Cilt Toniği Nasıl Uygulanır?

Cilt Toniği Nasıl Uygulanır?
Paylaş
 

Cilt Toniği Nasıl Uygulanır?

Tonik uygulaması, cilt üzerinde ki geniş gözeneklerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Eğer kusursuz bir cilde sahip olmak istiyorsanız kesinlikle cilt toniği kullanmalısınız. Kozmetik markalara ait cilt toniği ürünlerini satın almak yerine evde kendi yöntemlerinizi kullanarak cilt toniği hazırlayabilirsiniz.

Evde Cilt Toniği Yapımı Yöntemi

 • 100 ml beyaz şarap
 • 1 adet kahve filtresi
 • Gül Suyu
 • 10 gram kurutulmuş gül

Öncelikle gül yapraklarını beyaz şarap ile harmanlayalım ve kavozoun içerisine yerleştirerek 2-3 hafta boyunca bekletelim. Bu adım sonrasında kavozonu açalım ve içerisinde ki karışımı süzgeç yardımı ile süzelim. Bu adım sonrasında karışımı bir kez daha süzelim ve içerisine gül suyu ilave edelim. Bu cilt toniği karışımı 6 ay boyunca kullanıma alınabilir. Cilt toniği, cildi canlandırmakta ve pürüzsüz görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte yorgun görünümün azalmasına yardımcı olmaktadır.

 Cilt Toniği Nasıl Uygulanır?

Karma Ciltler İçin Tonik Tarifi

 

 • Yarım çay bardağı kuşburnu bitkisi
 • Yarım su bardağı su

Kuşburnu bitkisini yarım su bardağı su aracılığı ile kaynatalım. Bu adım sonrasında hazırladığımız karışımı 10 dakika boyunca demlenmesi için bekletelim. Karışımı kavanozun içerisinde alarak bekletelim.

 

Sivilceli Cilt Tipi İçin Tonik Yapımı

 • 1 kahve fincanı saf alkol
 • 1 tutam ada çayı
 • Biberiye otu

Sivilceli cilt tipleri için uygulamaya alacağınız tonik yapımı için ada çayı ve biberiye otunu su aracılığı ile kaynatalım. Elde ettiğimiz karışımı soğutalım ve içerisinde saf alkol ilave edelim. Sivilcelerin oluşumunu azaltan bu tonik tarifi aynı zaman da cildin düzgün bir görünüm kazanmasına da yardımcı olmaktadır.

Cildi Sıkılaştırıcı Etkiye Sahip Tonik Tarifi

 • 2 yemek kaşığı gliserin
 • Elma sirkesi
 • 1 yemek kaşığı saf alkol
 • Elma sirkesi
 • 1 yemek kaşığı alkol
 • Gül suyu

Cildi sıkılaştırıcı etkiye sahip olan tonik yapımı için tüm malzemeleri geniş bir kabın içerisinde harmanlayalım. Bu adım sonrasında hazırladığımız karışımı geniş bir kabın içerisinde yerleştirelim ve istediğimiz zaman kullanıma alalım. Sağlıkla parlayan bir cilde sahip olmak isteyenlerin ilk  seçimi olan bu doğal tonik karışımını pamuğun üzerine dökerek kullanıma alabilirsiniz.

Bu yazı 1174 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.