Karpuz Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir

Karpuz Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir
Paylaş
 

Karpuz Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir

Kilo ile alakalı sorunların artış gösterdiği bu dönem içerisinde diyet listelerine fazlası ile ihtiyaç duyuyoruz. Bunun nedeni sağlıksız beslenmenin ve hızlı beslenme alışkanlıklarının artmasıdır. Hızlı beslenme alışkanlıkları kilo alımını arttırmaktadır. Çünkü yemeklerin hızlı yenmesi ile beyin doyma sinyallerini daha geç algılamaktadır. Yemeklerin bu nedenle yavaş yenmesi tavsiye edilmektedir. Günlük öğünler yavaş yenildiği zaman beyine doyma sinyalleri daha erken gider ve daha fazla beslenmenin önüne geçmiş olursunuz.

 Kilo problemleri ile başa çıkamayanlar diyet yapma yolunu seçmektedir. Ancak her diyeti uygulamak kolay değildir. Kolay olmamakla birlikte sağlıksız olan diyetlerden uzak durmak gerekir. Bu diyetlerden bazıları kilo vermenizi sağlayabilir. Ama kısa süre içinde verilen kiloları geri alacaksınız. Bunun nedeni diyetin sağlıksız bir diyet uygulamış olmanızdır. Yağ yakımı olmayan bir diyet ile asla yol alamayacağınızı bilmeniz gerekir. Bunun için karpuz diyeti gibi sağlıklı ve kısa süre içinde fazlaca kilo verebileceğiniz diyetleri tercih etmelisiniz.

Karpuz Diyeti Nedir

Karpuz diyeti kısa süre içinde kilo vermek isteyenler için son derece ideal olan bir diyettir. Çünkü kolay kilo vermenizi sağlamak ile birlikte diyet sonrasında da sağlıklı beslenmeye devam ederseniz kilo da almayacağınız bir diyet türüdür. Bu diyeti uygulamak için şeker hastalığı veya böbrek sorunlarınızın olmaması gerekir. Çünkü karpuz yoğun şeker ve su içerdiği için sağlıklı bir bedenin uygulayacağı bir diyettir. Oldukça düşük miktarda kalori almaya yönelik olan bu diyete başlamak için zihnen de hazırlıklı olmalısınız. Kilo vermek istiyorsanız bu diyeti uygulamak isteyeceksiniz.

Karpuz Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir

Karpuz Diyeti ile 5 kilo Vermek

Karpuz diyeti uygulanması kolay olan bir diyettir. Ancak bir anlam da kararlı olmayı gerektirecek kadar da zordur. Çünkü kararlı olmayan biri bir hafta içinde asla 5 kilo kadar önemli bir ağırlık veremez. Sabırla yapacağınız bu diyet sonunda kilolarınızda kurtulacaksınız. Ancak unutulmamalıdır bu diyet bir sihirli değnek değildir. Diyeti bıraktığınız anda eski yeme alışkanlıklarınıza devam ettiğiniz taktirde aynı kiloları belki daha fazlasını geri alacaksınız. Bu nedenle ilk olarak bunun bilincinde olarak diyete başlamak gerekir.

 Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır

Karpuz diyeti bir hafta olarak uygulanması tavsiye edilen bir diyettir. 1 hafta sonra diyet bırakılmalıdır. Çünkü 1 hafta sonra vücut güçsüz düşeceği için pek de sağlıklı devam etmeniz mümkün olmaz. Bu diyet aşağıdaki liste gibi uygulanmalıdır.

