Baş Ağrıları Herkesin Derdidir

bas_agrisi
Paylaş
 

Baş Ağrıları Herkesin Derdidir

Sağlık konularından söz açıldığı zaman benim bugün başım ağrıyor dememiş biri var mıdır? Baş ağrısına o kadar çok rastlanıyor ki çocuklar bile başım ağrıyor diye şikayet edebiliyorlar. Aslında uzmanlara göre baş ağrıları gerçekten önemli hastalıkların bir çeşit alarmı olabiliyor. Özellikle uzun süren baş ağrıları ihmal edilmemeli, muhakkak bir doktora görünmek gerek. Çünkü baş ağrıları neyin belirtisidir sorusunun cevabı beyin kanaması, anevrizma gibi birçok kötü durumun habercisi olabilir.

 Ağrı Kesicileri Çok Kullanmamak Gerek

Günlük hayatta karşılaşılan sıkıcı durumlar sonucu hissedilen baş ağrılarını ağrı kesiciler yardımı ile önleyebiliyoruz. Piyasada rahatlıkla satılan, herkesin alabileceği ağrı kesiciler var. Ama bu sefer de kullanılan ağrı kesicilerin miktarına dikkat etmek gerek. Çünkü bir süre sonra metabolizma bu ağrı kesicilere de alışıyor. Uzmanlar ayda 10-12’ den çok ağrı kesici alınmasın diye uyarıda bulunurken bir yandan da migren tipi ağrılara dikkat çekiyorlar.

bas_agrisi

Migren Ağrısı Farklıdır

Baş ağrısı çeşitleri arasındaki migrenle beraber bulantı ve kusma oluyor. Sese, parlak ışığa, özellikle gürültülü ortamlara, hatta kokulara karşı bir hassasiyet başlıyor. Ağrı kesicilere tepki veren, günlük denebilecek baş ağrıları gibi kolayca geçmiyorlar, ağrı süresi uzuyor, birkaç günü bile buluyor. Migren ağrısı çekenler çoğu zaman başlarını bile oynatamaz hale geliyorlar. Aynı zamanda migren ağrılarının ilaçları da diğerlerinden farklı. Baş ağrıları için hangi doktora gidilir diye düşünürken öncelikle aile hekiminizi düşünün. Kimse için söylenmek istenmez ama sonuçta beyin veya nöroloji gibi ilgili bölümlere gitmek durumunda kalınabilir. Bu arada tedavi için ağrı merkezlerini özellikle günlük baş ağrıları için düşünmemek gerek. Bu merkezler daha çok ameliyat sonrası olan ağrılarla ilgileniyorlar.

 

Korna Bile Çalmamak Gerek

Günlük hayatın her zaman karşılaşılan sıkıntılar, özellikle insan ilişkileri sonucu yaşanan stres baş ağrıları neden olur sorusuna yanıt oluyor. Büyük şehirlerin korkunç trafiği, sokaktaki gürültü, hatta işyerinde sürekli çalışan klima bile baş ağrısı nedenleri. Bu yüzden kamu spotlarında yayınlanan gereksiz korna çalmayın uyarısını bile aslında halk sağlığı için alınacak tedbirlerden biri diye düşünmek gerek.

Bu yazı 871 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karar veremediğiniz konu ile ilgili önemsediğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Değişik fikirler karşısında farklı düşünceleriniz olabilir. Ancak kararlarınızı sürdürmek için gayret göstereceksiniz. Kariyer yapmak ve sosyal statünüzü yükseltmek için kuvvetli arzular duyduğunuz bir dönemdesiniz. Ancak harekete geçmeden önce iyi araştırın ve duyduklarınızı hemen ciddiye almayın. İş ortaklığı, evlilik ve benzeri konular gündeme gelebilir. İsteklerinizi gerçekleştireceğiniz uygun koşullar oluşuyor fakat korkularınız ile başa çıkmanız gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Kendinizi derin duygular içinde bulacaksınız ve sabah saatlerinde kendi içinize bakacaksınız. Şimdiye kadar yaşadığınız olayları, geçmişte yaşadıklarınızın sonuçlarını ve geleceğe yönelik yapmak istediklerinizi gözden geçireceksiniz. Daha dikkatli ve planlı davranmayı başarabilirsiniz ve arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bugün iletişim trafiğiniz hareketli olacak ve fikirlerinizi rahat bir biçimde ortaya koyacaksınız. Ekip çalışmaları yaparken heyecan duyabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve çeşitli organizasyonlara katılmak, keyfinizi yerine getirecek. Farklı ortamlar ve değişik insanlar ile tanışabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rahat olduğunuz bir dönem ve bugün keyfiniz yerinde. İlginç gelişmeler dönemindesiniz ve hedefinize ulaşmak için büyük arzular duyacaksınız fakat dışardan bunu yansıtmayacak ve sakin davranışlarınızı koruyacaksınız. Öğlene doğru alacağınız bazı haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Yeni çevreler ve değişik insanlar ile birlikte olmak keyfinizi yerine getirecek. Bu arada güç mücadelesi yapmayın ve kendinizi fazla zorlamayın. Daha doğrusu şansınızı sorgulamaktan kaçının. Biraz makul olursanız, projelerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak.
ASLAN BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde beklediğiniz bir haber ile heyecanlanacaksınız. Parasal konulara yönelik isteklerinizin arttığı bir dönem ve beklediğiniz haberleri almanız mümkün. Özellikle ciddiye aldığınız bir konuyla ilgili gelişmeler hırs yapmanıza neden olabilir. Öğlene doğru duygularınız aniden değişebilir. Özellikle sürprizlerden etkilenebilirsiniz ve düşünceleriniz giderek özgürleşebilir. Böylece yaratıcı fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz ve çok ilginç projeler yapabilirsiniz. Farklı ortamlar ve ilginç kişiler sizi destekleyecek. İmkansız gibi görünen isteklerinizi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sabırlı olun.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Sabah saatlerinde duygularınız dalgalanabilir ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Fakat bu haliniz gün içinde değişecek. Karşılaştığınız olaylara duygusal tepkiler göstermeniz mümkün fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Aslında verimli bir dönemde bulunuyorsunuz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için ortaya koyduğunuz kararlılık ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Büyüklerinizin ve önemli kişilerin takdirini kazanabilirsiniz. Kariyer yapmak ve statüsünü yükseltmek için uygun koşullar meydana geliyor. Ayrıca yatırıma yönelik çalışmalar içinde olabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bütün dikkatinizi maddeye odakladığınız bir dönemdesiniz ve gelişmeler karşısında sabırsızlık duysanız bile isteklerinizi gerçekleştirmek için duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Çünkü geleceğe yönelik uzun soluklu projeler yaptığınız bir dönemdesiniz. Hiç kimsenin aklına gelmeyecek stratejiler yapabilirsiniz. Bu arada beklentileriniz giderek artıyor. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve harekete geçeceksiniz. Bu arada güç mücadelesinden uzak durun ve mantığınız ile hareket edin. Yakınlarınızın sizi destekleyecek. Arkadaşlarınıza danışabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakmayı başarabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
İzlediğiniz yolda değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz fakat sorumluluklarınız nedeniyle harekete geçmeniz pek kolay olmayacak Aslında yola çıkmak ve harekete geçmek için kendinizi hazır hissediyorsunuz. Ancak çok fazla tedbirli davranmanız mümkün. İlginç gelişmeler olabilir ve sempatik tavırlarınız ile hem karşı cinsi, hem de yakınlarınızı etkileyebilirsiniz. Ancak iddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında düşünceleriniz ve hayata bakış açınız değişiyor. Ciddiye aldığınız konular da değişmeye başlıyor. Sevdiğiniz kişi ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanabilir.
YAY BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız ve ilginç teklifler ile karşılaşacaksınız. Arkadaşlarınız ile buluşabilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Bugün ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olacaksınız. Ayrıca sunmak istediğiniz projeleri ortaya koyabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Daha önce sizi rahatsız eden konuları fazla önemsemeyeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız. Teknolojiyi takip eden kişiler ve yaratıcı çalışmalar ilginizi çekecek. Bugün sergiler, açılışlar ve ilginç tasarımların sergilendiği mekanlarda dolaşabilirsiniz ve farklı kişiler ile tanışabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU