Bitkisel Banyolarla Sağlıklı Yaşayın

bitisel banyo
Paylaş
 

Bitkisel Banyolarla Sağlıklı Yaşayın

Günümüzde insanlar bitkisel ürünlere yönelmiştir. Pek çok kişi kimyasal içerikli bakım ürünleri kullanmak yerine doğal ve bitkisel ürünler kullanarak sağlıklı bir şekilde yaşama fırsatı bulmaktadır. Bitkisel banyolar son zamanlarda bir hayli popüler hale gelmiş konular arasında yerini almıştır. Birçok hastalığa ve cilt problemine iyi gelen bitkisel banyolar ile rahatlayabilir ve sağlıklı bir görünüme kavuşma fırsatı bulabilirsiniz. Birçok bitkisel banyo arasında en çok tercih edilen bitkisel banyo yöntemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

bitisel banyo

Mantar ve Sivilceler Karşı Bitkisel Banyo

Birçok kişi mantar ve sivilceler nedeniyle zor anlar yaşamaktadır. Bu cilt problemlerini ortadan kaldırabilmek için yapılacak bazı bakım kürleri bulunmaktadır.

Malzemeler:

 • 100 gram mercan köşk sapı
 • 2 litre kaynar su

Hazırlanışı:

Mercan köşk saplarının üzerine 2 litre kaynar su dökülür ve 30 dakika süre ile bekletilir. Ardından mercan köşk süzülür ve elde edilen su duş alınacak küvete dökülür. Banyo suyunun 37 derecede olması bu karışımın etki etmesi bakımından çok önemlidir. Banyoda 30 dakika süre ile beklemek gerekmektedir.

ayak banyosu

Ayakların Yumuşaması İçin Yapılan Bitkisel Banyo

Malzemeler:

 • 100 gram deniz tuzu
 • 50 gram atkestanesi
 • Sıcak su

Hazırlanışı:

Deniz tuzu ve atkestanesi bir kabın içerisine konulur. Ardından haşlaması için sıcak su ilave edilir. Bu bitkisel banyonun süresi 30 dakikadır. Banyo sonrasında ise ayaklar zeytinyağı ve ispirtolu kafur ile ovuşturulur ve nasırlanmış ayaklara çok iyi gelir.

Ayaklarda Oluşan Yorgunluk Ve Terlemeyi Ortadan Kaldıran Bitkisel Banyo

Malzemeler:

 • Meşe kabuğu
 • Deniz tuzu
 • Sıcak su

Hazırlanışı:

Meşe kabuğu ve deniz tuzu sıcak su içerisinde kaynatılır ardından küvet bu su ile doldurulur. Küvet suyu sıcaklığının 37 derece olması çok önemlidir. Yapılan banyodan sonra ayaklara zeytinyağı ile masaj yaparak ayaklarınızın rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Soğuk Ayakları Isıtmaya Yarayan Bitkisel Banyo

Birçok kişinin önemli sorunlarından bir de ayakların ısınmamasıdır. Ayakları ısıtabilmenin formülü ise çok kolaydır. Ayaklarınızı 2 dakika sıcak suda beklettikten sonra hemen soğuk suya sokulmalıdır. 10 saniye soğuk suda bekletilen ayaklar çıkarılır. Bu süreç 5 defa tekrarlanmalıdır. Banyo suyuna yemişken çiçeği katarak ayaklarınızı suda bekletmeniz de oldukça yararlı bir yöntemdir.

Yüz İçin Yapılan Önemli Buhar Banyoları

Yüz için yapılacak buhar banyolarında cilt tipi çok önemli bir yere sahiptir.  Kuru ciltler için oğulotu, dereotu, lavanta çiçeği, papatya, aynı safa çiçeği ve öksürükotu karışımı hazırlanarak cildinizin sağlıklı bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Yağlı ciltler için ise biberiye, papatya, ıhlamur çiçeği, nane yaprakları, meşe kabuğu, atkestanesi meyveleri, söğüt ve huş ağacı yaprakları ile güzel bir karışım hazırlayabilirsiniz. Yüz için uygulanacak buhar banyoları kolay bir şekilde hazırlanabilmektedir. Haftada bir defa uygulanan buhar banyoları ile cildinize tazelik ve canlılık katabilirsiniz.

yüz buhar banyosu

Bu yazı 1237 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.