2016 İlkbahar Yaz Modası

2016-İlkbahar-Yaz
Paylaş
 

2016 İlkbahar Yaz Modası

2016 ilkbahar ve yaz modası her zamankinden farklı bir özellik göstermektedir. 2016 yılında kompleks bir moda dili oluşturulmuş. Kıyafetler yaratıcı bir şekilde tasarlanmış. Tasarlanan kıyafetlerin stil, tutum ve yapıları fonksiyonel bir özelliktedir.

2016 modası yaratıcı düşüncenin ve mimarinin kumaşlara giydirilmiş hali olarak yansımış. Kıyafetlerde sadelik hakim olduğu gibi gölgeli renklerin kullanıldığı da göze çarpmaktadır. Sade ve gölgeli renkler alışılmadık kombinasyonlarla karşımıza çıkmaktadır. Kıyafetlerde doğal tonlar uygulanmıştır.

2016 yılı ilkbahar yaz sezonu, Newyork Moda Haftası gerçekleşti. 2016 koleksiyonları incelendiği zaman göze çarpan ilk olgu canlı renklerin olmasıdır. Neredeyse her kıyafet ve aksesuarlarda mavi, yeşil, kırmızı, turuncu renklerinin ön plana çıktığı görülür. Oldukça tatlı ve kendini ispatlamış renkler kullanılmış. Özellikle ünlü markalar tarafından kırmızı gibi tutkulu ve şehvetli renk narin ve büyüleyici şekle getirilerek modern bir görüntüyle defilede yerini almıştır.

10 İlkbahar Yaz Modası

Bu sezonda etnik kıyafetler ve yöresel tasarımlarda ön plana çıkmıştır. Kısa tunik ve gömleklere de yer verilmiş. Gömleklerin sırt bölümleri her zamankinden farklı olarak dekolte 2016 yılı gömleklerde abartılı nakış ve çiçek motifleriyle süslenmiş. Yaz elbiseleri uzun ve akıcı kumaşlardan yapılmıştır. Pantolonlar yumuşak kumaşlardan olduğu gibi dar parça modellere ağırlık verilmiştir. Penye hırkalar ise mükemmel geometrik şekiller açısından zengindir.

İlkbahar Yaz Modası İlkbahar Yaz Modası İlkbahar Yaz Modası

2016’da renklerle ilgili siyah ve beyaz olmak üzere zıtlıklarda bir arada kullanılmıştır. Eteklerde asimetrik modeller yer almaktadır. Modanın klasiklerinden olan dantellere de dokunulmuştur. Şaşırtıcı ve çağdaş tasarımlarla dantellerle yeni bir dil oluşturulmuştur. Dantel elbise ve etekler 2016 ilkbahar, yaz ayında en çok kullanılan stillerdendir.

2016 ilkbahar ve yaz modasında tazelik, coşku ön planda tutulmuştur. Bu sezonda yüksek topuk platform ayakkabılar modadır. Elbise ve bluzlarda hayvan desenleri bulunmaktadır. Uzun etekler, askeri ceketler ve safari dünyasından esinlenen yeni trendler tasarlanmıştır.

2016 yaz modasında deri kıyafetler de yer almaktadır. Ceket, elbise ve şortlarda deri parçalar tasarlanmış. Yaz aylarının sıcaklığını ve canlılığını göstermek için pudra rengi ve kum rengi deriler 2016 yılı tercihlerindendir.

2016 bluzlarında omuzlar üzerinde çalışma yapılmış. Omuzlar her iki taraftan bir parça açık bırakılmış ya da kol kumaşları ara ara dikilerek farklı bir stil oluşturulmuştur. Omuzlarda güçlü bir duruş oluşturulmuş. Kroşeler, danteller ve nakışlar her parçada kullanılmıştır. Hatta dantelleri sandaletlerde görmek bile mümkündür.

Yazın dikkat çeken en önemli stillerden biride spor kıyafetlerdir. 2016 ilkbahar, yaz sezonunun canlı cıvıl cıvıl renkleri spor kıyafetlerde de etkisini göstermiş.

2016 ilkbahar yaz sezonunda fırfırlarda ihmal edilmemiş. Fırfırlar tek bir parça üzerinde kullanılmamış. Bluzlar, ceketler, etekler ve elbiseler olmak üzere tüm giysilerde fırfır kullanılmış.

Newyork, Londra ve Milano moda haftalarında yer alan 2016 ilkbahar yaz sezon modası titizlikle araştırılarak sizlere fikir oluşturması için sitemizde bir araya getirdik.

6 İlkbahar Yaz Modası

Bu yazı 1759 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.