 • Pazartesi, sabah uyanınca 2 bardak su içmelisiniz. Kahvaltıda 1 dilim karpuz, 1 dilim yağsız beyaz peynir, 1 dilim tam buğday ekmeği. Öğle, 1 dilim karpuz, Akşam, ızgara tavuk, salata, yatmadan önce de 1 dilim karpuz ve 1 bardak su.
 • Salı, uyandıktan sonra 2 bardak ılık su, kahvaltı da 1 adet yumurta, 1 fincan şekersiz çay, 1. Dilim tam buğday ekmeği, öğle yemeği; 1 dilim karpuz, 1 adet közlenmiş patlıcan, 1 kase yağsız yoğurt, akşam yemeği; yağsız ızgara et ve salata, yatmadan önce 1 dilim karpuz ve 1 bardak su içmelisiniz.
 • Çarşamba, uyanıktan sonra 2 bardak su içmelisiniz. Sabah kahvaltısı; 1 dilim karpuz ve 1 dilim ekmek, öğle yemeği; ızgara balık ve salata, akşam yemeği; yağsız yoğurt ve haşlanmış patates, yatmadan önce 1 dilim karpuz ve su içmelisiniz.
 • Perşembe, 2 bardak su, sabah kahvaltısı; 1 dilim karpuz, 1 dilim beyaz peynir, öğle yemeği; yağsız mantar sote, yeşillikleri bol salata ve 1 dilim karpuz, akşam yemeği; yağsız köfte ve 1 kase yoğurt, yatmadan 1 dilim karpuz ve su.
 • Cuma, 2 bardak su içilmelidir. Sabah kahvaltı; 1 dilim ekmek ve 1 dilim karpuz. Öğle; yağsız kabak mücveri, yeşil salata, Akşam; fırında sebzeli güveç ve yoğurt, yatmadan karpuz ve ılık su içilmelidir.
 • Cumartesi, 2 bardak su, kahvaltı da; 1 adet yumurta omleti, öğle yemeği; 1 dilim karpuz ve peynir, akşam; fırında patates ve 1 kase yoğurt, yatmadan 2 bardak su
 • Pazar, uyandığınız zaman ılık 2 bardak su, kahvaltı da 1 dilim karpuz ve su, öğle yemeğinde; yağsız yoğurt ve haşlanmış mevsimlik sebzeler, akşam; buğulama balık ve salata, yatmadan önce 1 dilim karpuz ve 1 bardak ılık su içmelisiniz.

Başarılı Sonuçlar Elde Edin

Bu diyet listesini düzenli olarak uyguladığınız zaman kilo vermeniz oldukça kolay olacaktır. Karpuz diyeti ile diğer besinlerin düzenli ilişki olduğu için sağlıklı bir diyet programı uygulamış olacaksınız. Kısa süre içinde kilo vererek istediğiniz kilo miktarına ulaşabileceksiniz. Sadece kilo verme konusunda kararlı olmanız gerekir.

 

