Cep Telefonunun Hayatımıza Etkileri

Cep Telefonunun Hayatımıza Etkileri
Paylaş
 

Cep Telefonunun Hayatımıza Etkileri

Teknolojinin en kullanışlı ve en faydalı hediyesi cep telefonları… Sayamayacağımız kadar birçok alanda telefon kullanırız. Sevdiklerimizle haberleşiriz. Acil durumlarda polisi, ambulansı ararız. Telefon icat edilmeden önceyi düşündüğümüzde iki kişi arasındaki iletişimi kurmak neredeyse imkânsızdı.  Aradaki kilometreleri aşmak çok zordu. Ama şu an telefon sayesinde saniyeler içerisinde ulaşıyoruz tüm sevdiklerimize. Üstelik artık sadece sesli değil görüntülü de konuşabiliyoruz.

Teknoloji telefonu değiştirip geliştirip bizlere sundu ve artık sıradanlaştı telefon kullanmak. Araştırmalara göre en fazla cep telefonu kullanan ülke Türkiye. Neredeyse ilkokul çocuklarının bile elinde telefon var. Teknolojinin gelişimi günlük hayatımıza birbirinden kullanışlı ve pratik kolaylıklar getirdi. Mesela oturduğumuz yerden su, elektrik, Doğalgaz, telefon faturalarını yatırabiliyoruz. Kira ödemesi yapabiliyoruz. Akıllı telefonlar sayesinde oturduğumuz yerden tüm alışverişimizi yapabiliyoruz. Cep telefonları fotoğraf makinesinin, kameranın, bilgisayarın yaptığı tüm işleri yapıyor. Bu da günlük hayatımızı renklendirip eğlenmemize, pratik yaşamın kolaylaşmasını sağlıyor.

Cep Telefonunun Zararları Nelerdir?

Uzmanlara göre uzun süreli telefon kullanımı çok zararlı. Telefonda yapılan iki saatlik bir görüşmenin beynin şeklini Değiştirdiğini ve hücrelerin ölmesine sebep olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kesinleşmiştir. Özellikle erkeklerde sperm sayısını yüzde 30 azalttığı ve kısırlık sebebi olduğu kanıtlanmıştır.

Hamile bayanlar için de oldukça riskli. Anne karnındaki bebeğin oluşumunda yaydığı radyasyon nedeniyle DNA ve hafıza gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu da unutkanlığa sebep oluyor, zekâ geriliğine sebep oluyor. Ayrıca telefonun yaydığı radyasyon meme kanserinin en büyük nedenlerinden biri.

Geceleri uyurken telefonu yastık altına veya yatak altına koymak da çok tehlikeli. Yaydığı radyasyon ilerleyen yıllarda algılama bozuklukları, hipertansiyon ve kalp hastalıkları gibi ciddi rahatsızlıklara yol açmaktadır. Uzmanlar yaptıkları araştırmalarda telefona mikroskopla bakıldığında üzerinde milyonlarca mikroba rastlanıldığını belirtmiştir. Sağlığımız açısından ne kadar zararlı olduğu gözler önüne serilmiş durumda.

telefonun-zararlari

Bu Zararlardan Korunmak İçin Ne Yapabiliriz?

Telefonu yattığımız yerden uzak tutmak, konuşurken uzun süreli konuşmamak, kulaklık kullanmak, göğsümüzün üzerinde veya yan ceplerde taşımamak, yüzümüze yakın tutmamak, hamile kadınların karnına yaklaştırmamak, çocuklardan uzak tutmak, batarya azaldığı zaman özellikle telefonda konuşmamak alınabilecek önlemler arasındadır.

Bu yazı 5279 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.