Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar
Paylaş
 

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Mutluluk soyut bir kavram olup, kişinin yetiştiği ortamdan, yaşadığı hayatın standartlarına kadar pek çok faktör ile değişiklik göstermektedir. Mutluluk kavramı hakkında pek çok araştırma da yapılmaya devam edilmektedir. Yapılan araştırmalar her seferinde farklı kişilerden farklı sonuçlar elde edildiğini de göstermektedir.

İnsanların mutlu olma yolları incelendiğinde çok olağanüstü şeylere ihtiyacı olmadığı gerçeği ortaya çıkmaktadır. Yeni değiştirilmiş bir çarşaf üzerinde uyumak da mutlu etmektedir, hafta sonunun başlangıcı olan cumartesi gününe uyanmak da mutlu etmektedir. Elele tutuşmuş yaşlı bir çifti görmekten, uzun zamandır göremediğiniz bir arkadaşınız ile tesadüfen yolda karşılaşmaya kadar küçük ve beklenmedik sürprizler mutluluk kaynağı olabilmektedir.

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Mutluluk Küçük Şeylerde Gizleniyor

Huzurlu, mutlu, hatta mutsuz ve gergin olmak tamamen kişinin kendi elindedir. Mutluluk nedir sorusuna verilebilecek tek ve evrensel bir cevap yoktur. Evinizdeki dekorasyonda yapacağınız küçük süslemeler, her zaman yürüdüğünüz yoldan farklı bir yoldan yürümek, her sabah sağlıklı olarak uyandığınız için aynaya gülümsemek, çiçeklerle ruhunuzu beslemek, detayları renklendirmek, sevdiklerinize vakit ayırmak bilinen en kolay mutluluk formüllerindendir.

Kendinizi Şımartın

Mutlu olmak için başkalarından bir şey beklemeyin. Kendinize çiçek alın mesela, ya da kendinize küçük hediyeler alın. Kendinize bir hobi edinin, resim yapın, puzzle yapın, yemek yapın. Ne yaparsanız yapın kendiniz için yapın. Sadece kendiniz için çikolata ya da çocukluğunuzdaki gibi renkli şekerlerden alın ve sade bir kahve eşliğinde büyük bir zevkle tüketin. Kendinizi, daha doğrusu ruhunuzu şımartın. Ruhunuza yapacağınız küçük dokunuşlar ile yaşayacağınız mutluluk, yüzünüze de yansıyacaktır. Gülümseyin, gülümsedikçe kendinizi daha iyi hissedecek, farkında bile olmadan daha pozitif olduğunuzu göreceksiniz. Ee ne derler gülümsemek yüzünüzün sadakasıdır.

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Detaylara Önem Verin

Yaşadığınız mekan, yani eviniz içindeki detaylardaki küçük değişiklikler sizleri daha mutlu edecektir. Hem kendiniz için bir şeyler yapmanın verdiği mutluluk, hem de o küçük değişikliklerin hayatınıza kattığı renk ile evinizi küçük mutluluk atölyesi gibi sürekli mutluluk üreten bir mekan haline getirebilirsiniz.

Sevdiğiniz kokuları ve renkleri içeren mumlar ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Yeni bir tablo alarak dekorasyonda değişiklik yapabilirsiniz. Mutfağınızdaki herkeste bulunan sıradan kavanozları renkli kumaşlar ve kurdeleler ile süsleyerek göz zevkinizi de süsleyebilirsiniz. Mutluluk ile ilgili sözler içeren küçük not kağıtlarını evinizde görebileceğiniz yerlere yazarak onları gördükçe kendinizi motive edebilirsiniz. Hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler ile ruhunuzu aydınlatabilir ve yüzünüzdeki gülümsemenin daim olmasını sağlayabilirsiniz

Bu yazı 1741 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.