Hacamat Tedavisi

Hacamat Tedavisi
Paylaş
 

Hacamat Tedavisi

Hacamat deri altında biriken ödem ve toksinlerin vakumlanarak dışarı atılması işlemidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed  (s.a.v) tavsiye ettiği ve kendilerinin de bizzat uyguladığı unutulmuş bir sünnettir. Deri altında biriken kan pıhtılaşıp bağışıklık sistemine zarar verir ve hastalıklara sebep olur. Bu nedenle çok basit bir şekilde yapılabilen hacamat sağlıklı olmanın en kolay yoludur.

Hacamatın Faydaları

Hacamatın vücudumuzdaki tüm organlara faydası vardır. Ödemlerin atılmasında etkilidir. Toksinlerin atılmasını sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve vücuda direnç verir. Metabolizmayı düzenler ve kan dolaşımını hızlandırır. Ağrıların giderilmesinde etkilidir. Kalp hastalıkları, eklem ağrıları, kronik yorgunluk, karaciğer sorunları, unutkanlık, migren, bel ve boyun fıtıkları, ruhsal hastalıklar, tansiyon ve tüm kronik hastalıkların tedavisinde etkilidir.

Hacamat Tedavisi

Hacamat Ne Zaman Yapılmalı?

Hacamat ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde hicri ayın 14 ile 28’i arasında tekli günlerde 15,17,19… gibi yaptırılması daha uygundur. Ama bir hastalık varsa hemen yaptırılması gerekir. Fakat tavsiye edilen ilkbahar ve sonbahar mevsiminde yapılmasıdır. Kış aylarında yapılan hacamat grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi üst solunum yolu hastalıkları, bağışıklık sistemi güçsüz olan stresli işlerde çalışanların sık sık yakalandığı kış hastalıklarına karşı iyi bir korunma sağlar. Ayrıca sıcaklar bastırınca sıcak iklimlerde yaşayan insanlara da hacamat yaptırmak oldukça faydalıdır. İbni Sina Tıbbın Kanunu adlı eserinde acil bir durum olmadıkça ayın 25’inden sonra 5’inden önce hacamat yapılmamasını tavsiye eder. Hacamatın en faydalı olduğu zaman hicri takvime göre üçüncü haftada yapılandır. Çünkü bu dönemde ayın çekim gücü artar. Ayın çekim gücünün artışı nedeniyle denizler kabarır,  aile içi kavgalar, kavga, asabiyet hep bu döneme denk gelir. Kafatasının içinde beyin bile şişer. Yapılan bazı araştırmalar ayın çekiminin insanlar üzerindeki benzer etkilere sahip olduğunu gösteriyor. Mesela vücuttaki hormon ve sıvı dengesinde değişmeler görüldüğü, kadınlarda doğum ve adet kanamalarının daha şiddetli olduğunu göstermiştir. Hacamatı sünnet olduğu için yaptırmak vücuda sıhhat olur. Yani vücutta herhangi bir rahatsızlık yokken sırf Peygamber Efendimiz tavsiye ettiği için hacamat yaptırmak çok önemlidir. Kalp yetmezliği, kansızlık, hemofili olanlarda ve hamilelerde hacamat uygulanması doğru değildir.

Bu yazı 847 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU