Evinizde Tuvaletten Bile Daha Kirli 14 Yer

Paylaş
 

Birilerinin bize evimizdeki en kirli şeyi sorsa tereddüt etmeden bir çoğumuz tuvalet cevabını veririz.Ancak evimizde tuvaletten daha kirli şeyler var. Üstelik bazılarının düşüncesi bile korkunç. işte sizler için araştırdığımız 14 yer.

Buzdolabının alt rafları
Yoğunlaşma ve alta damlayan diğer şeyler sebebiyle buzdolabının alt rafları bakteriyle doludur. Buzdolapları aynı zamanda koliform üretme potansiyeline sahiptir.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794309

Diş fırçaları
Genellikle nemli bıraktığınız diş fırçanız bakterilerin üremesi için elverişli bir ortamdır. Sifonu her çektiğinizde havaya yayılan mikroplardan bahsetmiyoruz bile.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794311

Home ofis masaları

Ortalama bir çalışma masasında klozet oturağından 400 kat daha fazla mikrop var.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794312

Klavyeler
Hemen Her gün kullandığınız klavyenizde klozet oturağından 200 kat fazla mikrop bulunur.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794313

Para
Bir banknotun üzerinde 200 bine kadar bakteri bulunabilir.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794314

Lavabolar
İçinde sürekli birşeyler temizlediğiniz mutfak lavabonuzun temiz olduğunu zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Sürekli ıslak kaldığı için lavabolar koliformun kol gezmesi için uygun bir ortam.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794315

Aydınlatma düğmeleri
Her aydınlatma düğmesinde 217 farklı bakteri türü bulunur.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794316

Halılar
Halınızda tuvalet oturağınızın 4 bin kat fazlası miktarda bakteri bulunur. Ölü hücreleri ve diğer mikropları siz düşünün.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794317

Uzaktan kumandalar
Televizyon kumandası genellikle evdeki en kirli eşyadır. Evdekilerin daha önce kaç kez hastayken kanal değiştirdiğini düşünün.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794318

Cep Telefonu
Cep telefonunuzda klozetin 10 katı kadar fazla mikrop bulunur.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794319

Hayvan yemek kapları
Evcil hayvanınızın yemek yediği kabı yeterince temizlemediğinizde her karesinde 2 bin 100 bakteri üreyebilir.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794320

Kesme tahtası
Çiy et kestiğiniz kesme tahtasının üzerinde tuvalet oturağından 200 kat fazla mikrop var.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794321

Duş başlıkları
Sizi temizlemesi gereken duş başlığınız aslına bakarsanız tuvalet oturağınızdan daha kirli.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794322

Perdeler
Perdeleriniz sadece toz toplamaz, aynı zamanda evinizdeki küf, bakteri, kepek ve diğer birikintileri de toplar.

evinizdeki-tuvaletten-daha-kirli-14-sey-7794323

Bu yazı 711 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derin olabilir ve en derin istekleriniz açığa çıkabilir. Heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz ve uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler sizin istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi fazla zorlamayın. Seyahatler, tatil programları ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Cinsel potansiyelinizin yükseldiği bir dönem... Kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar çekici gelebilir. Seyahatler sırasında etkileneceğiniz kişi ile karşılaşmanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Daha önce başlatmış olduğunuz işlerinizi gözden geçirebilir ve bazı konularda değişiklik yapılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Gelişmeler yavaş olabilir veya bazı karışıklıklar çıkmış olabilir ve bugün çeşitli çözüm arayışları içine girebilirsiniz. Aslında yaratıcı fikirleriniz ile dikkat çekici olacaksınız. Farklı alanlar ile ilgilenebilir, ilginç konuları araştırabilirsiniz. Parasal konulara yönelik bazı karışıklıklar olabilir veya beklediğinizden daha farklı gelişen olaylar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sabırlı davranabilirsiniz ve bu tutumunuz yeni çözümler üretmenizi sağlayacak. Ayrıca size ihtiyacı olan yakınlarınıza yardımcı olabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derinleşebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları gözden geçirebilirsiniz. Dikkatinizi evinize yöneltecek ve ev ile ilgili değişiklikler yapmak isteyeceksiniz. Hatta radikal değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir ve özgür olmak isteyebilirsiniz. Güç gösterisinde bulunmaktan kaçının. Ayrıca hırslı bir tavır sergilemeseniz iyi olacak. Sevdiklerinizin ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde dostlarınız ile haberleşebilirsiniz ve çeşitli davetlere katılabilirsiniz. Hareket halinde olmak ve açık hava organizasyonları keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün eviniz, yakınlarınız veya arkadaşlarınız ile ilgilenebilirsiniz. Ayrıca sorumluluk hissettiğiniz ve üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara yönelik çalışmalar yapacaksınız. Aslında kaçtığınız ve istemediğiniz durumlar ile yüzleşmeniz gerekebilir. Aldığınız haberler kafanızı karıştırabilir. Hemen karar vermeyin ve tartışmalardan uzak durun. Sabırlı ve dirayetli davranmanız gerekiyor. Ev veya iş yeriniz ile ilgili bazı değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir. Artık daha ciddi konular ilginizi çekiyor. Bu durum arkadaşlarınız ile aranızdaki iletişimi değiştirebilir.
BALIK BURCU YORUMU