Kanser İle Savaşan 10 Mucize Besin

kanser-hucrelerini-yok-eden-10-yiyecek
Paylaş
 

Kanser İle Savaşan 10 Mucize Besin

Dünyada her yıl 15 milyona yakın insana kanser teşhisi konmaktadır. Kanser tedavi edilebilen bir hastalıktır. Kanser için geliştirilen yeni teknolojiler ve ilaçlar ile tedavisi mümkün olduğu gibi doğal besinler ile de kanserle savaşılabilir veya kanser olmadan kansere karşı önlem alınabilir. Her besinin kendine has bir yararı mutlaka vardır ancak kanser hücreleri ile birebir savaşan başlıca besinler ile kanser hücreleri yenilebilir.

Organik Besinler

Gıdalarımızın genleri onlar için kullandığımız suni gübre ve kuyu suları ile ne yazık ki artık eski yararlarını yitirip bazı durumlarda zararlı olmaya bile başladılar. Bundan rahatsızlık duyan tüketicilerin doğal beslenme gibi bir ihtiyacı ortaya çıktı. Ve bu zaman içinde bir sektör haline geldi şimdi şehirlerden uzak doğal gübrelerle üretilen sera yerine doğal güneş ile yetişen gıdalar tüketilmeye başlandı.

Kanser Hücrelerini Yok Eden Besinler

Kanser Hücrelerini Yok Eden Besinler

Badem; Badem tek kelime ile magnezyum, demir, kalsiyum ve lif deposudur içinde barındırdığı bu mineraller ile kanser hücrelerinin gelişmesini engellerken kansızlığın da önüne geçer. Vücudun enerji üretimini de destekler. Doku onarımına yardımcı olur.

Elma; Elma prostat, akciğer ve kolon kanser hücrelerini büyük oranda öldürür ve kanserin vücutta ilerlemesine engel olur. Elma kandaki kötü kolesterolü ve glikoz düzeyini dengeleyen lifler içerir.

Brokoli; Kuvvetli Antioksidan ve vitamin zengini brokoli iyi bir kalsiyum deposudur ayrıca içinde barındırdığı folik asit ve lif bakımından yüksek bir gıdadır. Kalp hastalığı, diyabet ve bazı kanser türleri gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olan fitonütrienler içermektedir.

Yaban Mersini; Bu bitkide zengin bitkisel bileşik olarak gösterilmektedir. Fitonütrienler idrar yolu enfeksiyonlarını önleme de en büyük destekçi gıdalardan biridir. Ayrıca hafızayı güçlendirmeye de yardımcı olur.

Mercimek; Mercimekte bulunan fosfor, patasyum, bakır, magnezyum ve demir merkezi sinir sistemi sağlığını korumaktadır. Düşük kalorili ve yağ içeren protein ve lif kaynağıdır ayrıca mercimek kalp hastalıklarına da iyi gelir

Somon; Kalp krizini engelleyen omega-3 yağ asitleri ile düzensiz kalp atışlarını düzenlerken, kan basıncını düşürüyor ve inme riskini en aza düşürüyor.

Ispanak; içerdiği yüksek orandaki A ve C ile folik asit içermektedir. Vücudun enerji üretiminde büyük rol oynayan ve doku onarımına yardımcı olan bir besin kaynağıdır. İçeriğinde B-6 vitamini, kalsiyum, demir ve magnezyum açısından iyi bir kaynaktır.

Tatlı Patates; İçeriğindeki A vitamini yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi ile ve B6, C ve E vitaminleri ile folik asit deposudur.

Buğday tohumu; tahıl çeşidi olan buğdayın vücudumuzda çok büyük bir etkisi vardır bu etkilerden bazıları B-3 olarak bilinen yağ ve proteinin ve karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesinde rol oynayan beyin fonksiyonşarı ve cildin sağlığını, cildin korunması ve sindirim sistemini olumlu yönde desteklemesi buğdayı vazgeçilmez bir gıda haline getiriyor.

Sebze Suları; Vitamin ve minerallerin bir araya geldiği sebzelerin sularıda içinde bulunan sebzelerin çeşidine göre vücudumuza iyi geliyor.

Doğal İlaçlar

Her geçen gün gelişen teknoloji ile kansere karşı üretilen ilaçlar ve uygulamalar da gelişmektedir ancak laboratuvar ortamında üretilen ilaçlardansa doğada bulunan ve kanserle savaşan besinleri tüketmek ve kanserli hücreleri daha oluşmadan engellemek tercih edilmelidir.

Bu yazı 1633 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU