Ayakkabını Değil Çorabını Seç

Erkeklerde-Renkli-Çorap-Modası-
Paylaş
 

Ayakkabını Değil Çorabını Seç

Nasıl ki giyinmek, örtünmek anlamını aşmışsa çorap da ayakları sıcak tutma görevini, neredeyse ikinci planda taşır duruma geldi günümüzde. Bugün bile pazar tezgâhlarında üçlü beşli satılıyor olsa da çorap, tarzını ve karakterini yansıtmanın ana aksesuarlarından biri olmuş durumda.

corap_modasi

Çorabı Aksesuar Olarak Tanımlamak Hafif Kalıyor

Doğduğumuz andan ömrümüzün sonuna kadar, hepimizin istisnasız ihtiyaç duyduğu giyim parçasıdır. İç giyim markalarının çoğu çorap üretimi de yaptığından, giyim kategorisinde iç giyimle özdeşleşmiştir. Ancak çorap, iç çamaşırı gibi sadece özelimizdeki insanların görebileceği bir ürün değil. Bugün bazı firmalar ise çoraba hakkını vererek kendi başına bir kategori saymaktadır.

Hangi kategoride olursa olsun, yakın tarihimizde çorap, pek çok yeni yaklaşımla karşılaşmıştır. Dikkat çeken bir nokta var ki o da kadın modası ile kıyaslandığında erkeklerde çorap seçiminin daha radikal değişikliklere uğradığı gerçeğidir.

Kadının Mahareti Adamın Çorabından Sorulur Dönemi

Bu dönemde, pantolonun cinsi, kumaşı, rengi ne olursa olsun, çoraptaki tercih beyazdır. Özellikle kunduraların bıraktığı lekeleri çıkarmakta oldukça zorludur. O çorabın beyazlığı bir gurur meselesi, kadının şanı, maharetinin göstergesiydi. Dost başa düşman ayağa sözü bugün ayakkabıya atfedilse de asıl çoraplar için söylenmiş olması daha muhtemeldir. Sonraları beyaz çoraplar sadece spor ayakkabı ile kullanılmaya başlandı. Böylece erkeklerin çekmecelerinde, koyu renk ya da pantolonun rengine uygun çoraplar beyaz çorapların yerini aldı.

 Erkeklerin Renkle İmtihanı

Beyazdan siyah, gri, kahve gibi koyu renklere sert bir geçiş yapan erkek çorap akımı; ‘acaba çorap ayakkabıya mı pantolona mı uyumlu olmalı?’ sorunları ile boğuşurken, alınan radikal bir kararla erkeklerin ayakları renkleniverdi.  Erkekler giyim konusunda, uzunca bir süre koyu ya da pastel tonlara mahkûm edildikten sonra, öncesinde üst giyim ürünlerinde, sonrasında da pantolonlarda canlı renk akımı baş gösterdi. Renk konusunda baskıdan kurtulan erkek, dedesinin zorla giydirdiği ayakkabıları fırlatıp çıkaran Heidi’nin kırlarda delicesine çıplak ayak koşması gibi renkli giyim olayını abarttı ve rengârenk çoraplarla karşımıza çıkmaya başladı.

çorap modası

Aslında ayakları renklendirme tutkusu futbol kramponlarında ilk kendini göstermişti. Daha sonra spor ayakkabı ile gündelik hayatın içine taşınan bu renk cümbüşü en son çoraplarda karar kıldı ki bu da, çorabın ayakkabının önüne geçtiğinin bir diğer ispatı. Renklenen çoraplar,  tamamlayıcı parça olmaktan çıkıp, başlı başına bir stil göstergesi olarak erkek modasındaki yerini almış oldu. Artık dışarıda birçok erkeği ayağında renkli çoraplar ile görmek mümkün.

Bu yazı 3752 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.