Hacamat Tedavisi

Hacamat Tedavisi
Paylaş
 

Hacamat Tedavisi

Hacamat deri altında biriken ödem ve toksinlerin vakumlanarak dışarı atılması işlemidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed  (s.a.v) tavsiye ettiği ve kendilerinin de bizzat uyguladığı unutulmuş bir sünnettir. Deri altında biriken kan pıhtılaşıp bağışıklık sistemine zarar verir ve hastalıklara sebep olur. Bu nedenle çok basit bir şekilde yapılabilen hacamat sağlıklı olmanın en kolay yoludur.

Hacamatın Faydaları

Hacamatın vücudumuzdaki tüm organlara faydası vardır. Ödemlerin atılmasında etkilidir. Toksinlerin atılmasını sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve vücuda direnç verir. Metabolizmayı düzenler ve kan dolaşımını hızlandırır. Ağrıların giderilmesinde etkilidir. Kalp hastalıkları, eklem ağrıları, kronik yorgunluk, karaciğer sorunları, unutkanlık, migren, bel ve boyun fıtıkları, ruhsal hastalıklar, tansiyon ve tüm kronik hastalıkların tedavisinde etkilidir.

Hacamat Tedavisi

Hacamat Ne Zaman Yapılmalı?

Hacamat ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde hicri ayın 14 ile 28’i arasında tekli günlerde 15,17,19… gibi yaptırılması daha uygundur. Ama bir hastalık varsa hemen yaptırılması gerekir. Fakat tavsiye edilen ilkbahar ve sonbahar mevsiminde yapılmasıdır. Kış aylarında yapılan hacamat grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi üst solunum yolu hastalıkları, bağışıklık sistemi güçsüz olan stresli işlerde çalışanların sık sık yakalandığı kış hastalıklarına karşı iyi bir korunma sağlar. Ayrıca sıcaklar bastırınca sıcak iklimlerde yaşayan insanlara da hacamat yaptırmak oldukça faydalıdır. İbni Sina Tıbbın Kanunu adlı eserinde acil bir durum olmadıkça ayın 25’inden sonra 5’inden önce hacamat yapılmamasını tavsiye eder. Hacamatın en faydalı olduğu zaman hicri takvime göre üçüncü haftada yapılandır. Çünkü bu dönemde ayın çekim gücü artar. Ayın çekim gücünün artışı nedeniyle denizler kabarır,  aile içi kavgalar, kavga, asabiyet hep bu döneme denk gelir. Kafatasının içinde beyin bile şişer. Yapılan bazı araştırmalar ayın çekiminin insanlar üzerindeki benzer etkilere sahip olduğunu gösteriyor. Mesela vücuttaki hormon ve sıvı dengesinde değişmeler görüldüğü, kadınlarda doğum ve adet kanamalarının daha şiddetli olduğunu göstermiştir. Hacamatı sünnet olduğu için yaptırmak vücuda sıhhat olur. Yani vücutta herhangi bir rahatsızlık yokken sırf Peygamber Efendimiz tavsiye ettiği için hacamat yaptırmak çok önemlidir. Kalp yetmezliği, kansızlık, hemofili olanlarda ve hamilelerde hacamat uygulanması doğru değildir.

Bu yazı 956 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Karşılaştığınız sorunlara ilginç çözümler bulabilirsiniz veya bir arkadaşınızın bulduğu çözümlerden etkilenebilirsiniz Sabah saatlerinde duygularınız derin olacak ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Öğleden sonra haliniz değişecek ve nedensiz bir sabırsızlık hissedebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıçlar yapmak ve büyük sorumluluklar almak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat aceleci davranmasanız iyi olacak. Hareket halinde olmak, seyahatler ve sportif faaliyetler sizi rahatlatacak. Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve eski sevgili ile ilgili haberler duyabilirsiniz. Geçmişte arzu edip sonra unuttuğunuz istekleriniz bugün uyanabilir.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Çalışmalarınızı sürdürürken alacağınız bazı haberler yüzünden dikkatiniz dağılmış olabilir. Fakat kararlarınızı sürdürmeyi başarabilirsiniz. Bilgisayar teknolojisine daha fazla ilgi duyacaksınız ve bilgisayarınızı veya telefonunuzu yenilemek için araştırmalar yapacaksınız. Çeşitlilik kafanızı karıştırabilir ancak bilgisine güvendiğiniz, teknoloji ile yakından ilgilenen kişilere danışabilirsiniz ancak konu ile ilgisi olmayan kişilere projelerinizi anlatmasanız iyi olacak. Ayrıca yeni tanıştığınız kişilere kendiniz ile ilgili gereksiz detayları anlatmaktan kaçının. Bir arkadaşınız ile aranızdaki ilişki aşka dönüşebilir ve kafanız karışabilir.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün geçmişte yaşadığınız aşkları ve eski günleri hatırlayabilirsiniz. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen unutulmuş arzular uyanabilir. Alacağınız bir haber veya karşılaşacağınız olay size geçmişi hatırlatacak. Ancak fazla derinleşmeseniz, iyi olacak. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz. Karamsar duygulardan uzaklaşın ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Sevdiklerinize karşı daha anlayışlı davranmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Sevdiğinizin ilgisi sizi tatmin etmeyebilir. Fakat o da sizin ihmal ettiğinizi düşünüyor olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Yaşam enerjiniz yükseliyor ve iletişim trafiğiniz hareketleniyor. Fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Öğleden sonra alacağınız teklifler keyfinizi yerine getirecek ve derin düşüncelerden sıyrılmanıza yardımcı olacak. Yeni projeler yapabilirsiniz ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Çeşitli organizasyonların içinde yer alabilirsiniz ve projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Kendinize olan güveniniz yükseliyor. Bazı korkularınız olsa bile beklediğiniz haberleri almak, cesaretinizi uyandıracak. Sağlık sorunu olanlar kendilerini daha güçlü hissedecekler.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran haberler almış olabilirsiniz veya çocuklar, kardeşler ve yakınlarınız ile ilgili endişeleriniz olabilir. Fakat bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve olaylara daha yapıcı bir yönden bakacaksınız. Ayrıca iyimser ve anlayışlı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve onların rahat tavırlarından etkilenebilirsiniz. Bugün sevdiğiniz ile birlikte geleceğe yönelik projeler yapabilirsiniz ve çalışmalarınızı kararlı bir biçimde sürdürebilirsiniz. Sevdiğinizin ilgisi ve sıcak davranışları moralinizi yükseltecek ve isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyacaksınız. Böylece kafanızı karıştıran konulardan uzaklaşacaksınız.
TERAZİ BURCU YORUMU
Dikkatinizi kendinize yöneltecek ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Hayata ve olaylara sizden daha farklı bakan ve yaşayan kişiler dikkatinizi çekecek ve kendinizi gözden geçireceksiniz. Bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak duygusal açıdan karamsar olabilirsiniz. Bu arada teknoloji ile ilgili gelişmeleri araştırabilir, yeni ve ilginç projeler yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Özellikle öğleden sonra karşılaşacağınız kişiler ve olaylar sizi heyecanlandıracak ve sabırsızlık hissedeceksiniz. Daha önce sizi mutlu eden, sevdiğiniz şeylere karşı duygularınız değişebilir ve beklentileriniz artabilir. Bu arada harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Bazı sorunlar devam ediyor olsa bile bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve çalışmalarınızı istediğiniz gibi yapacaksınız. Dostlarınızın ve sevdiklerinizin sıcak ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Kendinize olan güveninizi çevrenize yansıtabilir, ilişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilir ve seyahat organizasyonları yapabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilirsiniz. Üstelik henüz tanıştığınız kişiler, sizin üzerinizde çok eskiden beri tanıyormuşsunuz gibi bir his uyandırabilir.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Maddi sorunlarınız olabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek zor gelebilir. Ama bugün kendinizi enerjik ve heyecanlı hissedeceksiniz. Bu arada duygularınızı denetleyin. Yeni idealler ve geleceğe yönelik yeni hayaller kurabilirsiniz. Böylece kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Şanssızlık gibi görünen olaylara kendinizi kaptırmayın ve karamsarlıktan uzaklaşın. Aslında iyimser biri olduğunuz halde şimdi sorunlar gözünüzde büyüyebilir. Karşılaştığınız olaylara hemen tepki göstermeyin. Olayların gelişmesini bekleyin. Yanlış anlamalar olabilir. İyi araştırmadan girişimde bulunmasanız iyi olacak.