Doğal Mucize Zeytinyağı

Doğal Mucize Zeytinyağı
Paylaş
 

Doğal Mucize Zeytinyağı

Yüzyıllardan beri şifa deposu olması özelliğini koruyan zeytinyağı ülkemizde oldukça fazla üretilmektedir. Fakat zeytinyağı tüketmekten geri duruyoruz. Oysaki zeytinyağı çok faydalıdır. Kötü kolesterolü yükseltmiyor. Diğer yağlar meme kanserini tetiklemesine karşın zeytinyağı tetiklemiyor. En önemli faydalarından biri kabızlığı yok etmesidir. Zeytinyağı safra yapısını dengeler. Kolay hazmedilişi gastrit, ülser, reflü, mide kanseri gibi hastalıklara rastlanılmasını engeller. Sindirim dostu olan zeytinyağı safra kesesi taş oluşum sürecini yavaşlatır. Zeytinyağının içinde bulunan anti tümör etkili bir madde çok güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir. Kanser hücrelerinin oluşumunu engeller ve bu hücreleri yok eder. Bu nedenle zeytinyağı tüketimini arttırmalı ve sağlıksız yağları hayatımızdan ve mutfağımızdan çıkarmalıyız.

Kalp-Damar Hastalıklarına Birebir

Zeytinyağı tüketimi kötü kolesterol düzeyini düşürüp iyi kolesterolün daha yüksek olmasını sağlıyor. Örneğin Ayvalıkta kolesterol düzeyi diğer bölgelere göre daha azdır. Güçlü antioksidan etkisi ile kolesterolü önlemesi yönüyle tam bir kalp ve damar dostu. Ayrıca zeytinyağının antioksidan etkisi yaşlanmayı önler, içerisindeki mineralle kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Cilt yaşlanmasını geciktirerek cilde güzellik ve parlaklık verir. Eklem rahatsızlıklarını yok eder. Vitamin deposudur. Cildi sıkılaştırır, nemlendirir. Güneş ışınlarının cilt üzerindeki olumsuz etkilerini yok eder. Sivilce ve akneye karşı antioksidan etkiye sahiptir. Bu sebeple kozmetikte de tercih edilmektedir.

Doğal Mucize Zeytinyağı

 Saç bakımı için de zeytinyağlı sabun tercih edilmektedir. Saçı yumuşatıp parlaklık verir, saç tellerinin koparak dökülmesini, kırılmasını önler. Ayrıca 500 yıla kadar yasayabilen zeytin ağaçları insan ömrünü uzatıyor. Akdeniz insanlarına baktığımızda uzun ömürlü ve kalp-damar hastalıkları yok denecek kadar azdır. Horlama sorunu yaşayanların yatağa girmeden önce bir çay kaşığı zeytinyağı içmesi boğaz kaslarına kayganlık kazandırır ve bu da horlamayı azaltır ve engeller.

Dudak çatlaması için de her gün birkaç damla dudaklara sürülmesi halinde dudaklardaki çatlaklık ve kuruluk yok olur. Aynı şekilde topuklara akşamdan sürüldüğünde ertesi gün topukların yumuşadığı kolayca fark edilir. Ev temizliğinde mobilyalara parlaklık vermek için cila malzemesi olarak da kullanılabilir. Akdeniz’de ölümsüzlük iksiri olarak adlandırılan zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Bu nedenle mümkün olduğu kadar zeytinyağı tüketimini arttırmak gerekir.

Bu yazı 920 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Aslında iyimser ve anlayışlı davranabilirsiniz ancak bazı olaylar ve kişiler radikal değişiklikler yapmanız için sizi zorlayabilir. Veya siz, çevrenizdeki güçlü kişileri karşınıza alabilirsiniz. Güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Saygı duyduğunuz kişilere danışabilirsiniz ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Daha önce değiştirmek isteyip cazgeçmiş olduğunuz konular tekrar karşınıza çıkabilir ve bu kez duygunuz daha farklı olduğu için karşılaştığınız olaylara şaşırabilirsiniz. Fakat bugün kendinizi daha rahat hissedeceksiniz ve dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapılması gereken işler ile ilgileneceksiniz. Eviniz ile ilgilenebilirsiniz ve bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve keyif aldığınız ortamlarda bulunmak istediğiniz bir gün. Sorumluluk gerektiren konular ile ilgili duygularınız derinleşmiş olabilir konular karşınıza çıkabilir. Ciddiye alınmak istediğiniz bir dönemdesiniz ve çevrenizin sizi önemsemesini istiyor olabilirsiniz. Ancak kendinizi fazla zorlamayın ve özellikle sevdiklerinize ve yakınlarınıza karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için özen gösterin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz. İlişkilerinizi zorlaştıracak davranışlarda bulunmasanız iyi olacak.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkileriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Kendinizi yalnız mutsuz hissedebilirsiniz. Özellikle burcun ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar, isteklerini gözden geçirirken biraz daha makul olmak için gayret göstermeli. Sevdiğinize karşı biraz daha anlayışlı ve sakin davranmalısınız. Bu arada kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan kaçının. Spor yapmak ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak. Çevrenizi değiştirmek ve yabancılar ile kuracağınız ilişkiler sizi rahatlatacak. Olaylara daha iyimser bir açıdan bakmaya çalışın ve sağlığınıza özen gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün eviniz ile ilgilenebilir ve yakınlarınızı evinize davet edebilirsiniz. Bu arada gençler, çocuklar, kardeşleriniz ve önemsediğiniz aile büyükleri ile görüşebilirsiniz. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve yakınlarınız sizin ziyaretinize gelebilir. Hareket halinde olmak ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmak keyfinizi yerine getirecek. Gizli düşünceleriniz olabilir. Ayrıca sizden gizlenmiş bilgilere ulaşabilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşebilir. Etkileyici kişiler ile görüşebilirsiniz ve yepyeni istekler içine girebilirsiniz. Çeşitli organizasyonlara katılabilir, önemli organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Kaderinizdeki kişiler ve olaylar ile karşılaşmanız mümkün. Veya karşılaştığınız bazı kişiler size tanıdık gelebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve anneniz ile aranızda daha önce geçmiş olayları hatırlayabilirsiniz. Annenizin veya ablanızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Ancak bunların üzerinde fazla durmayacaksınız ve dikkatinizi sevdiğiniz konulara yönelteceksiniz. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve desteği ile moraliniz yükselecek ve olaylara daha iyimser açıdan bakacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz ile birlikte keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve karmaşık fikirlerden uzaklaşıp sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Kendinize bakım yapabilir ve özen gösterebilirsiniz. Ayrıca babanız, amcanız veya ağabeyiniz ile ilgilenebilirsiniz. Babanız veya baba adayı arkadaşlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve bazı kaygılar hissedebilirsiniz. Endişelerden uzak durun ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımını alabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Dedikodular ile fazla ilgilenmeyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşmiş olabilir ve annenizi hatırlayabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki büyük kadınlar veya anne adayları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandıracak. Fakat sakin ve kararlı davranabilirsiniz ve böylece kafanızı karıştıran her ne var ise, bilgilenmek için çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Ayrıca uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya beklemediğiniz ziyaretçileriniz olabilir. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Dışarda olmak ve farklı konular ile ilgilenmek sizi rahatlatacak.