Kilo Vermeyi Bunlar Engelliyor!

Paylaş
 

Yapılan çeşitli deney ve araştırmalar sonucunda kilo vermeyi engellemekte olan çeşitli etkenlerin olduğunu ortaya çıkarmıştır. Sizlerde bu etkenleri öğrenip hangi sebepler yüzünden kilo vermediğiniz konusunda oldukça bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlk başta teknoloji geliyor. Diyetlerinizin hiçbir işe yaramıyor olmasının en büyük sebeplerinden birisi de hareketsiz olmanızdır. Daha öncelerinde bir arkadaşınız ile görüşebilmek için 20 25 dakika yürüyorken şimdi sadece mail atarak görüşüyorsunuz veya internet üstünden sosyal medya ile sojhbet edebilmektesiniz. Hal böyle olunca da hareket etmekten ziyade daha çok oturmayı tercih ediyorsunuz.

Hızlı gıdalar tüketmekte kilo almanıza sebep olmaktadır bu sebeple de yavaş yemeniz önemlidir. Yiyecekleri de uzun zaman boyunca çiğnedikten sonra yutmanız, beynin vücudunuza giren gıdaları kayıt etmesine zaman tanımak hesabına gelmektedir. Böyle tat alma duyusu da tam olarak tatmin olmaktadır. Bu sayede doyduğunuzu anlamıyor olsanız da yemeye artık kısa sürede son verebiliyorsunuz.

Tatlandırıcılara Dikkat Edin!

Bunlara ek olarak tatlandırıcıları kullanmakta kilo almanıza sebep olmaktadır. Kilo almama amacı ile sürekli şeker yerine çeşitli tatlandırıcılar kullanabilirsiniz. Ancak yapılan çeşitli araştırmalar yapay tatlandırıcıların alınmakta olan doğal kalori oranını bozduğunu aksine vücudu kandırdığını ve daha fazla şeker ulanma arzusunu ortaya çıkardığını göstermektedir.

Yine sebzelerinizi ve salata ürünlerinizi yıkadıktan sonra mutlaka özel temizleyiciler kullanmalısınız. Özellikle de hormonlu olan meyve ve sebzelerden uzak durmanız önemlidir. Yine bunları sizi de tıpkı sebzeler gibi önemli oranlarda şişirir.

Yağ Oranı Düşük ve Fazla Olan Gıdalar

Yağ oranı yüksek ve aşırı düşük olan gıdalar arasında aslında sanıldığı gibi yüksek oranlarda fark bulunmamaktadır. Süt, yoğurt veya peynirde bu oran önemlidir fakat yağ oranı düşük bir kek tüketmek ile yağ oranı yüksek olanı yemek arasında da herhangi bir fark bulunmamaktadır.

 

Sıra geldi en önemli sebebe bu sebep ise strestir. Stres vücutta enerjinin öneli oranlarda azaldığını fark eder etmez açlık hissetmenize sebep olan çeşitli kimyasal maddeler salgılamaktadır. Bu kimyasal maddeleri salgılamakta olan bazı, aynı oranda duyguları da kontrol etmektedir ve yine sıkıldığınız veya kendinizi kötü hissettiğiniz durumlarda hemen buzdolabına gitmemizin en büyük nedeni de budur.

