Doğal Mucize Zeytinyağı

Doğal Mucize Zeytinyağı
Paylaş
 

Doğal Mucize Zeytinyağı

Yüzyıllardan beri şifa deposu olması özelliğini koruyan zeytinyağı ülkemizde oldukça fazla üretilmektedir. Fakat zeytinyağı tüketmekten geri duruyoruz. Oysaki zeytinyağı çok faydalıdır. Kötü kolesterolü yükseltmiyor. Diğer yağlar meme kanserini tetiklemesine karşın zeytinyağı tetiklemiyor. En önemli faydalarından biri kabızlığı yok etmesidir. Zeytinyağı safra yapısını dengeler. Kolay hazmedilişi gastrit, ülser, reflü, mide kanseri gibi hastalıklara rastlanılmasını engeller. Sindirim dostu olan zeytinyağı safra kesesi taş oluşum sürecini yavaşlatır. Zeytinyağının içinde bulunan anti tümör etkili bir madde çok güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir. Kanser hücrelerinin oluşumunu engeller ve bu hücreleri yok eder. Bu nedenle zeytinyağı tüketimini arttırmalı ve sağlıksız yağları hayatımızdan ve mutfağımızdan çıkarmalıyız.

Kalp-Damar Hastalıklarına Birebir

Zeytinyağı tüketimi kötü kolesterol düzeyini düşürüp iyi kolesterolün daha yüksek olmasını sağlıyor. Örneğin Ayvalıkta kolesterol düzeyi diğer bölgelere göre daha azdır. Güçlü antioksidan etkisi ile kolesterolü önlemesi yönüyle tam bir kalp ve damar dostu. Ayrıca zeytinyağının antioksidan etkisi yaşlanmayı önler, içerisindeki mineralle kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Cilt yaşlanmasını geciktirerek cilde güzellik ve parlaklık verir. Eklem rahatsızlıklarını yok eder. Vitamin deposudur. Cildi sıkılaştırır, nemlendirir. Güneş ışınlarının cilt üzerindeki olumsuz etkilerini yok eder. Sivilce ve akneye karşı antioksidan etkiye sahiptir. Bu sebeple kozmetikte de tercih edilmektedir.

Doğal Mucize Zeytinyağı

 Saç bakımı için de zeytinyağlı sabun tercih edilmektedir. Saçı yumuşatıp parlaklık verir, saç tellerinin koparak dökülmesini, kırılmasını önler. Ayrıca 500 yıla kadar yasayabilen zeytin ağaçları insan ömrünü uzatıyor. Akdeniz insanlarına baktığımızda uzun ömürlü ve kalp-damar hastalıkları yok denecek kadar azdır. Horlama sorunu yaşayanların yatağa girmeden önce bir çay kaşığı zeytinyağı içmesi boğaz kaslarına kayganlık kazandırır ve bu da horlamayı azaltır ve engeller.

Dudak çatlaması için de her gün birkaç damla dudaklara sürülmesi halinde dudaklardaki çatlaklık ve kuruluk yok olur. Aynı şekilde topuklara akşamdan sürüldüğünde ertesi gün topukların yumuşadığı kolayca fark edilir. Ev temizliğinde mobilyalara parlaklık vermek için cila malzemesi olarak da kullanılabilir. Akdeniz’de ölümsüzlük iksiri olarak adlandırılan zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Bu nedenle mümkün olduğu kadar zeytinyağı tüketimini arttırmak gerekir.

