Diyet Kabaklı Graten

Diyet Kabaklı Graten
Paylaş
 

Diyet Kabaklı Graten

Diyet yapmak son zamanların hemen hemen en zorunlu olan işlerden birisi olmuştur. Çünkü günümüzde dengesiz beslenme fazlası ile yaygın olan bir durumdur. Gerek hayat tarzı gerekse yemek yemeğe zaman bulamama nedeni ile sağlıksız beslenmek ön plana çıkmıştır. Sağlıklı beslenmek artık nerede ise imkansızdır. Durum böyle olunca da fazla kilolardan kurtulmak kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Artık herkesin şikayet ettiği  fazla kilolardan kurtulmanın değişik yolları aranmaktadır. Gereksiz kilolardan kurtulmak aslın çok da kolay olan bir durum değildir. Çünkü hayatımızda sağlıksız ve dengesiz beslenme olduğu sürece fazla kilolar eksik olmayacaktır. Artık tek çıkış yolu diyet yapmak olur. Diyet yapmak için biraz metanet sahibi olmanız gerekir. Tabi ki diyet yapmanın lezzetli yanları da bulunmaktadır.

 Kabakla Diyet Yapmak

Sebzelerin mucizeleri saymakla bitmez. Vücudumuzun her ihtiyacını karşılayan sebzeler, artık diyet yapmak için de kullanılmaktadır. Fakat doğru diyet de doğru sebzeyi kullanmak son derece önemlidir. Çünkü diyet yaparken vücudun ihtiyacı olan vitaminleri ve gereken besinleri vücudunuzdan eksik etmemeniz gerekir. Aksi halde, gerçek anlamda sağlıktan yoksun olarak uygulanan bir diyet vücudunuza sağlık değil hastalık getirecektir. Önemli olan vücut sağlığını bozmadan gerekli olan diyeti yapabilmektir. Vücut sağlığı bozulduktan sonra yapılan diyet pek bir anlamsız olur. Hatta verdiğiniz kiloları oldukça hızlı bir şekilde geri alırsınız.

Kabak tam anlamı ile harika bir besin kaynağıdır. Çünkü kabağın içindekiler sayesinde vücut toksinlerini atar. Sağlıkla yapacağınız bir kabak diyeti ile aynı zamanda da vücudunuzu gereksiz besinlerden  arındırmış olacaksanız. Önemli olan kabağı doğru ve bilinçli bir diyet içerisinde uygulamayı bilmektir. Böylece harika diyetinizin sonunda harika sonuçlar sizleri bekliyor olabilir.

Kabaklı Graten Nedir

Kabaklı graten genellikle diyet yapanlar için harika bir yemektir. Çünkü diyet yapmak tamamen lezzetsiz yemeklerle dolu bir liste çeşidi gibi algılanmaktadır. Ancak kabak graten ile bu tabularınızı sonuna kadar yıkacaksınız. Oldukça lezzetli bir tarif olan kabak yemeğini severek yiyeceksiniz. Hatta diyetin gereksiz dayatmalarından uzak olarak harika bir program ile istediğiniz kiloları vereceksiniz. Kabak graten yemeği fırında yapıldığı için de son derece hafif olur. Böylece hem damak zevkinizi coşturacak hem de kolaylı ile kilo vereceksiniz.

 Diyet Kabak Graten Nasıl Yapılır

Sadece 87 kalori alarak harika bir yemek ile diyet yapmak istiyorsanız, diyet kabak graten yemeğini tercih etmeniz gerekir. Lezzetli yemekler yiyerek de artık kolayca kilo verebilirsiniz. Önemli olan bu yemeği yapmak için gönüllü olmaktır. Bu yemek için gerekli olan malzemeler,

Kabak-Graten

 • 1 adet kabak
 • 6 dal taze soğan
 • 1 adet havuç
 • 1 bardak süt
 • 1 yemek kaşığı tam buğday unu
 • 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı
 • 2 diş sarımsak
 • 5 dal dereotu
 • 30 gram taze kaşar peyniri
 • Tuz ve karabiber

Yemeğin yapılışı;

