Doğal Mucize Zeytinyağı

Doğal Mucize Zeytinyağı
Paylaş
 

Doğal Mucize Zeytinyağı

Yüzyıllardan beri şifa deposu olması özelliğini koruyan zeytinyağı ülkemizde oldukça fazla üretilmektedir. Fakat zeytinyağı tüketmekten geri duruyoruz. Oysaki zeytinyağı çok faydalıdır. Kötü kolesterolü yükseltmiyor. Diğer yağlar meme kanserini tetiklemesine karşın zeytinyağı tetiklemiyor. En önemli faydalarından biri kabızlığı yok etmesidir. Zeytinyağı safra yapısını dengeler. Kolay hazmedilişi gastrit, ülser, reflü, mide kanseri gibi hastalıklara rastlanılmasını engeller. Sindirim dostu olan zeytinyağı safra kesesi taş oluşum sürecini yavaşlatır. Zeytinyağının içinde bulunan anti tümör etkili bir madde çok güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir. Kanser hücrelerinin oluşumunu engeller ve bu hücreleri yok eder. Bu nedenle zeytinyağı tüketimini arttırmalı ve sağlıksız yağları hayatımızdan ve mutfağımızdan çıkarmalıyız.

Kalp-Damar Hastalıklarına Birebir

Zeytinyağı tüketimi kötü kolesterol düzeyini düşürüp iyi kolesterolün daha yüksek olmasını sağlıyor. Örneğin Ayvalıkta kolesterol düzeyi diğer bölgelere göre daha azdır. Güçlü antioksidan etkisi ile kolesterolü önlemesi yönüyle tam bir kalp ve damar dostu. Ayrıca zeytinyağının antioksidan etkisi yaşlanmayı önler, içerisindeki mineralle kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Cilt yaşlanmasını geciktirerek cilde güzellik ve parlaklık verir. Eklem rahatsızlıklarını yok eder. Vitamin deposudur. Cildi sıkılaştırır, nemlendirir. Güneş ışınlarının cilt üzerindeki olumsuz etkilerini yok eder. Sivilce ve akneye karşı antioksidan etkiye sahiptir. Bu sebeple kozmetikte de tercih edilmektedir.

Doğal Mucize Zeytinyağı

 Saç bakımı için de zeytinyağlı sabun tercih edilmektedir. Saçı yumuşatıp parlaklık verir, saç tellerinin koparak dökülmesini, kırılmasını önler. Ayrıca 500 yıla kadar yasayabilen zeytin ağaçları insan ömrünü uzatıyor. Akdeniz insanlarına baktığımızda uzun ömürlü ve kalp-damar hastalıkları yok denecek kadar azdır. Horlama sorunu yaşayanların yatağa girmeden önce bir çay kaşığı zeytinyağı içmesi boğaz kaslarına kayganlık kazandırır ve bu da horlamayı azaltır ve engeller.

Dudak çatlaması için de her gün birkaç damla dudaklara sürülmesi halinde dudaklardaki çatlaklık ve kuruluk yok olur. Aynı şekilde topuklara akşamdan sürüldüğünde ertesi gün topukların yumuşadığı kolayca fark edilir. Ev temizliğinde mobilyalara parlaklık vermek için cila malzemesi olarak da kullanılabilir. Akdeniz’de ölümsüzlük iksiri olarak adlandırılan zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Bu nedenle mümkün olduğu kadar zeytinyağı tüketimini arttırmak gerekir.