Bu yazı 850 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Ancak isteklerinizi konuşarak anlatmak yerine davranışlarınız ile ortaya koyarsanız, daha başarılı olacaksınız. Parasal konulara yönelik projeleriniz olabilir ancak gelişmeler beklediğinizden daha yavaş veya beklemediğiniz yönde gelişebilir. Aceleci davranmayın ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyin. Bu arada projelerinizi geliştirebilirsiniz veya geliştirmek için araştırmalar yapabilirsiniz. Ekip çalışmaları yaparken tedbirli olun. Özellikle dikkat gerektiren işler yaparken dikkatinizi dağıtacak konulardan ve olaylardan uzak durmalısınız. Alışkanlıklarınız değişiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor ve geleceğe yönelik istekleriniz değişiyor. Şans ve şanssızlığı birlikte yaşadığınızı düşünebilirsiniz. Fakat şanssızlık gibi görünen bazı olayların şansa dönüştüğünü anlayacaksınız ve kuruntulardan uzaklaşıp kendinizi iyi hissedeceksiniz. Bazı değişikliklerden huzursuzluk duysanız bile çevrenizin saygı duyduğu kişiler ve büyüklerinizin sizi desteklediğini hissedeceksiniz. Bugün karşılaştığınız olaylara daha iyimser açıdan bakabilirsiniz ve neşeli tavırlarınız ile çevrenizi ve karşı cinsi etkileyebilirsiniz. Dostlarınız ile birlikte olmak ve yabancılar ile kuracağınız ilişkiler moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir veya hesaplamadığınız karışıklıklar çıkabilir. Gücünüzü ispatlamak veya kendinizi göstermek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz ancak güç mücadelesinden uzak dursanız, daha iyi olacak. Bugün karşılaştığınız kişilerden ve aniden ortaya çıkan olaylardan etkilenebilirsiniz ve duygusal tepkiler ortaya koyabilirsiniz. Sonradan pişmanlık duyacağınız davranışlarda bulunmaktan kaçının. Tahammülsüz ve sabırsız olabilirsiniz ancak seyahatler ve sportif faaliyetler sizin için rahatlatıcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz ve ilginç fikirleriniz ile yakınlarınızı etkileyebilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızdaki iletişim güçleniyor. Daha önce söylemek istediğiniz halde ortaya koyamadığınız fikirlerinizi şimdi anlatabilirsiniz ve yapmak istediğiniz organizasyonları gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün endişelerinizden uzaklaşacak ve yeni teknoloji ile ilgili gelişmelerle ilgileneceksiniz. Ayrıca bilimsel çalışmalar yapan kişiler ilginizi çekecek.
OĞLAK BURCU YORUMU
Duygusal ve hassas olacağınız bir gün. Sürprizlerden rahatsızlık duyabilirsiniz veya karşılaştığınız değişikliklere sert tepkiler gösterebilirsiniz. Güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Ayrıca olayları çok fazla sorgulamasanız iyi olacak. Özellikle isteklerinizi ortaya koymak için daha farklı yöntemler deneyebilirsiniz ve bu arada stratejinizi yenileyebilirsiniz. Aslında kendinizi yenilemek ve güçlü olmak için kuvvetli arzular duyuyorsunuz ancak sabırlı olmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın. Tabii çevrenizde bulunan kişileri de zorlamasanız iyi olacak. Bu arada parasal konulara yönelik ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün keyfinizi yerine getiren karşılaşmalar olacak. Geleceğe yönelik ciddi hedefleriniz olabilir veya şimdiye kadar fazla önemsemediğiniz kişileri ve konuları ciddiye almaya başlayabilirsiniz. Sorumluluk gerektiren konulara talip olabilirsiniz ve kendinizi gereğinden fazla zorlayabilirsiniz. Bugün kendinizi rahat ve özgür hissedeceksiniz. Teknoloji ile ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz ve olaylara çok farklı açıdan bakan kişiler ile karşılaşabilir ve onların fikirlerinden etkilenebilirsiniz. Hem eski tecrübelerinizi hatırlayacaksınız, hem de yeni gelişmelere ilgi duyacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
Güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz ve arkadaşlarınıza önemsediğiniz konuları anlatabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olmak için büyük bir gayret göstereceksiniz. Çocuklar, kardeşleriniz ve arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda sevdikleriniz de sizi destekleyecek ve bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz. Sevdiğiniz konular ile ilgilenebilirsiniz ve endişelerinizden uzaklaşıp isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak ve bu arada karşılaştığınız güçlü kişilerden etkileneceksiniz ve kendinizi yenilemek için harekete geçeceksiniz.