Bu yazı 1012 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Yenilenmek ve radikal değişikliğe zorlayan durumlar ile başa çıkmak pek kolay değil. Ancak kendinizi çok fazla zorlamayın ve sorunları büyütmekten kaçının. Bugün karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygusal tepkiler ortaya koyabilirsiniz. Seyahat etmek, uzaklara gitmek, yabancılar ve farklı mekanlar size hem çekici gelecek, hem de rahatsızlık hissedeceksiniz. Güç peşinde olabilirsiniz ancak güçlü kişileri karşınıza almaktan kaçının ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Duygularınız derinleşiyor.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Aslında yaşam enerjiniz yüksek fakat kafanız karışık olduğu için kolay hastalanabilirsiniz. Özellikle boğazınızı koruyun ve tartışmalardan uzak durun. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın. Bu arada sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Ciddiye aldığınız kişilerin sizi önemsemesi için çok fazla zorlamasanız iyi olacak. Biraz daha iyimser açıdan bakabilirseniz, bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Böylece sorunlar kendiliğinden çözülür.
İKİZLER BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde duygularınız yoğun olacak ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Ani gelişmeler olabilir ve yaratıcılık gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Sürpriz gelişmeler dikkatinizi çekecek ve ilginç kişiler ile karşılaşacaksınız. Şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konulara ilgi duyabilirsiniz ve evrensel yardım projeleri ile ilgilenebilirsiniz. Bu arada olaylar beklediğinizden daha farklı bir yönde gelişebilir ve hırslı bir tavır içine girebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik hırslı ve sabırsız olmanız mümkün. Sakin olun ve olayların gelişmesini bekleyin. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güne yoğun duygularla başlayacak ve sonra sakinleşeceksiniz. Zaten ciddiye aldığınız konulara odaklandığınız için duygularınızı denetlemeniz gereken bir dönemdesiniz. Böylece göstereceğiniz sabır sayesinde hem tarzınızı değiştirmeyi başaracak, hem de isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışmalarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Ancak derinden etkileyici ve değiştirici durumlar karşısında istekleriniz de tamamen değişebilir. Sevdiklerinizin sizi anlamasını istiyorsunuz. Ancak sizin de anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Özgür olmak isterken verdiğiniz sözler ile kendinizi bağlamanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Sabah kendinizi güçlü ve iyi hissederek uyanacaksınız. Gün içinde duyduklarınızı ciddiye alıp hemen tepki göstermeyin. Duyduklarınızın doğruluğunu araştırın. Yanlış anlamış olabilirsiniz. Tartışma ortamlarından uzak durun ve iddiacı bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Özellikle çocuklar veya kardeşleriniz ile ilgili ortaya çıkan ani olaylar kafanızı karıştırabilir. Ayrıca iş arkadaşlarınız ve komşularınızla aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkları büyütmemeye özen gösterin. İletişim trafiğinde bazı aksaklıklar olabilir fakat çözümleyici davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Alacağınız teklifler üzerinde düşünebilir, yeni projeler yapmaya başlayabilirsiniz. Dikkatli ve kararlı tutumunuzla çevrenizi etkileyeceksiniz. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişinin aracılığı ile saygın çevrelere girebilir ve büyük organizasyonlar yapabilirsiniz. Bugün isteklerinizi ortaya koymanız kolay olacak. Fikirlerinizi güzel bir biçimde anlatabilir, arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın desteğini alabilirsiniz. İçinizden yükselen endişeler ile başa çıkabilirsiniz ve stratejik davranabilirsiniz. Çünkü isteklerinizi gerçekleştirme arzunuz çok kuvvetli...
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Olaylara iyimser açıdan bakanlar sorunları daha kolay çözebilir. İddiacı ve tartışmacı bir tavır içinde olursanız, sorunlar ile başa çıkmanız zor olabilir. Sağlığınıza özen gösterin. Özellikle kafası karışık olanlar kolay hasta olabilir... Aslında sizin için fırsat zamanı... Şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz ve hem sevdiklerinizin, hem de güçlü kişilerin desteğini alıyorsunuz. Ayrıca üzerinizde baskı duygusu uyandıran her ne var ise, bakış açınızı ve alışkanlıklarınızı değiştirmenize yardımcı olacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kendinizi yenilemeyi başaracaksınız.
YAY BURCU YORUMU
Haberleşme ve iletişim trafiğiniz giderek hareketlenecek. İlginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve şimdiye kadar dikkatinizi çekmeyen veya ilgi duymadığınız konular size şimdi çekici gelecek. İlginç konuları araştırabilir, sanatçılarla ve hatta bilim insanları ile işbirliği yapabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olacağınız bir dönemde bulunuyorsunuz. Bugün moralinizi yükselten gelişmeler meydana gelecek fakat hırslı ve sabırsız bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Sürpriz aşklar ve ilginç karşılaşmalar olabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gergin ve duygusal olabilirsiniz. Ancak dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. İş arkadaşlarınızla iletişimlerinizi gözden geçireceksiniz ve daha önce ortaya çıkmış olan sorunlara daha farklı açılardan bakacaksınız. Gelişen olaylar zorlayıcı ve gerilim yaratan cinsten olsa bile duygularınızı denetleyin. Aslında derinleşen düşünceleriniz sayesinde tepkilerinizi denetlemeyi başarabilirsiniz. Eskiden yapmak istediğiniz halde bir türlü gerçekleştirmediğiniz konular şimdi gündeme gelecek. Sevdiğiniz ile ilgili duygularınız değişebilir ve sevdiğinizi de değiştirmek isteyebilirsiniz. Bugün duygularınızı denetlemeniz gerekiyor.
KOVA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde kendinizi iyi hissedeceksiniz. Güne erken başlayabilirsiniz. Karşılaştığınız olaylar size geçmişi hatırlatabilir ve düşünceleriniz derinleşebilir. Dikkatinizin kolay dağılacağı bir dönemdesiniz fakat yaratıcılık gerektiren konulara odaklanabilirsiniz ve ilginç çözümleriniz ile çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Bu arada dikkat gerektiren çalışmalar yaparken tedbirli olmanız gerekiyor. Eski sorunlar gündeme gelebilir ve yarım kalmış işleri tamamlamak için çalışırken hesapta olmayan başka aksaklıklar çıkabilir. Fakat düşünceleriniz değişiyor ve buna bağlı olarak tarzınız da değişiyor. Sabırlı olanlar kazanacak.
BALIK BURCU YORUMU
Kendinizi yorgun ve isteksiz hissedebilirsiniz. Fakat sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve önemsediğiniz işleri tamamlamak için büyük gayret göstereceksiniz. Bu arada patronlar ve ciddiye aldığınız kişilerin takdirini kazanacak ve kararlarınızı sürdürmeyi başaracaksınız. Aldığınız sorumluluklar ile başa çıkmak zor gelebilir fakat sabırlı ve anlayışlı olabilirsiniz. Böylece hem ilişkileriniz, hem de parasal konulara yönelik gelişmeler istediğiniz yönde olacak. Sabırlı ve kararlı davranmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Bu arada istekleriniz değişiyor.