Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

dudak makyajı
Paylaş
 

Bayanların vazgeçilmezi, şıklığı yakalamanın en önemli faktörü makyajdır. Makyajın tamamlayıcısı ise dudak makyajıdır. Dudak makyajını nasıl yapmalıyız? Dudak makyajının belirleyicisi; kıyafet rengi, ten rengi, saç rengi, dudak şekli ve yüz şeklidir.

Dudak makyajının birinci faktörü dudak kalemidir. Dudak kaleminin doğru bir şekilde çekilmesi hoş bir görüntünün başlangıcıdır. Dudak kalemini dudak yapınıza göre çekmeli ve dudak hatlarınızı belirginleştirmelisiniz. Dudak kalemi çekmenin püf noktası dudak kaleminin sivri ve ucu açık olmasıdır.

Dudak kalemi çektikten sonra rujun doğru seçilmesi ve doğru sürülmesi gerekir. Rujun fırçayla sürülmesi daha hoş bir görüntü sağlar. Dudak kalemiyle düzgünleştirilen dudak kenarından sonra rujun düzgün bir görüntü elde etmesi gerekir.

dudak dolgunlaştıran makyajİnce dudaklara sahip iseniz dolgunlaştırıcı rujlar tercih etmelisiniz. Yalnız üst dudağın fazla dolgunlaştırılması kötü bir görüntüye sebep olur. İnce dudaklara sahip bayanlar koyu renk rujları tercih etmeli ve bu renklerle uyum sağlamaya çalışmalıdırlar. Dudak kalemiyle çerçevesi oluşturduktan sonra rujla güzel bir şekilde doldurulmalıdır. Rujla doldurma fırça yardımıyla yapıldığında daha doğru bir kullanımdır.

Dudak parlatıcıları dudakların daha hoş daha düzgün görünmelerini sağlar. Parlaklık ve canlılık katar. Rujla birlikte kullanıldığında tamamlayıcı rolünü üstlenen parlatıcılar, tek başlarına da kullanılır. Tek başına dudak parlatıcısını kullanmak hoş, zarif bir görüntü sağlar.
İnce dudaklarınızı kalın göstermek istiyorsanız dudak kalemini dışarıdan ve kalın bir şekilde çekmelisiniz. Eğer dudaklarınız kalın ise siz ince bir görüntü elde etmek istiyorsanız dudak kalemini ince ve tam dudak hizasından çekilmelidir. En önemli nokta dudak kalemi ile kullandığınız rujun uyumlu renkler olmasıdır. Zıt renklerde kullanmak kötü bir görüntüye sebep olur.

Bu yazı 1626 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylara büyük bir hassasiyetle yaklaşabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Sorumluluklarınızın baskısını hissedebilirsiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygusal tepkilerinizi denetleyin. Aslında yaratıcı çalışmalar yapabilir ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstereceksiniz. Yabancılar ile iş birliği yapabilir, içinde bulunduğunuz koşulların dışında farklı yerlerde yaşamak için şartlarınızı zorlayabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve yeni stratejiler yapacaksınız. Güçlü kişilerle karşılaşabilir ve onların fikirlerinden etkilenebilirsiniz. Yepyeni projeler yapacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bilinçaltınızı etkilemiş olan eski olayları hatırlayacak ve düşüncelerinizi tamamen değiştirmeyi başaracaksınız. Ekip çalışmalarında başarılı olacak ve yaratıcı fikirlerinizle çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak ve hoş fırsatlar karşınıza çıkacak. Şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz ancak iyi değerlendirmek için çalışmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir haftaya başlıyorsunuz. Kardeşleriniz, arkadaşlarınız ve çocukların sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu arada yapmanız gereken işleri ihmal edebilirsiniz. Aslında yapabileceklerinizden daha büyük sorumluluklar almaktan kaçınmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın. Eski arkadaşlarınız ile haberleşebilir ve eski projeleriniz gündeme gelebilir. Ancak eski olanı yenilemeniz gerekiyor. Bugün araştırma, geliştirme ve projeler üzerinde çalışmak için uygun zaman.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve çocuklarla ilgilenmeniz gerekebilir. Her türlü soruna kolay çözüm bulabileceğiniz bir gün. Ancak sabah saatlerinde hayallerin dağıtıcı etkisinden uzak durmalısınız. Dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklamayı başarabilirseniz, yepyeni projeler üreteceksiniz. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilir ve yarım kalmış işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde yabancılar, yabancı ülkeler ve seyahatler ile ilgilenebilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Kafanızı karıştıran düşünceleriniz olabilir fakat bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük gayret göstereceksiniz. Devlet daireleri, hukuk ve resmiyet gerektiren işlerle ilgili baskı uyandıran durumlar olabilir ve siz bunları çözmek için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Aslında tarzınızda değişiklik yapabilirseniz, karşılaşmış olduğunuz sorunları çok daha kolay çözmeyi başaracaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde geleceğe yönelik beklentilerinizi gözden geçireceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
Haftaya keyifli başlayacak ve daha önceden planlamış olduğunuz işlerinizi disiplinli bir biçimde yapacaksınız. Patronlar ve önemli kişilerle ilişkilerinizi güçlendirebilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Gün içinde karşılaşacağınız olaylar moralinizi yükseltecek ve isteklerinizi gerçekleştireceğinize dair olan inancınız kuvvetlenecek. Ciddiyet gerektiren konularda ortaya koyduğunuz rahat davranış ile çevrenizi etkileyebilir ve sorunları mesele haline getirmeden çözebilirsiniz. Böylece büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Ayrıca devlet dairelerinde işi olanlar bugün işlerini kolay yapacaklar.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün duygusal ve hassas olacaksınız fakat dikkatiniz giderek yükseliyor. Eski projelerinizi hatırlayacak ve geleceğe yönelik yeni düşünceler içine gireceksiniz. Güç, zenginlik ve kariyer peşinde koşabilirsiniz. Haberleşme trafiğiniz giderek hareketleniyor. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişiden etkilenebilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz projeleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak kişilerle de karşılaşmanız mümkün. Günün ilerleyen saatlerinde yetiştirmeniz gereken işler yüzünden gerilim hissedebilirsiniz fakat arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU