Karpuz Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir

Karpuz Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir
Paylaş
 

Karpuz Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir

Kilo ile alakalı sorunların artış gösterdiği bu dönem içerisinde diyet listelerine fazlası ile ihtiyaç duyuyoruz. Bunun nedeni sağlıksız beslenmenin ve hızlı beslenme alışkanlıklarının artmasıdır. Hızlı beslenme alışkanlıkları kilo alımını arttırmaktadır. Çünkü yemeklerin hızlı yenmesi ile beyin doyma sinyallerini daha geç algılamaktadır. Yemeklerin bu nedenle yavaş yenmesi tavsiye edilmektedir. Günlük öğünler yavaş yenildiği zaman beyine doyma sinyalleri daha erken gider ve daha fazla beslenmenin önüne geçmiş olursunuz.

 Kilo problemleri ile başa çıkamayanlar diyet yapma yolunu seçmektedir. Ancak her diyeti uygulamak kolay değildir. Kolay olmamakla birlikte sağlıksız olan diyetlerden uzak durmak gerekir. Bu diyetlerden bazıları kilo vermenizi sağlayabilir. Ama kısa süre içinde verilen kiloları geri alacaksınız. Bunun nedeni diyetin sağlıksız bir diyet uygulamış olmanızdır. Yağ yakımı olmayan bir diyet ile asla yol alamayacağınızı bilmeniz gerekir. Bunun için karpuz diyeti gibi sağlıklı ve kısa süre içinde fazlaca kilo verebileceğiniz diyetleri tercih etmelisiniz.

Karpuz Diyeti Nedir

Karpuz diyeti kısa süre içinde kilo vermek isteyenler için son derece ideal olan bir diyettir. Çünkü kolay kilo vermenizi sağlamak ile birlikte diyet sonrasında da sağlıklı beslenmeye devam ederseniz kilo da almayacağınız bir diyet türüdür. Bu diyeti uygulamak için şeker hastalığı veya böbrek sorunlarınızın olmaması gerekir. Çünkü karpuz yoğun şeker ve su içerdiği için sağlıklı bir bedenin uygulayacağı bir diyettir. Oldukça düşük miktarda kalori almaya yönelik olan bu diyete başlamak için zihnen de hazırlıklı olmalısınız. Kilo vermek istiyorsanız bu diyeti uygulamak isteyeceksiniz.

Karpuz Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir

Karpuz Diyeti ile 5 kilo Vermek

Karpuz diyeti uygulanması kolay olan bir diyettir. Ancak bir anlam da kararlı olmayı gerektirecek kadar da zordur. Çünkü kararlı olmayan biri bir hafta içinde asla 5 kilo kadar önemli bir ağırlık veremez. Sabırla yapacağınız bu diyet sonunda kilolarınızda kurtulacaksınız. Ancak unutulmamalıdır bu diyet bir sihirli değnek değildir. Diyeti bıraktığınız anda eski yeme alışkanlıklarınıza devam ettiğiniz taktirde aynı kiloları belki daha fazlasını geri alacaksınız. Bu nedenle ilk olarak bunun bilincinde olarak diyete başlamak gerekir.

 Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır

Karpuz diyeti bir hafta olarak uygulanması tavsiye edilen bir diyettir. 1 hafta sonra diyet bırakılmalıdır. Çünkü 1 hafta sonra vücut güçsüz düşeceği için pek de sağlıklı devam etmeniz mümkün olmaz. Bu diyet aşağıdaki liste gibi uygulanmalıdır.

 • Pazartesi, sabah uyanınca 2 bardak su içmelisiniz. Kahvaltıda 1 dilim karpuz, 1 dilim yağsız beyaz peynir, 1 dilim tam buğday ekmeği. Öğle, 1 dilim karpuz, Akşam, ızgara tavuk, salata, yatmadan önce de 1 dilim karpuz ve 1 bardak su.
 • Salı, uyandıktan sonra 2 bardak ılık su, kahvaltı da 1 adet yumurta, 1 fincan şekersiz çay, 1. Dilim tam buğday ekmeği, öğle yemeği; 1 dilim karpuz, 1 adet közlenmiş patlıcan, 1 kase yağsız yoğurt, akşam yemeği; yağsız ızgara et ve salata, yatmadan önce 1 dilim karpuz ve 1 bardak su içmelisiniz.
 • Çarşamba, uyanıktan sonra 2 bardak su içmelisiniz. Sabah kahvaltısı; 1 dilim karpuz ve 1 dilim ekmek, öğle yemeği; ızgara balık ve salata, akşam yemeği; yağsız yoğurt ve haşlanmış patates, yatmadan önce 1 dilim karpuz ve su içmelisiniz.
 • Perşembe, 2 bardak su, sabah kahvaltısı; 1 dilim karpuz, 1 dilim beyaz peynir, öğle yemeği; yağsız mantar sote, yeşillikleri bol salata ve 1 dilim karpuz, akşam yemeği; yağsız köfte ve 1 kase yoğurt, yatmadan 1 dilim karpuz ve su.
 • Cuma, 2 bardak su içilmelidir. Sabah kahvaltı; 1 dilim ekmek ve 1 dilim karpuz. Öğle; yağsız kabak mücveri, yeşil salata, Akşam; fırında sebzeli güveç ve yoğurt, yatmadan karpuz ve ılık su içilmelidir.
 • Cumartesi, 2 bardak su, kahvaltı da; 1 adet yumurta omleti, öğle yemeği; 1 dilim karpuz ve peynir, akşam; fırında patates ve 1 kase yoğurt, yatmadan 2 bardak su
 • Pazar, uyandığınız zaman ılık 2 bardak su, kahvaltı da 1 dilim karpuz ve su, öğle yemeğinde; yağsız yoğurt ve haşlanmış mevsimlik sebzeler, akşam; buğulama balık ve salata, yatmadan önce 1 dilim karpuz ve 1 bardak ılık su içmelisiniz.

Başarılı Sonuçlar Elde Edin

Bu diyet listesini düzenli olarak uyguladığınız zaman kilo vermeniz oldukça kolay olacaktır. Karpuz diyeti ile diğer besinlerin düzenli ilişki olduğu için sağlıklı bir diyet programı uygulamış olacaksınız. Kısa süre içinde kilo vererek istediğiniz kilo miktarına ulaşabileceksiniz. Sadece kilo verme konusunda kararlı olmanız gerekir.

 

Bu yazı 1436 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU