Doğal Mucize Zeytinyağı

Doğal Mucize Zeytinyağı
Paylaş
 

Doğal Mucize Zeytinyağı

Yüzyıllardan beri şifa deposu olması özelliğini koruyan zeytinyağı ülkemizde oldukça fazla üretilmektedir. Fakat zeytinyağı tüketmekten geri duruyoruz. Oysaki zeytinyağı çok faydalıdır. Kötü kolesterolü yükseltmiyor. Diğer yağlar meme kanserini tetiklemesine karşın zeytinyağı tetiklemiyor. En önemli faydalarından biri kabızlığı yok etmesidir. Zeytinyağı safra yapısını dengeler. Kolay hazmedilişi gastrit, ülser, reflü, mide kanseri gibi hastalıklara rastlanılmasını engeller. Sindirim dostu olan zeytinyağı safra kesesi taş oluşum sürecini yavaşlatır. Zeytinyağının içinde bulunan anti tümör etkili bir madde çok güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir. Kanser hücrelerinin oluşumunu engeller ve bu hücreleri yok eder. Bu nedenle zeytinyağı tüketimini arttırmalı ve sağlıksız yağları hayatımızdan ve mutfağımızdan çıkarmalıyız.

Kalp-Damar Hastalıklarına Birebir

Zeytinyağı tüketimi kötü kolesterol düzeyini düşürüp iyi kolesterolün daha yüksek olmasını sağlıyor. Örneğin Ayvalıkta kolesterol düzeyi diğer bölgelere göre daha azdır. Güçlü antioksidan etkisi ile kolesterolü önlemesi yönüyle tam bir kalp ve damar dostu. Ayrıca zeytinyağının antioksidan etkisi yaşlanmayı önler, içerisindeki mineralle kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Cilt yaşlanmasını geciktirerek cilde güzellik ve parlaklık verir. Eklem rahatsızlıklarını yok eder. Vitamin deposudur. Cildi sıkılaştırır, nemlendirir. Güneş ışınlarının cilt üzerindeki olumsuz etkilerini yok eder. Sivilce ve akneye karşı antioksidan etkiye sahiptir. Bu sebeple kozmetikte de tercih edilmektedir.

Doğal Mucize Zeytinyağı

 Saç bakımı için de zeytinyağlı sabun tercih edilmektedir. Saçı yumuşatıp parlaklık verir, saç tellerinin koparak dökülmesini, kırılmasını önler. Ayrıca 500 yıla kadar yasayabilen zeytin ağaçları insan ömrünü uzatıyor. Akdeniz insanlarına baktığımızda uzun ömürlü ve kalp-damar hastalıkları yok denecek kadar azdır. Horlama sorunu yaşayanların yatağa girmeden önce bir çay kaşığı zeytinyağı içmesi boğaz kaslarına kayganlık kazandırır ve bu da horlamayı azaltır ve engeller.

Dudak çatlaması için de her gün birkaç damla dudaklara sürülmesi halinde dudaklardaki çatlaklık ve kuruluk yok olur. Aynı şekilde topuklara akşamdan sürüldüğünde ertesi gün topukların yumuşadığı kolayca fark edilir. Ev temizliğinde mobilyalara parlaklık vermek için cila malzemesi olarak da kullanılabilir. Akdeniz’de ölümsüzlük iksiri olarak adlandırılan zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Bu nedenle mümkün olduğu kadar zeytinyağı tüketimini arttırmak gerekir.

Bu yazı 1358 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.