Bitki Rehberi

Paylaş
 

Bitki Rehberi

Yüz yıllardır şifalı bitkiler insan sağlığında tedavi amaçla kullanılmaktadır. Atalarımızdan kalan en değerli kültürel miras bitkilerin bize sağladığı faydaların bilgileridir.

Ağız Ve Diş Sağlığı

Ağız kokusu birçok insanın ortak problemi haline gelmiştir ve insanı zor durumda bırakan bir problemdir, erken ve doğru önlemler alınmalıdır. Bu tür problemlerde bitkisel yöntemler ön plana çıkmaktadır. Ağız kokusuna bitkisel çözüm

 • Maydonoz ağız kokusu ve nefes temizleyici özelliğe sahiptir. Yemek yedikten sonra kahve, sigara vb içildikten sonra bir tutam çiğneyerek bu problemi ortadan kaldıra biliriz.
 • Dereotu klorofil açısından oldukça zengin bir bitkidir dereotuyla yapılan çaylar ağız kokusunu gidermektedir.
 • Karanfil yemeklerden sonra günde 2 kere çiğnendiğinde ağızda oluşan koku yspıcı bakterileri yok etmektedir.
 • Aloe vera ağız kokusu için son derecede etkili bir bitkidir. Çeyrek bardak aloe vera özünü yarım bardak suda eriterek içebilirsiniz.
 • Adaçayı, siyah çay, yeşil çay, tarçın ve ısırgan otundan yapılan çaylarda ağız kokusunu gidermekte oldukça etkilidir.

ağız-kokusu

Hastalıklar Ve Bitkiler

Deve Dikeni: Deve dikeni, yaprakları uzun bir bitkidir kuruduğunda ise kokusu yok olur. Deve dikeninin mucizeleri ise

 • Safra kesesini kuvvetlendirir, böbrek fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olur.
 • Karaciğer iltihaplamasında etkili aynı zamanda safra artışına yardımcı olur. Toksinleri vücuttan arındırır ödem atıcıdır, İçerisinde bulunan silymarin maddesiyle kanser hücreleriyle savaştığı kanıtlanmıştır.

Kırmızı reishi mantarı: Kanser tedavilerinde destekleyici olduğu, kemoterapinin yan eklilerini azalttığı yönünde klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Zerdeçal: Romatizmal hastalıklar, diyabet hastalıkları, kilo vermeye yardımcı, ödemle beraber vücut toksinlerinden arındırıcı,  kolesterolü dengeleyen, bağışıklı sistemini güçlendiren, mide rahatsızlıklarına iyi gelen mucize ötesi bir bitkidir.

Hayıt meyvesi:  Birçok jinekolojik rahatsızlıklara iyi gelmektedir. İdrar attırma, baş ağrısı,  adet öncesi yaşanan gerginlik, depresyon,  cinsel isteksizlik gibi rahatsızlıklara iyi gelen bir mucizedir.

deve dikeni

Bayanların Yeni Gözbebeği Aspir Bitkisi

Son yıllarda üretimi artan bitkiden elde edilen saf ve doğal yağın uzmanların araştırmasına göre elde edilen bilgiler insanlara birçok fayda sağlandığı kanısına varılmıştır. Son yıllarda özellikle bayanlar tarafından zayıflama ve bronzlaşma etkisi nedeniyle yoğun talep altındadır. Aspir bitkisinin büyüsü vücutta biriken yağı eriterek kilo vermeyi sağlar yağ dokusunu kasa çevirir. Kolestrol ve kan şekerini dengeler. Müshil etkisi yaparak kabızlığa iyi gelir. Kabızlığa faydalı olduğundan kurt düşürücüdür. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve adet kanamalarını düzene sokar. Prostat ve göğüs kanseri olmak üzere kansere karşı koruyucu etki sağlar.

aspir çiçeği

 

Bu yazı 2377 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.