Adet sancısına iyi gelen 4 çay

Paylaş
 

Hemen hemen her kadının başına gelen en büyük problemlerden biri de adet ağrısıdır. İşte ilaçlara başvurmadan bu sancılardan sizi kurtaracak 4 bitkisel çay

Kadınların yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri adet sancılarıdır. Ama ne yazık ki kadınlar bu ağrıları daha fazla çekmek yerine ilk önce ilaçlara başvurur. Ancak bu ilaçlar bazı kadınların adetinin kısa sürmesine sebep olur ve bu da birtakım rahatsızlıkları beraberinde getirir.
Peki, regl sancılarını azaltmanın en doğal yolu nedir? İşte sizler için derlediğimiz ve adet sancılarınızı hafifletecek; ağrı kesiciler kadar etkili 4 çay…

8267388

ZENCEFİLLİ ÇAY
Sağlık açısından oldukça faydaları bulunan zencefilin adet dönemlerinde ne kadar etkili bir ilaç olduğunu biliyor muydunuz?

İçerdiği enzimler ve değişik elementler aynı zamanda ilaç kadar etkilidir. Sadece günde 2 bardak zencefil çayından içmek adet öncesi hastalıklardan ve ağrılardan korunmak için idealdir.

Karın haznesinde ve kasıklarda şiddetli bir şekilde oluşan ağrıyı tespit eder. Daha sonra bu ağrıları en aza indirerek sizin doğal yolarla iyileşmenize yardımcı olur. Zencefilli bitki çayı bu dönemlerde en çok tercih edilen bitki çayları arasında yer almaktadır.

Sadece adet sancılarına da iyi gelmiyor; baş ağrısı, migren ve sinüzite bağlı durumlarda da etkilidir. Ağrıların hafiflemesini sağlar ve size enerji vererek bağışıklığınızın daha güçlü olmasına yardımcı olur.

8267389
HAYIT ÇAYI
Özellikle Akdeniz bölgesinde ve Orta Asya’da bulunan, hayıt ağaçlarından elde edilen bu bitki çayı başta göğüs hastalıklarına daha sonra da adet döneminde ortaya çıkan kasık ağrılarında oldukça etkilidir.

Aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz hayıt çayı sizi en yakın zamanda doğal yöntemlerle iyileştiriyor.

Hayıt çayının en güzel özelliği siniri yatıştırması. Uykusuzlukların giderilmesinde de kullanılabilir.
8267404

PAPATYA ÇAYI

 

Her türlü bulantı ve kusmalarda kullanılan papatya çayı aynı zamanda karın, boğaz ağrısı hatta idrar enfeksiyonlarında da etkilidir.

Eğer çok sık adet sancısı yaşayan birisiyseniz ve geceleri uykunuzu yeterli bir şekilde sağlayamıyorsanız papatya çayı size hem şifa verecek hem de uyku düzeninizin daha sağlıklı olmasına yardım edecektir.

8267406
NANE ÇAYI
Çeşitli yemeklerde severek kullandığınız taze nane yapraklarını kaynatın. Bu sizin için son derece faydalı olacak sizi çeşitli ağrılara karşı koruyacaktır. Nane çayını dilerseniz limonla da tüketebilirsiniz.

Nane çayının regl sancıları için ağrı kesici etkisi bulunmaktadır. Ayrıca sizi sakinleştiren ve gerginliğinizi azaltan faydası da bulunmaktadır. Kışın gribal enfeksiyonlarda da en çok tercih edilen çaylardan biridir.

Bu yazı 505 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derin olabilir ve en derin istekleriniz açığa çıkabilir. Heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz ve uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler sizin istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi fazla zorlamayın. Seyahatler, tatil programları ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Cinsel potansiyelinizin yükseldiği bir dönem... Kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar çekici gelebilir. Seyahatler sırasında etkileneceğiniz kişi ile karşılaşmanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Daha önce başlatmış olduğunuz işlerinizi gözden geçirebilir ve bazı konularda değişiklik yapılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Gelişmeler yavaş olabilir veya bazı karışıklıklar çıkmış olabilir ve bugün çeşitli çözüm arayışları içine girebilirsiniz. Aslında yaratıcı fikirleriniz ile dikkat çekici olacaksınız. Farklı alanlar ile ilgilenebilir, ilginç konuları araştırabilirsiniz. Parasal konulara yönelik bazı karışıklıklar olabilir veya beklediğinizden daha farklı gelişen olaylar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sabırlı davranabilirsiniz ve bu tutumunuz yeni çözümler üretmenizi sağlayacak. Ayrıca size ihtiyacı olan yakınlarınıza yardımcı olabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derinleşebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları gözden geçirebilirsiniz. Dikkatinizi evinize yöneltecek ve ev ile ilgili değişiklikler yapmak isteyeceksiniz. Hatta radikal değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir ve özgür olmak isteyebilirsiniz. Güç gösterisinde bulunmaktan kaçının. Ayrıca hırslı bir tavır sergilemeseniz iyi olacak. Sevdiklerinizin ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde dostlarınız ile haberleşebilirsiniz ve çeşitli davetlere katılabilirsiniz. Hareket halinde olmak ve açık hava organizasyonları keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün eviniz, yakınlarınız veya arkadaşlarınız ile ilgilenebilirsiniz. Ayrıca sorumluluk hissettiğiniz ve üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara yönelik çalışmalar yapacaksınız. Aslında kaçtığınız ve istemediğiniz durumlar ile yüzleşmeniz gerekebilir. Aldığınız haberler kafanızı karıştırabilir. Hemen karar vermeyin ve tartışmalardan uzak durun. Sabırlı ve dirayetli davranmanız gerekiyor. Ev veya iş yeriniz ile ilgili bazı değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir. Artık daha ciddi konular ilginizi çekiyor. Bu durum arkadaşlarınız ile aranızdaki iletişimi değiştirebilir.
BALIK BURCU YORUMU