Kanser İle Savaşan 10 Mucize Besin

kanser-hucrelerini-yok-eden-10-yiyecek
Paylaş
 

Kanser İle Savaşan 10 Mucize Besin

Dünyada her yıl 15 milyona yakın insana kanser teşhisi konmaktadır. Kanser tedavi edilebilen bir hastalıktır. Kanser için geliştirilen yeni teknolojiler ve ilaçlar ile tedavisi mümkün olduğu gibi doğal besinler ile de kanserle savaşılabilir veya kanser olmadan kansere karşı önlem alınabilir. Her besinin kendine has bir yararı mutlaka vardır ancak kanser hücreleri ile birebir savaşan başlıca besinler ile kanser hücreleri yenilebilir.

Organik Besinler

Gıdalarımızın genleri onlar için kullandığımız suni gübre ve kuyu suları ile ne yazık ki artık eski yararlarını yitirip bazı durumlarda zararlı olmaya bile başladılar. Bundan rahatsızlık duyan tüketicilerin doğal beslenme gibi bir ihtiyacı ortaya çıktı. Ve bu zaman içinde bir sektör haline geldi şimdi şehirlerden uzak doğal gübrelerle üretilen sera yerine doğal güneş ile yetişen gıdalar tüketilmeye başlandı.

Kanser Hücrelerini Yok Eden Besinler

Kanser Hücrelerini Yok Eden Besinler

Badem; Badem tek kelime ile magnezyum, demir, kalsiyum ve lif deposudur içinde barındırdığı bu mineraller ile kanser hücrelerinin gelişmesini engellerken kansızlığın da önüne geçer. Vücudun enerji üretimini de destekler. Doku onarımına yardımcı olur.

Elma; Elma prostat, akciğer ve kolon kanser hücrelerini büyük oranda öldürür ve kanserin vücutta ilerlemesine engel olur. Elma kandaki kötü kolesterolü ve glikoz düzeyini dengeleyen lifler içerir.

Brokoli; Kuvvetli Antioksidan ve vitamin zengini brokoli iyi bir kalsiyum deposudur ayrıca içinde barındırdığı folik asit ve lif bakımından yüksek bir gıdadır. Kalp hastalığı, diyabet ve bazı kanser türleri gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olan fitonütrienler içermektedir.

Yaban Mersini; Bu bitkide zengin bitkisel bileşik olarak gösterilmektedir. Fitonütrienler idrar yolu enfeksiyonlarını önleme de en büyük destekçi gıdalardan biridir. Ayrıca hafızayı güçlendirmeye de yardımcı olur.

Mercimek; Mercimekte bulunan fosfor, patasyum, bakır, magnezyum ve demir merkezi sinir sistemi sağlığını korumaktadır. Düşük kalorili ve yağ içeren protein ve lif kaynağıdır ayrıca mercimek kalp hastalıklarına da iyi gelir

Somon; Kalp krizini engelleyen omega-3 yağ asitleri ile düzensiz kalp atışlarını düzenlerken, kan basıncını düşürüyor ve inme riskini en aza düşürüyor.

Ispanak; içerdiği yüksek orandaki A ve C ile folik asit içermektedir. Vücudun enerji üretiminde büyük rol oynayan ve doku onarımına yardımcı olan bir besin kaynağıdır. İçeriğinde B-6 vitamini, kalsiyum, demir ve magnezyum açısından iyi bir kaynaktır.

Tatlı Patates; İçeriğindeki A vitamini yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi ile ve B6, C ve E vitaminleri ile folik asit deposudur.

Buğday tohumu; tahıl çeşidi olan buğdayın vücudumuzda çok büyük bir etkisi vardır bu etkilerden bazıları B-3 olarak bilinen yağ ve proteinin ve karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesinde rol oynayan beyin fonksiyonşarı ve cildin sağlığını, cildin korunması ve sindirim sistemini olumlu yönde desteklemesi buğdayı vazgeçilmez bir gıda haline getiriyor.

Sebze Suları; Vitamin ve minerallerin bir araya geldiği sebzelerin sularıda içinde bulunan sebzelerin çeşidine göre vücudumuza iyi geliyor.

Doğal İlaçlar

Her geçen gün gelişen teknoloji ile kansere karşı üretilen ilaçlar ve uygulamalar da gelişmektedir ancak laboratuvar ortamında üretilen ilaçlardansa doğada bulunan ve kanserle savaşan besinleri tüketmek ve kanserli hücreleri daha oluşmadan engellemek tercih edilmelidir.

Bu yazı 1458 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.