 • İlk olarak kabak yuvarlak dilimler halinde kesilmelidir.
 • Dereotu ve taze soğan ince ince kıyılmalıdır.
 • Kaşar peyniri ve havuç rendelenmelidir.
 • Bir tavanın içine yağı koyun, soğan ve havucu ekleyin.
 • Az miktarda su eklenerek kapalı bir şekilde 5 dakika kaynatın.
 • Ayrı bir yerde sosu hazırlamanız gerekir.
 • Yağsız bir şekilde unu kavurmanız gerekir. Süt eklenerek çırpılır. Tuz ve karabiber eklenerek bir miktar kaynatılır.
 • Sosu ve sebzeleri ekleyerek karıştırmalısınız. Üzerine peyniri ve dereotunu serpmeniz gerekir.
 • Kabakları fırın tepsisine dizerek üzerine hazırladığınız malzemeleri dökünüz.
 • 220 derece fırında 15 dakika pişirilerek harika bir yemek sunuma hazır olacaktır.

Kolayca hazırlayacağınız bu yemek ile harika bir lezzet keşfetmiş olacaksınız. Oldukça az kalorili sebze yemeği ile çok sağlıklı bir diyet yapma imkanınız olur. Kabağın lezzetinden ve sağlıklı olmasından da faydalanacaksınız. Kalorisi az olan kabak graten yemeği diyetin herhangi bir öğününde tüketilebilir. Diyetinizi tamamen bu yemek ile geçirmeden, sağlıklı bir liste ile kilolarınızdan kurtulacaksınız. Yapmanız gereken hızlı değil sağlıklı kilo vermenin yollarını bulmaktır. Hızlı verdiğiniz kilolar asla size fayda sağlamayacaktır. Bu nedenle kabak graten gibi hem lezzetli hem de oldukça sağlıklı yemekler ile harika bir diyet yapmanızın mümkün olduğunu unutmayın.

 

 