Bu yazı 973 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Karşılaştığınız sorunlara ilginç çözümler bulabilirsiniz veya bir arkadaşınızın bulduğu çözümlerden etkilenebilirsiniz Sabah saatlerinde duygularınız derin olacak ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Öğleden sonra haliniz değişecek ve nedensiz bir sabırsızlık hissedebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıçlar yapmak ve büyük sorumluluklar almak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat aceleci davranmasanız iyi olacak. Hareket halinde olmak, seyahatler ve sportif faaliyetler sizi rahatlatacak. Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve eski sevgili ile ilgili haberler duyabilirsiniz. Geçmişte arzu edip sonra unuttuğunuz istekleriniz bugün uyanabilir.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Çalışmalarınızı sürdürürken alacağınız bazı haberler yüzünden dikkatiniz dağılmış olabilir. Fakat kararlarınızı sürdürmeyi başarabilirsiniz. Bilgisayar teknolojisine daha fazla ilgi duyacaksınız ve bilgisayarınızı veya telefonunuzu yenilemek için araştırmalar yapacaksınız. Çeşitlilik kafanızı karıştırabilir ancak bilgisine güvendiğiniz, teknoloji ile yakından ilgilenen kişilere danışabilirsiniz ancak konu ile ilgisi olmayan kişilere projelerinizi anlatmasanız iyi olacak. Ayrıca yeni tanıştığınız kişilere kendiniz ile ilgili gereksiz detayları anlatmaktan kaçının. Bir arkadaşınız ile aranızdaki ilişki aşka dönüşebilir ve kafanız karışabilir.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün geçmişte yaşadığınız aşkları ve eski günleri hatırlayabilirsiniz. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen unutulmuş arzular uyanabilir. Alacağınız bir haber veya karşılaşacağınız olay size geçmişi hatırlatacak. Ancak fazla derinleşmeseniz, iyi olacak. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz. Karamsar duygulardan uzaklaşın ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Sevdiklerinize karşı daha anlayışlı davranmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Sevdiğinizin ilgisi sizi tatmin etmeyebilir. Fakat o da sizin ihmal ettiğinizi düşünüyor olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Yaşam enerjiniz yükseliyor ve iletişim trafiğiniz hareketleniyor. Fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Öğleden sonra alacağınız teklifler keyfinizi yerine getirecek ve derin düşüncelerden sıyrılmanıza yardımcı olacak. Yeni projeler yapabilirsiniz ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Çeşitli organizasyonların içinde yer alabilirsiniz ve projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Kendinize olan güveniniz yükseliyor. Bazı korkularınız olsa bile beklediğiniz haberleri almak, cesaretinizi uyandıracak. Sağlık sorunu olanlar kendilerini daha güçlü hissedecekler.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran haberler almış olabilirsiniz veya çocuklar, kardeşler ve yakınlarınız ile ilgili endişeleriniz olabilir. Fakat bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve olaylara daha yapıcı bir yönden bakacaksınız. Ayrıca iyimser ve anlayışlı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve onların rahat tavırlarından etkilenebilirsiniz. Bugün sevdiğiniz ile birlikte geleceğe yönelik projeler yapabilirsiniz ve çalışmalarınızı kararlı bir biçimde sürdürebilirsiniz. Sevdiğinizin ilgisi ve sıcak davranışları moralinizi yükseltecek ve isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyacaksınız. Böylece kafanızı karıştıran konulardan uzaklaşacaksınız.
TERAZİ BURCU YORUMU
Dikkatinizi kendinize yöneltecek ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Hayata ve olaylara sizden daha farklı bakan ve yaşayan kişiler dikkatinizi çekecek ve kendinizi gözden geçireceksiniz. Bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak duygusal açıdan karamsar olabilirsiniz. Bu arada teknoloji ile ilgili gelişmeleri araştırabilir, yeni ve ilginç projeler yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Özellikle öğleden sonra karşılaşacağınız kişiler ve olaylar sizi heyecanlandıracak ve sabırsızlık hissedeceksiniz. Daha önce sizi mutlu eden, sevdiğiniz şeylere karşı duygularınız değişebilir ve beklentileriniz artabilir. Bu arada harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Bazı sorunlar devam ediyor olsa bile bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve çalışmalarınızı istediğiniz gibi yapacaksınız. Dostlarınızın ve sevdiklerinizin sıcak ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Kendinize olan güveninizi çevrenize yansıtabilir, ilişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilir ve seyahat organizasyonları yapabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilirsiniz. Üstelik henüz tanıştığınız kişiler, sizin üzerinizde çok eskiden beri tanıyormuşsunuz gibi bir his uyandırabilir.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Maddi sorunlarınız olabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek zor gelebilir. Ama bugün kendinizi enerjik ve heyecanlı hissedeceksiniz. Bu arada duygularınızı denetleyin. Yeni idealler ve geleceğe yönelik yeni hayaller kurabilirsiniz. Böylece kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Şanssızlık gibi görünen olaylara kendinizi kaptırmayın ve karamsarlıktan uzaklaşın. Aslında iyimser biri olduğunuz halde şimdi sorunlar gözünüzde büyüyebilir. Karşılaştığınız olaylara hemen tepki göstermeyin. Olayların gelişmesini bekleyin. Yanlış anlamalar olabilir. İyi araştırmadan girişimde bulunmasanız iyi olacak.