Anne ve Çocuk İlişkisi

anne bebek
Paylaş
 

Anne ve Çocuk İlişkisi

Anne ve Çocuk ilişkisi demek ömür boyu bitmeyecek bir ilişkinin iki tarafı olmak demektir. Bu ilişkinin doğumla başlayıp ancak ölümle biteceğini düşünürsek kutsallığını işte o zaman anlamış oluruz. Daha doğum öncesi çetin şartlarla karşılaşan anne her zaman çocuğunu koruma duygu ve düşüncesini bilincine yerleştirdiğinden annelikten önceki hayatından farklı olarak annelikten sonra daima çocuğunu koruma içgüdüsü ile hayatını devam ettirir.

Anne Karnında Başlayan İlişki

 Anne ve çocuk ilişkisi baba ve çocuk ilişkisinden farklı olarak daha anne karnında başladığı için daha güçlü ve sarsılmaz bir ilişkidir. Anne ve çocuk arasında kurulan ilişkide ki en önemli şey ise iletişimdir. Doğru iletişimi keşfedip her iki taraf içinde ömür boyu sağlıklı ve sürdürebilir hale getirilecek diyalog topluma da olumlu aktarılır. Şöyle ki; birbirlerini doğru anlayan anne ve çocuklar kuşkusuz toplumumuzun daha mutlu, daha başarılı ve daha güçlü olması katkısını da kendiliğinden sağlamış olur.

anne bebek

Çocuk İçin Rol Model Olan Anne

Çocuğun ilk rol modeli tartışılmaz bir biçimde annedir. O nedenle rol model annenin kendisini geliştirmesi en çokta çocuğu için çok önemlidir vede gereklidir. Örneğin bir anne kitap okuma alışkanlığına sahipse çocuğu da bu alışkanlığa sahip olabilecek demektir. Oysa toplumumuzda kitap okuma oranı çok düşüktür. Buda bize gösteriyor ki rol model olan annenin kendisini geliştirmesi, kitap okuması vb. örnek davranışları hem birey olan çocuk hemde toplum gelişimi için çok çok önemlidir.

rol model anne

Anne Sevgisi

Anne ve Çocuk ilişkisinin pek çok temel taşı vardır ancak kuşkusuz bu ilişkide ki en önemli şey daima koşulsuz şartsız aktarılan anne sevgisidir. Anne çocuğunu ne kadar çok sever ve ona sevmeyi de doğru bir biçimde öğretir ise çocuk her zaman sevmeyi ve sevilmeyi bilen bir birey olarak kazanacağı öz güvenle gerek aile içinde gerekse toplum içinde daha mutlu bir şekilde yaşantısını sürdürebilecektir.

anne bebek

Bu yazı 2557 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylara büyük bir hassasiyetle yaklaşabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Sorumluluklarınızın baskısını hissedebilirsiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygusal tepkilerinizi denetleyin. Aslında yaratıcı çalışmalar yapabilir ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstereceksiniz. Yabancılar ile iş birliği yapabilir, içinde bulunduğunuz koşulların dışında farklı yerlerde yaşamak için şartlarınızı zorlayabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve yeni stratejiler yapacaksınız. Güçlü kişilerle karşılaşabilir ve onların fikirlerinden etkilenebilirsiniz. Yepyeni projeler yapacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bilinçaltınızı etkilemiş olan eski olayları hatırlayacak ve düşüncelerinizi tamamen değiştirmeyi başaracaksınız. Ekip çalışmalarında başarılı olacak ve yaratıcı fikirlerinizle çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak ve hoş fırsatlar karşınıza çıkacak. Şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz ancak iyi değerlendirmek için çalışmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir haftaya başlıyorsunuz. Kardeşleriniz, arkadaşlarınız ve çocukların sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu arada yapmanız gereken işleri ihmal edebilirsiniz. Aslında yapabileceklerinizden daha büyük sorumluluklar almaktan kaçınmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın. Eski arkadaşlarınız ile haberleşebilir ve eski projeleriniz gündeme gelebilir. Ancak eski olanı yenilemeniz gerekiyor. Bugün araştırma, geliştirme ve projeler üzerinde çalışmak için uygun zaman.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve çocuklarla ilgilenmeniz gerekebilir. Her türlü soruna kolay çözüm bulabileceğiniz bir gün. Ancak sabah saatlerinde hayallerin dağıtıcı etkisinden uzak durmalısınız. Dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklamayı başarabilirseniz, yepyeni projeler üreteceksiniz. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilir ve yarım kalmış işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde yabancılar, yabancı ülkeler ve seyahatler ile ilgilenebilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Kafanızı karıştıran düşünceleriniz olabilir fakat bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük gayret göstereceksiniz. Devlet daireleri, hukuk ve resmiyet gerektiren işlerle ilgili baskı uyandıran durumlar olabilir ve siz bunları çözmek için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Aslında tarzınızda değişiklik yapabilirseniz, karşılaşmış olduğunuz sorunları çok daha kolay çözmeyi başaracaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde geleceğe yönelik beklentilerinizi gözden geçireceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
Haftaya keyifli başlayacak ve daha önceden planlamış olduğunuz işlerinizi disiplinli bir biçimde yapacaksınız. Patronlar ve önemli kişilerle ilişkilerinizi güçlendirebilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Gün içinde karşılaşacağınız olaylar moralinizi yükseltecek ve isteklerinizi gerçekleştireceğinize dair olan inancınız kuvvetlenecek. Ciddiyet gerektiren konularda ortaya koyduğunuz rahat davranış ile çevrenizi etkileyebilir ve sorunları mesele haline getirmeden çözebilirsiniz. Böylece büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Ayrıca devlet dairelerinde işi olanlar bugün işlerini kolay yapacaklar.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün duygusal ve hassas olacaksınız fakat dikkatiniz giderek yükseliyor. Eski projelerinizi hatırlayacak ve geleceğe yönelik yeni düşünceler içine gireceksiniz. Güç, zenginlik ve kariyer peşinde koşabilirsiniz. Haberleşme trafiğiniz giderek hareketleniyor. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişiden etkilenebilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz projeleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak kişilerle de karşılaşmanız mümkün. Günün ilerleyen saatlerinde yetiştirmeniz gereken işler yüzünden gerilim hissedebilirsiniz fakat arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU