Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar
Paylaş
 

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Mutluluk soyut bir kavram olup, kişinin yetiştiği ortamdan, yaşadığı hayatın standartlarına kadar pek çok faktör ile değişiklik göstermektedir. Mutluluk kavramı hakkında pek çok araştırma da yapılmaya devam edilmektedir. Yapılan araştırmalar her seferinde farklı kişilerden farklı sonuçlar elde edildiğini de göstermektedir.

İnsanların mutlu olma yolları incelendiğinde çok olağanüstü şeylere ihtiyacı olmadığı gerçeği ortaya çıkmaktadır. Yeni değiştirilmiş bir çarşaf üzerinde uyumak da mutlu etmektedir, hafta sonunun başlangıcı olan cumartesi gününe uyanmak da mutlu etmektedir. Elele tutuşmuş yaşlı bir çifti görmekten, uzun zamandır göremediğiniz bir arkadaşınız ile tesadüfen yolda karşılaşmaya kadar küçük ve beklenmedik sürprizler mutluluk kaynağı olabilmektedir.

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Mutluluk Küçük Şeylerde Gizleniyor

Huzurlu, mutlu, hatta mutsuz ve gergin olmak tamamen kişinin kendi elindedir. Mutluluk nedir sorusuna verilebilecek tek ve evrensel bir cevap yoktur. Evinizdeki dekorasyonda yapacağınız küçük süslemeler, her zaman yürüdüğünüz yoldan farklı bir yoldan yürümek, her sabah sağlıklı olarak uyandığınız için aynaya gülümsemek, çiçeklerle ruhunuzu beslemek, detayları renklendirmek, sevdiklerinize vakit ayırmak bilinen en kolay mutluluk formüllerindendir.

Kendinizi Şımartın

Mutlu olmak için başkalarından bir şey beklemeyin. Kendinize çiçek alın mesela, ya da kendinize küçük hediyeler alın. Kendinize bir hobi edinin, resim yapın, puzzle yapın, yemek yapın. Ne yaparsanız yapın kendiniz için yapın. Sadece kendiniz için çikolata ya da çocukluğunuzdaki gibi renkli şekerlerden alın ve sade bir kahve eşliğinde büyük bir zevkle tüketin. Kendinizi, daha doğrusu ruhunuzu şımartın. Ruhunuza yapacağınız küçük dokunuşlar ile yaşayacağınız mutluluk, yüzünüze de yansıyacaktır. Gülümseyin, gülümsedikçe kendinizi daha iyi hissedecek, farkında bile olmadan daha pozitif olduğunuzu göreceksiniz. Ee ne derler gülümsemek yüzünüzün sadakasıdır.

Hayattaki Küçük Değişikliklerle Büyük Mutluluklar

Detaylara Önem Verin

Yaşadığınız mekan, yani eviniz içindeki detaylardaki küçük değişiklikler sizleri daha mutlu edecektir. Hem kendiniz için bir şeyler yapmanın verdiği mutluluk, hem de o küçük değişikliklerin hayatınıza kattığı renk ile evinizi küçük mutluluk atölyesi gibi sürekli mutluluk üreten bir mekan haline getirebilirsiniz.

Sevdiğiniz kokuları ve renkleri içeren mumlar ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Yeni bir tablo alarak dekorasyonda değişiklik yapabilirsiniz. Mutfağınızdaki herkeste bulunan sıradan kavanozları renkli kumaşlar ve kurdeleler ile süsleyerek göz zevkinizi de süsleyebilirsiniz. Mutluluk ile ilgili sözler içeren küçük not kağıtlarını evinizde görebileceğiniz yerlere yazarak onları gördükçe kendinizi motive edebilirsiniz. Hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler ile ruhunuzu aydınlatabilir ve yüzünüzdeki gülümsemenin daim olmasını sağlayabilirsiniz

