Kanser İle Savaşan 10 Mucize Besin

kanser-hucrelerini-yok-eden-10-yiyecek
Paylaş
 

Kanser İle Savaşan 10 Mucize Besin

Dünyada her yıl 15 milyona yakın insana kanser teşhisi konmaktadır. Kanser tedavi edilebilen bir hastalıktır. Kanser için geliştirilen yeni teknolojiler ve ilaçlar ile tedavisi mümkün olduğu gibi doğal besinler ile de kanserle savaşılabilir veya kanser olmadan kansere karşı önlem alınabilir. Her besinin kendine has bir yararı mutlaka vardır ancak kanser hücreleri ile birebir savaşan başlıca besinler ile kanser hücreleri yenilebilir.

Organik Besinler

Gıdalarımızın genleri onlar için kullandığımız suni gübre ve kuyu suları ile ne yazık ki artık eski yararlarını yitirip bazı durumlarda zararlı olmaya bile başladılar. Bundan rahatsızlık duyan tüketicilerin doğal beslenme gibi bir ihtiyacı ortaya çıktı. Ve bu zaman içinde bir sektör haline geldi şimdi şehirlerden uzak doğal gübrelerle üretilen sera yerine doğal güneş ile yetişen gıdalar tüketilmeye başlandı.

Kanser Hücrelerini Yok Eden Besinler

Kanser Hücrelerini Yok Eden Besinler

Badem; Badem tek kelime ile magnezyum, demir, kalsiyum ve lif deposudur içinde barındırdığı bu mineraller ile kanser hücrelerinin gelişmesini engellerken kansızlığın da önüne geçer. Vücudun enerji üretimini de destekler. Doku onarımına yardımcı olur.

Elma; Elma prostat, akciğer ve kolon kanser hücrelerini büyük oranda öldürür ve kanserin vücutta ilerlemesine engel olur. Elma kandaki kötü kolesterolü ve glikoz düzeyini dengeleyen lifler içerir.

Brokoli; Kuvvetli Antioksidan ve vitamin zengini brokoli iyi bir kalsiyum deposudur ayrıca içinde barındırdığı folik asit ve lif bakımından yüksek bir gıdadır. Kalp hastalığı, diyabet ve bazı kanser türleri gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olan fitonütrienler içermektedir.

Yaban Mersini; Bu bitkide zengin bitkisel bileşik olarak gösterilmektedir. Fitonütrienler idrar yolu enfeksiyonlarını önleme de en büyük destekçi gıdalardan biridir. Ayrıca hafızayı güçlendirmeye de yardımcı olur.

Mercimek; Mercimekte bulunan fosfor, patasyum, bakır, magnezyum ve demir merkezi sinir sistemi sağlığını korumaktadır. Düşük kalorili ve yağ içeren protein ve lif kaynağıdır ayrıca mercimek kalp hastalıklarına da iyi gelir

Somon; Kalp krizini engelleyen omega-3 yağ asitleri ile düzensiz kalp atışlarını düzenlerken, kan basıncını düşürüyor ve inme riskini en aza düşürüyor.

Ispanak; içerdiği yüksek orandaki A ve C ile folik asit içermektedir. Vücudun enerji üretiminde büyük rol oynayan ve doku onarımına yardımcı olan bir besin kaynağıdır. İçeriğinde B-6 vitamini, kalsiyum, demir ve magnezyum açısından iyi bir kaynaktır.

Tatlı Patates; İçeriğindeki A vitamini yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi ile ve B6, C ve E vitaminleri ile folik asit deposudur.

Buğday tohumu; tahıl çeşidi olan buğdayın vücudumuzda çok büyük bir etkisi vardır bu etkilerden bazıları B-3 olarak bilinen yağ ve proteinin ve karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesinde rol oynayan beyin fonksiyonşarı ve cildin sağlığını, cildin korunması ve sindirim sistemini olumlu yönde desteklemesi buğdayı vazgeçilmez bir gıda haline getiriyor.

Sebze Suları; Vitamin ve minerallerin bir araya geldiği sebzelerin sularıda içinde bulunan sebzelerin çeşidine göre vücudumuza iyi geliyor.

