2016 İlkbahar Yaz Modası

2016-İlkbahar-Yaz
Paylaş
 

2016 İlkbahar Yaz Modası

2016 ilkbahar ve yaz modası her zamankinden farklı bir özellik göstermektedir. 2016 yılında kompleks bir moda dili oluşturulmuş. Kıyafetler yaratıcı bir şekilde tasarlanmış. Tasarlanan kıyafetlerin stil, tutum ve yapıları fonksiyonel bir özelliktedir.

2016 modası yaratıcı düşüncenin ve mimarinin kumaşlara giydirilmiş hali olarak yansımış. Kıyafetlerde sadelik hakim olduğu gibi gölgeli renklerin kullanıldığı da göze çarpmaktadır. Sade ve gölgeli renkler alışılmadık kombinasyonlarla karşımıza çıkmaktadır. Kıyafetlerde doğal tonlar uygulanmıştır.

2016 yılı ilkbahar yaz sezonu, Newyork Moda Haftası gerçekleşti. 2016 koleksiyonları incelendiği zaman göze çarpan ilk olgu canlı renklerin olmasıdır. Neredeyse her kıyafet ve aksesuarlarda mavi, yeşil, kırmızı, turuncu renklerinin ön plana çıktığı görülür. Oldukça tatlı ve kendini ispatlamış renkler kullanılmış. Özellikle ünlü markalar tarafından kırmızı gibi tutkulu ve şehvetli renk narin ve büyüleyici şekle getirilerek modern bir görüntüyle defilede yerini almıştır.

10 İlkbahar Yaz Modası

Bu sezonda etnik kıyafetler ve yöresel tasarımlarda ön plana çıkmıştır. Kısa tunik ve gömleklere de yer verilmiş. Gömleklerin sırt bölümleri her zamankinden farklı olarak dekolte 2016 yılı gömleklerde abartılı nakış ve çiçek motifleriyle süslenmiş. Yaz elbiseleri uzun ve akıcı kumaşlardan yapılmıştır. Pantolonlar yumuşak kumaşlardan olduğu gibi dar parça modellere ağırlık verilmiştir. Penye hırkalar ise mükemmel geometrik şekiller açısından zengindir.

İlkbahar Yaz Modası İlkbahar Yaz Modası İlkbahar Yaz Modası

2016’da renklerle ilgili siyah ve beyaz olmak üzere zıtlıklarda bir arada kullanılmıştır. Eteklerde asimetrik modeller yer almaktadır. Modanın klasiklerinden olan dantellere de dokunulmuştur. Şaşırtıcı ve çağdaş tasarımlarla dantellerle yeni bir dil oluşturulmuştur. Dantel elbise ve etekler 2016 ilkbahar, yaz ayında en çok kullanılan stillerdendir.

2016 ilkbahar ve yaz modasında tazelik, coşku ön planda tutulmuştur. Bu sezonda yüksek topuk platform ayakkabılar modadır. Elbise ve bluzlarda hayvan desenleri bulunmaktadır. Uzun etekler, askeri ceketler ve safari dünyasından esinlenen yeni trendler tasarlanmıştır.

2016 yaz modasında deri kıyafetler de yer almaktadır. Ceket, elbise ve şortlarda deri parçalar tasarlanmış. Yaz aylarının sıcaklığını ve canlılığını göstermek için pudra rengi ve kum rengi deriler 2016 yılı tercihlerindendir.

2016 bluzlarında omuzlar üzerinde çalışma yapılmış. Omuzlar her iki taraftan bir parça açık bırakılmış ya da kol kumaşları ara ara dikilerek farklı bir stil oluşturulmuştur. Omuzlarda güçlü bir duruş oluşturulmuş. Kroşeler, danteller ve nakışlar her parçada kullanılmıştır. Hatta dantelleri sandaletlerde görmek bile mümkündür.

Yazın dikkat çeken en önemli stillerden biride spor kıyafetlerdir. 2016 ilkbahar, yaz sezonunun canlı cıvıl cıvıl renkleri spor kıyafetlerde de etkisini göstermiş.

2016 ilkbahar yaz sezonunda fırfırlarda ihmal edilmemiş. Fırfırlar tek bir parça üzerinde kullanılmamış. Bluzlar, ceketler, etekler ve elbiseler olmak üzere tüm giysilerde fırfır kullanılmış.

Newyork, Londra ve Milano moda haftalarında yer alan 2016 ilkbahar yaz sezon modası titizlikle araştırılarak sizlere fikir oluşturması için sitemizde bir araya getirdik.

6 İlkbahar Yaz Modası

Bu yazı 1378 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU