Aç Kalmadan Fazla Kilolarınızdan Kurtulun!

Paylaş
 

Bir çok kadının korkulu rüyası fazla ve rahatsız edici kilolarıdır. İstemeden ve farkına varmadan tüketilen  doymuş yağ oranı yüksek besin değeri düşük gıdalar aslında sadece kadınları değil erkekleri de etkilemektedir. Peki bu fazla kilolardan kurtulmak için ne yapılmalı? Fazla kilolarınızdan kurtulmak için diyetisyene başvurmanız artık şart değil sizin için geliştirdiğimiz özel program ile istenmeyen kilolarınızdan kurtulabilir var olan fit vücudunuzu koruyabilirsiniz. Tabi bu sadece diyet programı ile olabilecek bir şey değildir haftanın belirli günleri egzersizler yaparak bu evreyi daha kolay ve hızlı bir hale getirmek sizin elinizdedir. Yapacağınız egzersizleri kendinizde belirleyebilirsiniz ancak unutmayın ki bu egzersizler kas geliştirmek üzerine değil bölgesel parçalama ve şekillendirme üzerine olmalıdır.


Şekere ve Tuza Elveda Diyin!

En başta şekere ve tuza elveda diyerek ilk adımı atmış oluyorsunuz, sabahları kahvaltıdan önce yani yeni uyandığınızda bir bardak ılık su ile güne başlamak hem size ve sindirim sisteminize oldukça faydalı bir hareket olacaktır. Kilo vermeyi kafanıza koymuş iseniz günde ortalama 2,5-3 litre su tüketmeniz gerektiğini bilmelisiniz, çünkü su parçalanmış olan yağlarınızın su ile karışıp vücudunuza enerji olarak geri döner bu da size yapacağınız egzersizlerde büyük ölçüde kolaylık sağlar. Şekerin vücuttaki adı “Glutamin”  diye adlandırılır şeker aslında kaslar için faydalıdır fakat doğal yoldan alındıkça aksi takdirde kuru gıdalardan alınan şeker fazla kiloların ve yağlanmaların baş sebebidir.

 

 Yağlı Ve Hamur İşine Ara Verin!

Diyet programınız boyunca yediğiniz içtiğiniz tükettiğiniz her şeye dikkat etmelisiniz ki diyet programınızın bir faydasını görebilesiniz. Bu nedenle yağlı yiyeceklere, doymuş yağ oranı yükse gıdalara ve hamur işlerine ara vermelisiniz hamur yüksek miktarda karbonhidrat içerir dolayısı ile direk kilo almanıza sebep olabilecek ana etmenlerden bir tane sinidir. Yağlı gıdalardan bahsetmek gerekirse hamburger, fastfood, patates kızarması gibi gıdaların tüketilmesi oldukça gereksiz ve sağlıksızdır besin değerleri düşük doymuş yağ oranları yüksek olan bu gıdalar tüketildikçe sadece size fazla kilo olarak değil kalp ve damar rahatsızlığı olarak size geri dönecektir

 

Bu yazı 742 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Önce tembellik yapabilir ve keyif aldığınız konular ile ilgilenebilirsiniz. Geleceğe yönelik isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili biraz daha sabırlı olmanız gerekiyor. Gelişmeler yavaş olabilir. Bu arada kıskançlık ve benzeri gerilim yaratan durumlardan uzaklaşın. Güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Bugün spor yapabilir, çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Böylece kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz. Hiçbir şey yapamıyorsanız, yürüyüş yapın. Hareket halinde olmak sizi rahatlatacak.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün eviniz ile ilgileneceksiniz. Ayrıca sorumluluk hissettiğiniz ve üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara yönelik çalışmalar yapacaksınız. Aslında kaçtığınız ve istemediğiniz durumlar olsa bile sabırlı ve sakin davranmayı başaracaksınız. Bugün sinema, tiyatro, sergiler ile ilgilenebilir, hayal gücünüzü uyandıran kitaplar okuyabilirsiniz. Sabırlı ve dirayetli davranmanız gereken bir dönemdesiniz. Aklınızdan geçenleri hemen ortaya koymayın ve sağlığınıza dikkat edin. Özellikle yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca uykusuzluk sizi rahatsız eder. Uykunuz ve beslenmenize özen göstermeniz gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Anneniz, yakınlarınız ve evinizle ilgilenebilirsiniz. Evinizde bazı değişiklikler yapmayı arzu edeceksiniz. İşleriniz ile ilgili çalışmalarınızı hızlandırmak için farklı çözümler arayabilirsiniz. Aslında yaratıcı fikirleriniz ile çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Bugün sürprizler sizi heyecanlandırabilir ve ilginç yerlerde dolaşabilirsiniz. Sevdiğinizden alacağınız bir haber sizi heyecanlandıracak ve duygularınız derinleşecek. Bugün kendiniz ile ilgilenebilir, özel bakımınıza özen gösterebilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Aslında farklı yöntemleri araştırabilir, tıbbi bitkilere ilgi duyabilirsiniz. Bu arada ilginç tedavi yöntemlerini araştırmanız mümkün.
BAŞAK BURCU YORUMU
Seyahatler, farklı kültürler ve yabancı yerlerde dolaşmak keyfinizi yerine getirecek. Bugün aile büyükleri ile ilgilenebilir, saygı duyduğunuz kişiler ve saygın çevrelerde dolaşabilirsiniz. Bu arada felsefe ve edebiyat ilginizi çekebilir. Dışarı çıkmak ve felsefe ile ilgilenen kişiler ile görüşmek keyfinizi yerine getirecek. Böylece kuşku ve endişelerden uzaklaşmayı başaracaksınız ve keyif aldığınız konular ile ilgileneceksiniz. Tıbbi bitkiler ve gizli yöntemlere ilgi duyabilirsiniz ve bu konular ile ilgilenen kişiler ile görüşebilirsiniz. Büyük organizasyonlara katılmanız mümkün.
TERAZİ BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Daha önce girişimde bulunduğunuz konu ile ilgili fikirleriniz değişmiş olabilir. Ancak projelerinizi gerçekleştirmek için sabırsızlık hissedebilirsiniz. Çünkü gelişmeler yavaş olabilir veya bazı karışıklıklar çıkmış olabilir ve siz pek çok iyi aynı zamanda yapmak durumunda kalmış olabilirsiniz. Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Özellikle marjinal kişiler ve ilginç ortamlar, dünya görüşünüzü değiştirmenize yardımcı olabilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün evinizle ilgilenebilir ve ev içinde bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Dolaplarınızı düzenleyebilir, çekmeceleri yerleştirebilir ve eşyaların yerlerini değiştirebilirsiniz. Evini tamamen değiştirmek isteyenler ise çeşitli arayışlara girmiş olabilirler ve bu arada kafanız karışmış olabilir. Ancak bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve ilginç araştırmalar yapacaksınız. Veya karşılaştığınız kişilerin fikirlerinden etkilenebilirsiniz ve yeni gelişmelere ilgi duyabilirsiniz. Farklı organizasyonlara katılabilir, bilim, teknoloji ve bilgisayarla ilgili gelişmeleri araştırabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Duygusal ve hassas olduğunuz bir dönem ve hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Kayıplar ve yanılgılardan uzaklaşın ve hayal gücünüzü yaratıcı yönde kullanın. Dışarı çıkmak ve sizden daha farklı kültüre sahip kişiler ile karşılaşmak keyfinizi yerine getirecek. Kalabalıklar, büyük organizasyonlar ve evrensel konulara ilgi duyabilirsiniz ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unutulmuş isteklerinizi hatırlayabilirsiniz. Bu arada kaybettiğiniz eşyaları bulabilirsiniz.