Doğal İlaçlar

Her geçen gün gelişen teknoloji ile kansere karşı üretilen ilaçlar ve uygulamalar da gelişmektedir ancak laboratuvar ortamında üretilen ilaçlardansa doğada bulunan ve kanserle savaşan besinleri tüketmek ve kanserli hücreleri daha oluşmadan engellemek tercih edilmelidir.

Bu yazı 1178 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylara büyük bir hassasiyetle yaklaşabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Sorumluluklarınızın baskısını hissedebilirsiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygusal tepkilerinizi denetleyin. Aslında yaratıcı çalışmalar yapabilir ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstereceksiniz. Yabancılar ile iş birliği yapabilir, içinde bulunduğunuz koşulların dışında farklı yerlerde yaşamak için şartlarınızı zorlayabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve yeni stratejiler yapacaksınız. Güçlü kişilerle karşılaşabilir ve onların fikirlerinden etkilenebilirsiniz. Yepyeni projeler yapacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bilinçaltınızı etkilemiş olan eski olayları hatırlayacak ve düşüncelerinizi tamamen değiştirmeyi başaracaksınız. Ekip çalışmalarında başarılı olacak ve yaratıcı fikirlerinizle çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak ve hoş fırsatlar karşınıza çıkacak. Şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz ancak iyi değerlendirmek için çalışmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir haftaya başlıyorsunuz. Kardeşleriniz, arkadaşlarınız ve çocukların sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu arada yapmanız gereken işleri ihmal edebilirsiniz. Aslında yapabileceklerinizden daha büyük sorumluluklar almaktan kaçınmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın. Eski arkadaşlarınız ile haberleşebilir ve eski projeleriniz gündeme gelebilir. Ancak eski olanı yenilemeniz gerekiyor. Bugün araştırma, geliştirme ve projeler üzerinde çalışmak için uygun zaman.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve çocuklarla ilgilenmeniz gerekebilir. Her türlü soruna kolay çözüm bulabileceğiniz bir gün. Ancak sabah saatlerinde hayallerin dağıtıcı etkisinden uzak durmalısınız. Dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklamayı başarabilirseniz, yepyeni projeler üreteceksiniz. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilir ve yarım kalmış işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde yabancılar, yabancı ülkeler ve seyahatler ile ilgilenebilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Kafanızı karıştıran düşünceleriniz olabilir fakat bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük gayret göstereceksiniz. Devlet daireleri, hukuk ve resmiyet gerektiren işlerle ilgili baskı uyandıran durumlar olabilir ve siz bunları çözmek için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Aslında tarzınızda değişiklik yapabilirseniz, karşılaşmış olduğunuz sorunları çok daha kolay çözmeyi başaracaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde geleceğe yönelik beklentilerinizi gözden geçireceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
Haftaya keyifli başlayacak ve daha önceden planlamış olduğunuz işlerinizi disiplinli bir biçimde yapacaksınız. Patronlar ve önemli kişilerle ilişkilerinizi güçlendirebilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Gün içinde karşılaşacağınız olaylar moralinizi yükseltecek ve isteklerinizi gerçekleştireceğinize dair olan inancınız kuvvetlenecek. Ciddiyet gerektiren konularda ortaya koyduğunuz rahat davranış ile çevrenizi etkileyebilir ve sorunları mesele haline getirmeden çözebilirsiniz. Böylece büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Ayrıca devlet dairelerinde işi olanlar bugün işlerini kolay yapacaklar.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün duygusal ve hassas olacaksınız fakat dikkatiniz giderek yükseliyor. Eski projelerinizi hatırlayacak ve geleceğe yönelik yeni düşünceler içine gireceksiniz. Güç, zenginlik ve kariyer peşinde koşabilirsiniz. Haberleşme trafiğiniz giderek hareketleniyor. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişiden etkilenebilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz projeleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak kişilerle de karşılaşmanız mümkün. Günün ilerleyen saatlerinde yetiştirmeniz gereken işler yüzünden gerilim hissedebilirsiniz fakat arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU