Hacamat Tedavisi

Hacamat Tedavisi
Paylaş
 

Hacamat Tedavisi

Hacamat deri altında biriken ödem ve toksinlerin vakumlanarak dışarı atılması işlemidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed  (s.a.v) tavsiye ettiği ve kendilerinin de bizzat uyguladığı unutulmuş bir sünnettir. Deri altında biriken kan pıhtılaşıp bağışıklık sistemine zarar verir ve hastalıklara sebep olur. Bu nedenle çok basit bir şekilde yapılabilen hacamat sağlıklı olmanın en kolay yoludur.

Hacamatın Faydaları

Hacamatın vücudumuzdaki tüm organlara faydası vardır. Ödemlerin atılmasında etkilidir. Toksinlerin atılmasını sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve vücuda direnç verir. Metabolizmayı düzenler ve kan dolaşımını hızlandırır. Ağrıların giderilmesinde etkilidir. Kalp hastalıkları, eklem ağrıları, kronik yorgunluk, karaciğer sorunları, unutkanlık, migren, bel ve boyun fıtıkları, ruhsal hastalıklar, tansiyon ve tüm kronik hastalıkların tedavisinde etkilidir.

Hacamat Tedavisi

Hacamat Ne Zaman Yapılmalı?

Hacamat ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde hicri ayın 14 ile 28’i arasında tekli günlerde 15,17,19… gibi yaptırılması daha uygundur. Ama bir hastalık varsa hemen yaptırılması gerekir. Fakat tavsiye edilen ilkbahar ve sonbahar mevsiminde yapılmasıdır. Kış aylarında yapılan hacamat grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi üst solunum yolu hastalıkları, bağışıklık sistemi güçsüz olan stresli işlerde çalışanların sık sık yakalandığı kış hastalıklarına karşı iyi bir korunma sağlar. Ayrıca sıcaklar bastırınca sıcak iklimlerde yaşayan insanlara da hacamat yaptırmak oldukça faydalıdır. İbni Sina Tıbbın Kanunu adlı eserinde acil bir durum olmadıkça ayın 25’inden sonra 5’inden önce hacamat yapılmamasını tavsiye eder. Hacamatın en faydalı olduğu zaman hicri takvime göre üçüncü haftada yapılandır. Çünkü bu dönemde ayın çekim gücü artar. Ayın çekim gücünün artışı nedeniyle denizler kabarır,  aile içi kavgalar, kavga, asabiyet hep bu döneme denk gelir. Kafatasının içinde beyin bile şişer. Yapılan bazı araştırmalar ayın çekiminin insanlar üzerindeki benzer etkilere sahip olduğunu gösteriyor. Mesela vücuttaki hormon ve sıvı dengesinde değişmeler görüldüğü, kadınlarda doğum ve adet kanamalarının daha şiddetli olduğunu göstermiştir. Hacamatı sünnet olduğu için yaptırmak vücuda sıhhat olur. Yani vücutta herhangi bir rahatsızlık yokken sırf Peygamber Efendimiz tavsiye ettiği için hacamat yaptırmak çok önemlidir. Kalp yetmezliği, kansızlık, hemofili olanlarda ve hamilelerde hacamat uygulanması doğru değildir.

Bu yazı 920 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Aslında iyimser ve anlayışlı davranabilirsiniz ancak bazı olaylar ve kişiler radikal değişiklikler yapmanız için sizi zorlayabilir. Veya siz, çevrenizdeki güçlü kişileri karşınıza alabilirsiniz. Güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Saygı duyduğunuz kişilere danışabilirsiniz ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Daha önce değiştirmek isteyip cazgeçmiş olduğunuz konular tekrar karşınıza çıkabilir ve bu kez duygunuz daha farklı olduğu için karşılaştığınız olaylara şaşırabilirsiniz. Fakat bugün kendinizi daha rahat hissedeceksiniz ve dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapılması gereken işler ile ilgileneceksiniz. Eviniz ile ilgilenebilirsiniz ve bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve keyif aldığınız ortamlarda bulunmak istediğiniz bir gün. Sorumluluk gerektiren konular ile ilgili duygularınız derinleşmiş olabilir konular karşınıza çıkabilir. Ciddiye alınmak istediğiniz bir dönemdesiniz ve çevrenizin sizi önemsemesini istiyor olabilirsiniz. Ancak kendinizi fazla zorlamayın ve özellikle sevdiklerinize ve yakınlarınıza karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için özen gösterin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz. İlişkilerinizi zorlaştıracak davranışlarda bulunmasanız iyi olacak.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkileriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Kendinizi yalnız mutsuz hissedebilirsiniz. Özellikle burcun ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar, isteklerini gözden geçirirken biraz daha makul olmak için gayret göstermeli. Sevdiğinize karşı biraz daha anlayışlı ve sakin davranmalısınız. Bu arada kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan kaçının. Spor yapmak ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak. Çevrenizi değiştirmek ve yabancılar ile kuracağınız ilişkiler sizi rahatlatacak. Olaylara daha iyimser bir açıdan bakmaya çalışın ve sağlığınıza özen gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün eviniz ile ilgilenebilir ve yakınlarınızı evinize davet edebilirsiniz. Bu arada gençler, çocuklar, kardeşleriniz ve önemsediğiniz aile büyükleri ile görüşebilirsiniz. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve yakınlarınız sizin ziyaretinize gelebilir. Hareket halinde olmak ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmak keyfinizi yerine getirecek. Gizli düşünceleriniz olabilir. Ayrıca sizden gizlenmiş bilgilere ulaşabilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşebilir. Etkileyici kişiler ile görüşebilirsiniz ve yepyeni istekler içine girebilirsiniz. Çeşitli organizasyonlara katılabilir, önemli organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Kaderinizdeki kişiler ve olaylar ile karşılaşmanız mümkün. Veya karşılaştığınız bazı kişiler size tanıdık gelebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve anneniz ile aranızda daha önce geçmiş olayları hatırlayabilirsiniz. Annenizin veya ablanızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Ancak bunların üzerinde fazla durmayacaksınız ve dikkatinizi sevdiğiniz konulara yönelteceksiniz. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve desteği ile moraliniz yükselecek ve olaylara daha iyimser açıdan bakacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz ile birlikte keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve karmaşık fikirlerden uzaklaşıp sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Kendinize bakım yapabilir ve özen gösterebilirsiniz. Ayrıca babanız, amcanız veya ağabeyiniz ile ilgilenebilirsiniz. Babanız veya baba adayı arkadaşlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve bazı kaygılar hissedebilirsiniz. Endişelerden uzak durun ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımını alabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Dedikodular ile fazla ilgilenmeyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşmiş olabilir ve annenizi hatırlayabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki büyük kadınlar veya anne adayları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandıracak. Fakat sakin ve kararlı davranabilirsiniz ve böylece kafanızı karıştıran her ne var ise, bilgilenmek için çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Ayrıca uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya beklemediğiniz ziyaretçileriniz olabilir. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Dışarda olmak ve farklı konular ile ilgilenmek sizi rahatlatacak.