Bu yazı 843 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karar veremediğiniz konu ile ilgili önemsediğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Değişik fikirler karşısında farklı düşünceleriniz olabilir. Ancak kararlarınızı sürdürmek için gayret göstereceksiniz. Kariyer yapmak ve sosyal statünüzü yükseltmek için kuvvetli arzular duyduğunuz bir dönemdesiniz. Ancak harekete geçmeden önce iyi araştırın ve duyduklarınızı hemen ciddiye almayın. İş ortaklığı, evlilik ve benzeri konular gündeme gelebilir. İsteklerinizi gerçekleştireceğiniz uygun koşullar oluşuyor fakat korkularınız ile başa çıkmanız gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Kendinizi derin duygular içinde bulacaksınız ve sabah saatlerinde kendi içinize bakacaksınız. Şimdiye kadar yaşadığınız olayları, geçmişte yaşadıklarınızın sonuçlarını ve geleceğe yönelik yapmak istediklerinizi gözden geçireceksiniz. Daha dikkatli ve planlı davranmayı başarabilirsiniz ve arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bugün iletişim trafiğiniz hareketli olacak ve fikirlerinizi rahat bir biçimde ortaya koyacaksınız. Ekip çalışmaları yaparken heyecan duyabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve çeşitli organizasyonlara katılmak, keyfinizi yerine getirecek. Farklı ortamlar ve değişik insanlar ile tanışabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rahat olduğunuz bir dönem ve bugün keyfiniz yerinde. İlginç gelişmeler dönemindesiniz ve hedefinize ulaşmak için büyük arzular duyacaksınız fakat dışardan bunu yansıtmayacak ve sakin davranışlarınızı koruyacaksınız. Öğlene doğru alacağınız bazı haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Yeni çevreler ve değişik insanlar ile birlikte olmak keyfinizi yerine getirecek. Bu arada güç mücadelesi yapmayın ve kendinizi fazla zorlamayın. Daha doğrusu şansınızı sorgulamaktan kaçının. Biraz makul olursanız, projelerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak.
ASLAN BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde beklediğiniz bir haber ile heyecanlanacaksınız. Parasal konulara yönelik isteklerinizin arttığı bir dönem ve beklediğiniz haberleri almanız mümkün. Özellikle ciddiye aldığınız bir konuyla ilgili gelişmeler hırs yapmanıza neden olabilir. Öğlene doğru duygularınız aniden değişebilir. Özellikle sürprizlerden etkilenebilirsiniz ve düşünceleriniz giderek özgürleşebilir. Böylece yaratıcı fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz ve çok ilginç projeler yapabilirsiniz. Farklı ortamlar ve ilginç kişiler sizi destekleyecek. İmkansız gibi görünen isteklerinizi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sabırlı olun.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Sabah saatlerinde duygularınız dalgalanabilir ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Fakat bu haliniz gün içinde değişecek. Karşılaştığınız olaylara duygusal tepkiler göstermeniz mümkün fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Aslında verimli bir dönemde bulunuyorsunuz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için ortaya koyduğunuz kararlılık ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Büyüklerinizin ve önemli kişilerin takdirini kazanabilirsiniz. Kariyer yapmak ve statüsünü yükseltmek için uygun koşullar meydana geliyor. Ayrıca yatırıma yönelik çalışmalar içinde olabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bütün dikkatinizi maddeye odakladığınız bir dönemdesiniz ve gelişmeler karşısında sabırsızlık duysanız bile isteklerinizi gerçekleştirmek için duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Çünkü geleceğe yönelik uzun soluklu projeler yaptığınız bir dönemdesiniz. Hiç kimsenin aklına gelmeyecek stratejiler yapabilirsiniz. Bu arada beklentileriniz giderek artıyor. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve harekete geçeceksiniz. Bu arada güç mücadelesinden uzak durun ve mantığınız ile hareket edin. Yakınlarınızın sizi destekleyecek. Arkadaşlarınıza danışabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakmayı başarabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
İzlediğiniz yolda değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz fakat sorumluluklarınız nedeniyle harekete geçmeniz pek kolay olmayacak Aslında yola çıkmak ve harekete geçmek için kendinizi hazır hissediyorsunuz. Ancak çok fazla tedbirli davranmanız mümkün. İlginç gelişmeler olabilir ve sempatik tavırlarınız ile hem karşı cinsi, hem de yakınlarınızı etkileyebilirsiniz. Ancak iddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında düşünceleriniz ve hayata bakış açınız değişiyor. Ciddiye aldığınız konular da değişmeye başlıyor. Sevdiğiniz kişi ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanabilir.
YAY BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız ve ilginç teklifler ile karşılaşacaksınız. Arkadaşlarınız ile buluşabilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Bugün ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olacaksınız. Ayrıca sunmak istediğiniz projeleri ortaya koyabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Daha önce sizi rahatsız eden konuları fazla önemsemeyeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız. Teknolojiyi takip eden kişiler ve yaratıcı çalışmalar ilginizi çekecek. Bugün sergiler, açılışlar ve ilginç tasarımların sergilendiği mekanlarda dolaşabilirsiniz ve farklı kişiler ile tanışabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU