Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar
Paylaş
 

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Mutluluk soyut bir kavram olup, kişinin yetiştiği ortamdan, yaşadığı hayatın standartlarına kadar pek çok faktör ile değişiklik göstermektedir. Mutluluk kavramı hakkında pek çok araştırma da yapılmaya devam edilmektedir. Yapılan araştırmalar her seferinde farklı kişilerden farklı sonuçlar elde edildiğini de göstermektedir.

İnsanların mutlu olma yolları incelendiğinde çok olağanüstü şeylere ihtiyacı olmadığı gerçeği ortaya çıkmaktadır. Yeni değiştirilmiş bir çarşaf üzerinde uyumak da mutlu etmektedir, hafta sonunun başlangıcı olan cumartesi gününe uyanmak da mutlu etmektedir. Elele tutuşmuş yaşlı bir çifti görmekten, uzun zamandır göremediğiniz bir arkadaşınız ile tesadüfen yolda karşılaşmaya kadar küçük ve beklenmedik sürprizler mutluluk kaynağı olabilmektedir.

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Mutluluk Küçük Şeylerde Gizleniyor

Huzurlu, mutlu, hatta mutsuz ve gergin olmak tamamen kişinin kendi elindedir. Mutluluk nedir sorusuna verilebilecek tek ve evrensel bir cevap yoktur. Evinizdeki dekorasyonda yapacağınız küçük süslemeler, her zaman yürüdüğünüz yoldan farklı bir yoldan yürümek, her sabah sağlıklı olarak uyandığınız için aynaya gülümsemek, çiçeklerle ruhunuzu beslemek, detayları renklendirmek, sevdiklerinize vakit ayırmak bilinen en kolay mutluluk formüllerindendir.

Kendinizi Şımartın

Mutlu olmak için başkalarından bir şey beklemeyin. Kendinize çiçek alın mesela, ya da kendinize küçük hediyeler alın. Kendinize bir hobi edinin, resim yapın, puzzle yapın, yemek yapın. Ne yaparsanız yapın kendiniz için yapın. Sadece kendiniz için çikolata ya da çocukluğunuzdaki gibi renkli şekerlerden alın ve sade bir kahve eşliğinde büyük bir zevkle tüketin. Kendinizi, daha doğrusu ruhunuzu şımartın. Ruhunuza yapacağınız küçük dokunuşlar ile yaşayacağınız mutluluk, yüzünüze de yansıyacaktır. Gülümseyin, gülümsedikçe kendinizi daha iyi hissedecek, farkında bile olmadan daha pozitif olduğunuzu göreceksiniz. Ee ne derler gülümsemek yüzünüzün sadakasıdır.

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Detaylara Önem Verin

Yaşadığınız mekan, yani eviniz içindeki detaylardaki küçük değişiklikler sizleri daha mutlu edecektir. Hem kendiniz için bir şeyler yapmanın verdiği mutluluk, hem de o küçük değişikliklerin hayatınıza kattığı renk ile evinizi küçük mutluluk atölyesi gibi sürekli mutluluk üreten bir mekan haline getirebilirsiniz.

Sevdiğiniz kokuları ve renkleri içeren mumlar ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Yeni bir tablo alarak dekorasyonda değişiklik yapabilirsiniz. Mutfağınızdaki herkeste bulunan sıradan kavanozları renkli kumaşlar ve kurdeleler ile süsleyerek göz zevkinizi de süsleyebilirsiniz. Mutluluk ile ilgili sözler içeren küçük not kağıtlarını evinizde görebileceğiniz yerlere yazarak onları gördükçe kendinizi motive edebilirsiniz. Hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler ile ruhunuzu aydınlatabilir ve yüzünüzdeki gülümsemenin daim olmasını sağlayabilirsiniz

Bu yazı 1884 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU