Diyet Kabaklı Graten

Diyet Kabaklı Graten
Paylaş
 

Diyet Kabaklı Graten

Diyet yapmak son zamanların hemen hemen en zorunlu olan işlerden birisi olmuştur. Çünkü günümüzde dengesiz beslenme fazlası ile yaygın olan bir durumdur. Gerek hayat tarzı gerekse yemek yemeğe zaman bulamama nedeni ile sağlıksız beslenmek ön plana çıkmıştır. Sağlıklı beslenmek artık nerede ise imkansızdır. Durum böyle olunca da fazla kilolardan kurtulmak kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Artık herkesin şikayet ettiği  fazla kilolardan kurtulmanın değişik yolları aranmaktadır. Gereksiz kilolardan kurtulmak aslın çok da kolay olan bir durum değildir. Çünkü hayatımızda sağlıksız ve dengesiz beslenme olduğu sürece fazla kilolar eksik olmayacaktır. Artık tek çıkış yolu diyet yapmak olur. Diyet yapmak için biraz metanet sahibi olmanız gerekir. Tabi ki diyet yapmanın lezzetli yanları da bulunmaktadır.

 Kabakla Diyet Yapmak

Sebzelerin mucizeleri saymakla bitmez. Vücudumuzun her ihtiyacını karşılayan sebzeler, artık diyet yapmak için de kullanılmaktadır. Fakat doğru diyet de doğru sebzeyi kullanmak son derece önemlidir. Çünkü diyet yaparken vücudun ihtiyacı olan vitaminleri ve gereken besinleri vücudunuzdan eksik etmemeniz gerekir. Aksi halde, gerçek anlamda sağlıktan yoksun olarak uygulanan bir diyet vücudunuza sağlık değil hastalık getirecektir. Önemli olan vücut sağlığını bozmadan gerekli olan diyeti yapabilmektir. Vücut sağlığı bozulduktan sonra yapılan diyet pek bir anlamsız olur. Hatta verdiğiniz kiloları oldukça hızlı bir şekilde geri alırsınız.

Kabak tam anlamı ile harika bir besin kaynağıdır. Çünkü kabağın içindekiler sayesinde vücut toksinlerini atar. Sağlıkla yapacağınız bir kabak diyeti ile aynı zamanda da vücudunuzu gereksiz besinlerden  arındırmış olacaksanız. Önemli olan kabağı doğru ve bilinçli bir diyet içerisinde uygulamayı bilmektir. Böylece harika diyetinizin sonunda harika sonuçlar sizleri bekliyor olabilir.

Kabaklı Graten Nedir

Kabaklı graten genellikle diyet yapanlar için harika bir yemektir. Çünkü diyet yapmak tamamen lezzetsiz yemeklerle dolu bir liste çeşidi gibi algılanmaktadır. Ancak kabak graten ile bu tabularınızı sonuna kadar yıkacaksınız. Oldukça lezzetli bir tarif olan kabak yemeğini severek yiyeceksiniz. Hatta diyetin gereksiz dayatmalarından uzak olarak harika bir program ile istediğiniz kiloları vereceksiniz. Kabak graten yemeği fırında yapıldığı için de son derece hafif olur. Böylece hem damak zevkinizi coşturacak hem de kolaylı ile kilo vereceksiniz.

 Diyet Kabak Graten Nasıl Yapılır

Sadece 87 kalori alarak harika bir yemek ile diyet yapmak istiyorsanız, diyet kabak graten yemeğini tercih etmeniz gerekir. Lezzetli yemekler yiyerek de artık kolayca kilo verebilirsiniz. Önemli olan bu yemeği yapmak için gönüllü olmaktır. Bu yemek için gerekli olan malzemeler,

Kabak-Graten

 • 1 adet kabak
 • 6 dal taze soğan
 • 1 adet havuç
 • 1 bardak süt
 • 1 yemek kaşığı tam buğday unu
 • 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı
 • 2 diş sarımsak
 • 5 dal dereotu
 • 30 gram taze kaşar peyniri
 • Tuz ve karabiber

Yemeğin yapılışı;

 • İlk olarak kabak yuvarlak dilimler halinde kesilmelidir.
 • Dereotu ve taze soğan ince ince kıyılmalıdır.
 • Kaşar peyniri ve havuç rendelenmelidir.
 • Bir tavanın içine yağı koyun, soğan ve havucu ekleyin.
 • Az miktarda su eklenerek kapalı bir şekilde 5 dakika kaynatın.
 • Ayrı bir yerde sosu hazırlamanız gerekir.
 • Yağsız bir şekilde unu kavurmanız gerekir. Süt eklenerek çırpılır. Tuz ve karabiber eklenerek bir miktar kaynatılır.
 • Sosu ve sebzeleri ekleyerek karıştırmalısınız. Üzerine peyniri ve dereotunu serpmeniz gerekir.
 • Kabakları fırın tepsisine dizerek üzerine hazırladığınız malzemeleri dökünüz.
 • 220 derece fırında 15 dakika pişirilerek harika bir yemek sunuma hazır olacaktır.

Kolayca hazırlayacağınız bu yemek ile harika bir lezzet keşfetmiş olacaksınız. Oldukça az kalorili sebze yemeği ile çok sağlıklı bir diyet yapma imkanınız olur. Kabağın lezzetinden ve sağlıklı olmasından da faydalanacaksınız. Kalorisi az olan kabak graten yemeği diyetin herhangi bir öğününde tüketilebilir. Diyetinizi tamamen bu yemek ile geçirmeden, sağlıklı bir liste ile kilolarınızdan kurtulacaksınız. Yapmanız gereken hızlı değil sağlıklı kilo vermenin yollarını bulmaktır. Hızlı verdiğiniz kilolar asla size fayda sağlamayacaktır. Bu nedenle kabak graten gibi hem lezzetli hem de oldukça sağlıklı yemekler ile harika bir diyet yapmanızın mümkün olduğunu unutmayın.

 

 

Bu yazı 3101 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.