Güzel Görünmek Güzel Kokmaktan Geçer

Paylaş
 

Bakımlı olmak sadece iyi görünmek anlamına gelmemektedir. Göründüğünüz kadar kokunuz da çok büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle kozmetik dünyasında özellikle de makyaj malzemelerinin kokulu olanları da piyasaya sürülüyor ve her geçen gün daha farklı kokulu malzemeler çıkıyor. Dudak parlatıcılar, kokular, rujlar ve hatta kokulu allıklar dahi günümüzde bulunmaktadır. Yani anlatmak istediğimiz koku denildiğinde aklınıza sadece parfümler gelmemeli aksine kokan her şey gelmelidir.  Vücudunuza sürdüğünüz selülit kremlerinden yüz kremlerine kadar her şey artık yavaş yavaş koku içermeye başlamış durumdadır.

Bahar Aylarında Güzel Kokun!

Bayanların özellikle de bahar aylarında güzel kokmaları önem arz ediyor. Biraz kokulara değinecek olursak farklılaşan kokulara örnek vermek gerekirse çiçek, oryantal, baharatlı ve çiçek olarak tam dört ana gruba ayrılmaktadır. Çiçek kokuları başlıca maddeleri olarak orkide, yasemin, zambak ve limon çiçeği gibi örnekler verilebilmektedir.

Yine baharatlı kokulara karanfili örnek verebiliriz ve baharatlı kokular genelde esmer tenli kişilere daha çok yakışmaktadır. Yine meyve kokularının en sık kullanılanları şeftali, mandaline, limon ve portakaldır. Yaz içinde bu kokular oldukça ideal olmaktadır. Çilek kokusu günümüzde aşkı temsil etmektedir. Genel olarak da karşı cins, çilek kokusundan oldukça etkileniyor. Kavun ise arkadaşlıkları temsil ediyorken kavun kokan jeller ve vücut losyonlarını genellikle genç yaşlardaki kızlar tercih etmektedir. Kokular tenlere göre değişiklikler göstermektedir. Ayrıca sarışınlar daha çok genelde meyve, çiçek kokularını tercih etmektedir. Esmerler ise bahartlı kokuları tercih etmelidirler. Kumrallar da parfüm seçiminde çok daha fazla seçeneklere sahip olabiliyorlar.

Kokuların Kalıcılık Unsurları

Bir diğer önemli unsurda bu kokuların kalıcı olmalarıdır. Parfümün kalıcı olması içeriğinde bulunmakta olan alkol oranları ile ilgilidir. Vücut losyonlarında bulunan çeşitli kokuların kalıcılıkları da tenin yapısına göre değişimler göstermektedir. Kuru ciltler, kremi çok daha çabuk emiyorlar bu nedenle yağlı ciltlere oranla çok daha şanssızdırlar. Kremlerin kokuları yağlı ciltlerde uzun süre etkilerini devam ettirmektedir. Bu arada yeşillik tazelik olarak kabul edilmektedir yine eğer yeşil rengini seviyorsanız greyfurt, portakal ve limon benzeri ürünlere yönelebilirsiniz.

Bu yazı 1182 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.