Baş Ağrıları Herkesin Derdidir

bas_agrisi
Paylaş
 

Baş Ağrıları Herkesin Derdidir

Sağlık konularından söz açıldığı zaman benim bugün başım ağrıyor dememiş biri var mıdır? Baş ağrısına o kadar çok rastlanıyor ki çocuklar bile başım ağrıyor diye şikayet edebiliyorlar. Aslında uzmanlara göre baş ağrıları gerçekten önemli hastalıkların bir çeşit alarmı olabiliyor. Özellikle uzun süren baş ağrıları ihmal edilmemeli, muhakkak bir doktora görünmek gerek. Çünkü baş ağrıları neyin belirtisidir sorusunun cevabı beyin kanaması, anevrizma gibi birçok kötü durumun habercisi olabilir.

 Ağrı Kesicileri Çok Kullanmamak Gerek

Günlük hayatta karşılaşılan sıkıcı durumlar sonucu hissedilen baş ağrılarını ağrı kesiciler yardımı ile önleyebiliyoruz. Piyasada rahatlıkla satılan, herkesin alabileceği ağrı kesiciler var. Ama bu sefer de kullanılan ağrı kesicilerin miktarına dikkat etmek gerek. Çünkü bir süre sonra metabolizma bu ağrı kesicilere de alışıyor. Uzmanlar ayda 10-12’ den çok ağrı kesici alınmasın diye uyarıda bulunurken bir yandan da migren tipi ağrılara dikkat çekiyorlar.

bas_agrisi

Migren Ağrısı Farklıdır

Baş ağrısı çeşitleri arasındaki migrenle beraber bulantı ve kusma oluyor. Sese, parlak ışığa, özellikle gürültülü ortamlara, hatta kokulara karşı bir hassasiyet başlıyor. Ağrı kesicilere tepki veren, günlük denebilecek baş ağrıları gibi kolayca geçmiyorlar, ağrı süresi uzuyor, birkaç günü bile buluyor. Migren ağrısı çekenler çoğu zaman başlarını bile oynatamaz hale geliyorlar. Aynı zamanda migren ağrılarının ilaçları da diğerlerinden farklı. Baş ağrıları için hangi doktora gidilir diye düşünürken öncelikle aile hekiminizi düşünün. Kimse için söylenmek istenmez ama sonuçta beyin veya nöroloji gibi ilgili bölümlere gitmek durumunda kalınabilir. Bu arada tedavi için ağrı merkezlerini özellikle günlük baş ağrıları için düşünmemek gerek. Bu merkezler daha çok ameliyat sonrası olan ağrılarla ilgileniyorlar.

 

Korna Bile Çalmamak Gerek

Günlük hayatın her zaman karşılaşılan sıkıntılar, özellikle insan ilişkileri sonucu yaşanan stres baş ağrıları neden olur sorusuna yanıt oluyor. Büyük şehirlerin korkunç trafiği, sokaktaki gürültü, hatta işyerinde sürekli çalışan klima bile baş ağrısı nedenleri. Bu yüzden kamu spotlarında yayınlanan gereksiz korna çalmayın uyarısını bile aslında halk sağlığı için alınacak tedbirlerden biri diye düşünmek gerek.

Bu yazı 1200 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.