Bu yazı 1432 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Yenilenmek ve radikal değişikliğe zorlayan durumlar ile başa çıkmak pek kolay değil. Ancak kendinizi çok fazla zorlamayın ve sorunları büyütmekten kaçının. Bugün karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygusal tepkiler ortaya koyabilirsiniz. Seyahat etmek, uzaklara gitmek, yabancılar ve farklı mekanlar size hem çekici gelecek, hem de rahatsızlık hissedeceksiniz. Güç peşinde olabilirsiniz ancak güçlü kişileri karşınıza almaktan kaçının ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Duygularınız derinleşiyor.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Aslında yaşam enerjiniz yüksek fakat kafanız karışık olduğu için kolay hastalanabilirsiniz. Özellikle boğazınızı koruyun ve tartışmalardan uzak durun. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın. Bu arada sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Ciddiye aldığınız kişilerin sizi önemsemesi için çok fazla zorlamasanız iyi olacak. Biraz daha iyimser açıdan bakabilirseniz, bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Böylece sorunlar kendiliğinden çözülür.
İKİZLER BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde duygularınız yoğun olacak ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Ani gelişmeler olabilir ve yaratıcılık gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Sürpriz gelişmeler dikkatinizi çekecek ve ilginç kişiler ile karşılaşacaksınız. Şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konulara ilgi duyabilirsiniz ve evrensel yardım projeleri ile ilgilenebilirsiniz. Bu arada olaylar beklediğinizden daha farklı bir yönde gelişebilir ve hırslı bir tavır içine girebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik hırslı ve sabırsız olmanız mümkün. Sakin olun ve olayların gelişmesini bekleyin. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güne yoğun duygularla başlayacak ve sonra sakinleşeceksiniz. Zaten ciddiye aldığınız konulara odaklandığınız için duygularınızı denetlemeniz gereken bir dönemdesiniz. Böylece göstereceğiniz sabır sayesinde hem tarzınızı değiştirmeyi başaracak, hem de isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışmalarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Ancak derinden etkileyici ve değiştirici durumlar karşısında istekleriniz de tamamen değişebilir. Sevdiklerinizin sizi anlamasını istiyorsunuz. Ancak sizin de anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Özgür olmak isterken verdiğiniz sözler ile kendinizi bağlamanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Sabah kendinizi güçlü ve iyi hissederek uyanacaksınız. Gün içinde duyduklarınızı ciddiye alıp hemen tepki göstermeyin. Duyduklarınızın doğruluğunu araştırın. Yanlış anlamış olabilirsiniz. Tartışma ortamlarından uzak durun ve iddiacı bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Özellikle çocuklar veya kardeşleriniz ile ilgili ortaya çıkan ani olaylar kafanızı karıştırabilir. Ayrıca iş arkadaşlarınız ve komşularınızla aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkları büyütmemeye özen gösterin. İletişim trafiğinde bazı aksaklıklar olabilir fakat çözümleyici davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Alacağınız teklifler üzerinde düşünebilir, yeni projeler yapmaya başlayabilirsiniz. Dikkatli ve kararlı tutumunuzla çevrenizi etkileyeceksiniz. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişinin aracılığı ile saygın çevrelere girebilir ve büyük organizasyonlar yapabilirsiniz. Bugün isteklerinizi ortaya koymanız kolay olacak. Fikirlerinizi güzel bir biçimde anlatabilir, arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın desteğini alabilirsiniz. İçinizden yükselen endişeler ile başa çıkabilirsiniz ve stratejik davranabilirsiniz. Çünkü isteklerinizi gerçekleştirme arzunuz çok kuvvetli...
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Olaylara iyimser açıdan bakanlar sorunları daha kolay çözebilir. İddiacı ve tartışmacı bir tavır içinde olursanız, sorunlar ile başa çıkmanız zor olabilir. Sağlığınıza özen gösterin. Özellikle kafası karışık olanlar kolay hasta olabilir... Aslında sizin için fırsat zamanı... Şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz ve hem sevdiklerinizin, hem de güçlü kişilerin desteğini alıyorsunuz. Ayrıca üzerinizde baskı duygusu uyandıran her ne var ise, bakış açınızı ve alışkanlıklarınızı değiştirmenize yardımcı olacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kendinizi yenilemeyi başaracaksınız.
YAY BURCU YORUMU
Haberleşme ve iletişim trafiğiniz giderek hareketlenecek. İlginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve şimdiye kadar dikkatinizi çekmeyen veya ilgi duymadığınız konular size şimdi çekici gelecek. İlginç konuları araştırabilir, sanatçılarla ve hatta bilim insanları ile işbirliği yapabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olacağınız bir dönemde bulunuyorsunuz. Bugün moralinizi yükselten gelişmeler meydana gelecek fakat hırslı ve sabırsız bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Sürpriz aşklar ve ilginç karşılaşmalar olabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gergin ve duygusal olabilirsiniz. Ancak dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. İş arkadaşlarınızla iletişimlerinizi gözden geçireceksiniz ve daha önce ortaya çıkmış olan sorunlara daha farklı açılardan bakacaksınız. Gelişen olaylar zorlayıcı ve gerilim yaratan cinsten olsa bile duygularınızı denetleyin. Aslında derinleşen düşünceleriniz sayesinde tepkilerinizi denetlemeyi başarabilirsiniz. Eskiden yapmak istediğiniz halde bir türlü gerçekleştirmediğiniz konular şimdi gündeme gelecek. Sevdiğiniz ile ilgili duygularınız değişebilir ve sevdiğinizi de değiştirmek isteyebilirsiniz. Bugün duygularınızı denetlemeniz gerekiyor.
KOVA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde kendinizi iyi hissedeceksiniz. Güne erken başlayabilirsiniz. Karşılaştığınız olaylar size geçmişi hatırlatabilir ve düşünceleriniz derinleşebilir. Dikkatinizin kolay dağılacağı bir dönemdesiniz fakat yaratıcılık gerektiren konulara odaklanabilirsiniz ve ilginç çözümleriniz ile çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Bu arada dikkat gerektiren çalışmalar yaparken tedbirli olmanız gerekiyor. Eski sorunlar gündeme gelebilir ve yarım kalmış işleri tamamlamak için çalışırken hesapta olmayan başka aksaklıklar çıkabilir. Fakat düşünceleriniz değişiyor ve buna bağlı olarak tarzınız da değişiyor. Sabırlı olanlar kazanacak.
BALIK BURCU YORUMU
Kendinizi yorgun ve isteksiz hissedebilirsiniz. Fakat sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve önemsediğiniz işleri tamamlamak için büyük gayret göstereceksiniz. Bu arada patronlar ve ciddiye aldığınız kişilerin takdirini kazanacak ve kararlarınızı sürdürmeyi başaracaksınız. Aldığınız sorumluluklar ile başa çıkmak zor gelebilir fakat sabırlı ve anlayışlı olabilirsiniz. Böylece hem ilişkileriniz, hem de parasal konulara yönelik gelişmeler istediğiniz yönde olacak. Sabırlı ve kararlı davranmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Bu arada istekleriniz değişiyor.