseleri uzun ve akıcı kumaşlardan yapılmıştır. Pantolonlar yumuşak kumaşlardan olduğu gibi dar parça modellere ağırlık verilmiştir. Penye hırkalar ise mükemmel geometrik şekiller açısından zengindir.

İlkbahar Yaz Modası İlkbahar Yaz Modası İlkbahar Yaz Modası

2016’da renklerle ilgili siyah ve beyaz olmak üzere zıtlıklarda bir arada kullanılmıştır. Eteklerde asimetrik modeller yer almaktadır. Modanın klasiklerinden olan dantellere de dokunulmuştur. Şaşırtıcı ve çağdaş tasarımlarla dantellerle yeni bir dil oluşturulmuştur. Dantel elbise ve etekler 2016 ilkbahar, yaz ayında en çok kullanılan stillerdendir.

2016 ilkbahar ve yaz modasında tazelik, coşku ön planda tutulmuştur. Bu sezonda yüksek topuk platform ayakkabılar modadır. Elbise ve bluzlarda hayvan desenleri bulunmaktadır. Uzun etekler, askeri ceketler ve safari dünyasından esinlenen yeni trendler tasarlanmıştır.

2016 yaz modasında deri kıyafetler de yer almaktadır. Ceket, elbise ve şortlarda deri parçalar tasarlanmış. Yaz aylarının sıcaklığını ve canlılığını göstermek için pudra rengi ve kum rengi deriler 2016 yılı tercihlerindendir.

2016 bluzlarında omuzlar üzerinde çalışma yapılmış. Omuzlar her iki taraftan bir parça açık bırakılmış ya da kol kumaşları ara ara dikilerek farklı bir stil oluşturulmuştur. Omuzlarda güçlü bir duruş oluşturulmuş. Kroşeler, danteller ve nakışlar her parçada kullanılmıştır. Hatta dantelleri sandaletlerde görmek bile mümkündür.

Yazın dikkat çeken en önemli stillerden biride spor kıyafetlerdir. 2016 ilkbahar, yaz sezonunun canlı cıvıl cıvıl renkleri spor kıyafetlerde de etkisini göstermiş.

2016 ilkbahar yaz sezonunda fırfırlarda ihmal edilmemiş. Fırfırlar tek bir parça üzerinde kullanılmamış. Bluzlar, ceketler, etekler ve elbiseler olmak üzere tüm giysilerde fırfır kullanılmış.

Newyork, Londra ve Milano moda haftalarında yer alan 2016 ilkbahar yaz sezon modası titizlikle araştırılarak sizlere fikir oluşturması için sitemizde bir araya getirdik.

6 İlkbahar Yaz Modası

Bu yazı 1693 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU