Hacamat Tedavisi

Hacamat Tedavisi
Paylaş
 

Hacamat Tedavisi

Hacamat deri altında biriken ödem ve toksinlerin vakumlanarak dışarı atılması işlemidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed  (s.a.v) tavsiye ettiği ve kendilerinin de bizzat uyguladığı unutulmuş bir sünnettir. Deri altında biriken kan pıhtılaşıp bağışıklık sistemine zarar verir ve hastalıklara sebep olur. Bu nedenle çok basit bir şekilde yapılabilen hacamat sağlıklı olmanın en kolay yoludur.

Hacamatın Faydaları

Hacamatın vücudumuzdaki tüm organlara faydası vardır. Ödemlerin atılmasında etkilidir. Toksinlerin atılmasını sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve vücuda direnç verir. Metabolizmayı düzenler ve kan dolaşımını hızlandırır. Ağrıların giderilmesinde etkilidir. Kalp hastalıkları, eklem ağrıları, kronik yorgunluk, karaciğer sorunları, unutkanlık, migren, bel ve boyun fıtıkları, ruhsal hastalıklar, tansiyon ve tüm kronik hastalıkların tedavisinde etkilidir.

Hacamat Tedavisi

Hacamat Ne Zaman Yapılmalı?

Hacamat ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde hicri ayın 14 ile 28’i arasında tekli günlerde 15,17,19… gibi yaptırılması daha uygundur. Ama bir hastalık varsa hemen yaptırılması gerekir. Fakat tavsiye edilen ilkbahar ve sonbahar mevsiminde yapılmasıdır. Kış aylarında yapılan hacamat grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi üst solunum yolu hastalıkları, bağışıklık sistemi güçsüz olan stresli işlerde çalışanların sık sık yakalandığı kış hastalıklarına karşı iyi bir korunma sağlar. Ayrıca sıcaklar bastırınca sıcak iklimlerde yaşayan insanlara da hacamat yaptırmak oldukça faydalıdır. İbni Sina Tıbbın Kanunu adlı eserinde acil bir durum olmadıkça ayın 25’inden sonra 5’inden önce hacamat yapılmamasını tavsiye eder. Hacamatın en faydalı olduğu zaman hicri takvime göre üçüncü haftada yapılandır. Çünkü bu dönemde ayın çekim gücü artar. Ayın çekim gücünün artışı nedeniyle denizler kabarır,  aile içi kavgalar, kavga, asabiyet hep bu döneme denk gelir. Kafatasının içinde beyin bile şişer. Yapılan bazı araştırmalar ayın çekiminin insanlar üzerindeki benzer etkilere sahip olduğunu gösteriyor. Mesela vücuttaki hormon ve sıvı dengesinde değişmeler görüldüğü, kadınlarda doğum ve adet kanamalarının daha şiddetli olduğunu göstermiştir. Hacamatı sünnet olduğu için yaptırmak vücuda sıhhat olur. Yani vücutta herhangi bir rahatsızlık yokken sırf Peygamber Efendimiz tavsiye ettiği için hacamat yaptırmak çok önemlidir. Kalp yetmezliği, kansızlık, hemofili olanlarda ve hamilelerde hacamat uygulanması doğru değildir.

Bu yazı 1359 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.