Bu yazı 1837 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Yenilenmek ve radikal değişikliğe zorlayan durumlar ile başa çıkmak pek kolay değil. Ancak kendinizi çok fazla zorlamayın ve sorunları büyütmekten kaçının. Bugün karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygusal tepkiler ortaya koyabilirsiniz. Seyahat etmek, uzaklara gitmek, yabancılar ve farklı mekanlar size hem çekici gelecek, hem de rahatsızlık hissedeceksiniz. Güç peşinde olabilirsiniz ancak güçlü kişileri karşınıza almaktan kaçının ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Duygularınız derinleşiyor.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Aslında yaşam enerjiniz yüksek fakat kafanız karışık olduğu için kolay hastalanabilirsiniz. Özellikle boğazınızı koruyun ve tartışmalardan uzak durun. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın. Bu arada sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Ciddiye aldığınız kişilerin sizi önemsemesi için çok fazla zorlamasanız iyi olacak. Biraz daha iyimser açıdan bakabilirseniz, bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Böylece sorunlar kendiliğinden çözülür.
İKİZLER BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde duygularınız yoğun olacak ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Ani gelişmeler olabilir ve yaratıcılık gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Sürpriz gelişmeler dikkatinizi çekecek ve ilginç kişiler ile karşılaşacaksınız. Şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konulara ilgi duyabilirsiniz ve evrensel yardım projeleri ile ilgilenebilirsiniz. Bu arada olaylar beklediğinizden daha farklı bir yönde gelişebilir ve hırslı bir tavır içine girebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik hırslı ve sabırsız olmanız mümkün. Sakin olun ve olayların gelişmesini bekleyin. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güne yoğun duygularla başlayacak ve sonra sakinleşeceksiniz. Zaten ciddiye aldığınız konulara odaklandığınız için duygularınızı denetlemeniz gereken bir dönemdesiniz. Böylece göstereceğiniz sabır sayesinde hem tarzınızı değiştirmeyi başaracak, hem de isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışmalarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Ancak derinden etkileyici ve değiştirici durumlar karşısında istekleriniz de tamamen değişebilir. Sevdiklerinizin sizi anlamasını istiyorsunuz. Ancak sizin de anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Özgür olmak isterken verdiğiniz sözler ile kendinizi bağlamanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Sabah kendinizi güçlü ve iyi hissederek uyanacaksınız. Gün içinde duyduklarınızı ciddiye alıp hemen tepki göstermeyin. Duyduklarınızın doğruluğunu araştırın. Yanlış anlamış olabilirsiniz. Tartışma ortamlarından uzak durun ve iddiacı bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Özellikle çocuklar veya kardeşleriniz ile ilgili ortaya çıkan ani olaylar kafanızı karıştırabilir. Ayrıca iş arkadaşlarınız ve komşularınızla aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkları büyütmemeye özen gösterin. İletişim trafiğinde bazı aksaklıklar olabilir fakat çözümleyici davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Alacağınız teklifler üzerinde düşünebilir, yeni projeler yapmaya başlayabilirsiniz. Dikkatli ve kararlı tutumunuzla çevrenizi etkileyeceksiniz. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişinin aracılığı ile saygın çevrelere girebilir ve büyük organizasyonlar yapabilirsiniz. Bugün isteklerinizi ortaya koymanız kolay olacak. Fikirlerinizi güzel bir biçimde anlatabilir, arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın desteğini alabilirsiniz. İçinizden yükselen endişeler ile başa çıkabilirsiniz ve stratejik davranabilirsiniz. Çünkü isteklerinizi gerçekleştirme arzunuz çok kuvvetli...
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Olaylara iyimser açıdan bakanlar sorunları daha kolay çözebilir. İddiacı ve tartışmacı bir tavır içinde olursanız, sorunlar ile başa çıkmanız zor olabilir. Sağlığınıza özen gösterin. Özellikle kafası karışık olanlar kolay hasta olabilir... Aslında sizin için fırsat zamanı... Şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz ve hem sevdiklerinizin, hem de güçlü kişilerin desteğini alıyorsunuz. Ayrıca üzerinizde baskı duygusu uyandıran her ne var ise, bakış açınızı ve alışkanlıklarınızı değiştirmenize yardımcı olacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kendinizi yenilemeyi başaracaksınız.
YAY BURCU YORUMU
Haberleşme ve iletişim trafiğiniz giderek hareketlenecek. İlginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve şimdiye kadar dikkatinizi çekmeyen veya ilgi duymadığınız konular size şimdi çekici gelecek. İlginç konuları araştırabilir, sanatçılarla ve hatta bilim insanları ile işbirliği yapabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olacağınız bir dönemde bulunuyorsunuz. Bugün moralinizi yükselten gelişmeler meydana gelecek fakat hırslı ve sabırsız bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Sürpriz aşklar ve ilginç karşılaşmalar olabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gergin ve duygusal olabilirsiniz. Ancak dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. İş arkadaşlarınızla iletişimlerinizi gözden geçireceksiniz ve daha önce ortaya çıkmış olan sorunlara daha farklı açılardan bakacaksınız. Gelişen olaylar zorlayıcı ve gerilim yaratan cinsten olsa bile duygularınızı denetleyin. Aslında derinleşen düşünceleriniz sayesinde tepkilerinizi denetlemeyi başarabilirsiniz. Eskiden yapmak istediğiniz halde bir türlü gerçekleştirmediğiniz konular şimdi gündeme gelecek. Sevdiğiniz ile ilgili duygularınız değişebilir ve sevdiğinizi de değiştirmek isteyebilirsiniz. Bugün duygularınızı denetlemeniz gerekiyor.
KOVA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde kendinizi iyi hissedeceksiniz. Güne erken başlayabilirsiniz. Karşılaştığınız olaylar size geçmişi hatırlatabilir ve düşünceleriniz derinleşebilir. Dikkatinizin kolay dağılacağı bir dönemdesiniz fakat yaratıcılık gerektiren konulara odaklanabilirsiniz ve ilginç çözümleriniz ile çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Bu arada dikkat gerektiren çalışmalar yaparken tedbirli olmanız gerekiyor. Eski sorunlar gündeme gelebilir ve yarım kalmış işleri tamamlamak için çalışırken hesapta olmayan başka aksaklıklar çıkabilir. Fakat düşünceleriniz değişiyor ve buna bağlı olarak tarzınız da değişiyor. Sabırlı olanlar kazanacak.
BALIK BURCU YORUMU
Kendinizi yorgun ve isteksiz hissedebilirsiniz. Fakat sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve önemsediğiniz işleri tamamlamak için büyük gayret göstereceksiniz. Bu arada patronlar ve ciddiye aldığınız kişilerin takdirini kazanacak ve kararlarınızı sürdürmeyi başaracaksınız. Aldığınız sorumluluklar ile başa çıkmak zor gelebilir fakat sabırlı ve anlayışlı olabilirsiniz. Böylece hem ilişkileriniz, hem de parasal konulara yönelik gelişmeler istediğiniz yönde olacak. Sabırlı ve kararlı davranmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Bu arada istekleriniz değişiyor.