Kol Germe Operasyonu ile Askılı Bluzlarınızla Barışacaksınız!

Kol Germe Operasyonu
Paylaş
 

Kol Germe Operasyonu ile Askılı Bluzlarınızla Barışacaksınız! 

Yaşın ilerlemesiyle ve hızlı kilo alıp vermenin etkisiyle kolların alt kısımları sarkmaya ve gevşemeye başlar. Kollardaki yağlanmalar da derinin sarkmasına neden olur. Bu gibi nedenler estetiksel bir görüntüden oldukça uzaktır. Kısa kollu giysiler özellikle t-shirt giyildiğinde kollardaki sarkmalar daha çok göze çarpmaktadır. Yaşın ilerlemesiyle kolun sarkması görülebildiği gibi aşırı kilo veren gençlerde de bu sorun görülmektedir. Kol germe operasyonu yaptırarak bu gibi sorunları düzeltmek mümkündür. Ameliyatın başarıya ulaşma oranı oldukça yüksektir. Uzman bir doktor tarafından yapılan kol germe ameliyatı sarkmış derilerden sizi kurtaracaktır. Böylece kolunuzu istediğiniz kadar açabilir ve askılı bluzlarınızı çekinmeden giyebilirsiniz.

 

Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı iki farklı yöntemle yapılabilir. Bazen gerekli görülen zamanlarda da ikisi birlikte uygulanabilir. Bunlardan ilki yağ alma işlemidir. Yapılacak işlem dirsekten koltuk altına kadar olan bölgelerde yapılır. Kolu bedenden paralel bir şekilde yukarıya doğru kaldırıp uzaklaştırdığımızda dirsek ile koltuk altındaki fazlalıklar ve sarkmalar göze çarpar. Kollarda yağlanmalar varsa, derinin elastikiyeti iyi durumdaysa ve herhangi bir gevşeme ya da sarkma yoksa liposuction yöntemi uygulamak yeterlidir. Deri diriliğini yitirmemişse acısız ve iz bırakmayan liposuction yöntemiyle kol altı bölgesindeki fazla yağlar kolayca alınmaktadır. Fakat yaşın ilerlemesiyle sarkan kol altı derilerinde liposuction işlemi uygulamak bir işe yaramaz. Böyle bir durumda yağların, sarkan deriden çıkartılarak cilt gerginliğinin sağlanması gerekir. Kol germe operasyonunda gevşek olan dokular deri ile beraber kesilerek çıkarılır. Deri daha gergin olacak şekilde tekrardan dikilir. Fazlalık olan derinin çıkarıldığı boyutta yara izleri oluşur. Kesilecek bölgenin kolun en görünen kısmında olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Kol Germe Operasyonu Fiyatları

 Kol germe ameliyat fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Hastane ortamında yapılan bu işlem cerrahi işlemi yapacak doktorun uzmanlığı ve hastanenin bilinirliği fiyatları değiştirir. Bazen sadece liposuction yöntemiyle koldaki fazla yağlar alınmaktadır. Ayriyeten bir germe işlemi yapılmamaktadır. Bu yüzden liposuction yöntemi daha ucuza gelmektedir. Koldaki sarkma oranı, kullanılan tıbbi malzemelerin kalitesi fiyatları büyük oranda belirler. Genel olarak fiyatlar 4.000-8.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatların altında işlem yapan yerlerde vardır. Ancak bu gibi yerlere itibar etmemenizde fayda vardır. Kesin bir bilgi almak için hastane ya da doktora başvurarak fikir edinebilirsiniz.

Kol Germe Operasyonu

Kol Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kol germe ameliyatı hastane ortamında yapılmaktadır. Hastalara genel anestezi uygulanan bu işlem yaklaşık 2 saat sürmektedir. Hastane de sadece 1 gün kalmak yeterlidir. Daha sonra eve gidip dinlenmek mümkündür. Kol germe ameliyatı sonrası şiddetli ağrılarınız olmaz. Ağrı kesiciler içerek hafif olan ağrılarınızı gidermeniz mümkündür. Aynı gün içerisinde ayağa kalkabilirsiniz. İşlem gören yerlerde morarma ve şişlikler görülmesi normalidir. Kolun arka kısmında oluşan morluk ve şişliklerin geçmesi birkaç hafta sürmektedir. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Bu ameliyat kendi kendine eriyen gizli dikişler ile yapıldığı için ayriyeten dikiş aldırmaya gerek yoktur. Kol germe operasyonundan sonra güç gerektiren ağır hareketlerden kaçınmalısınız. 4 hafta sonra sporunuzu ve egzersizinizi yapabilirsiniz.

Bu yazı 2565 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Karşılaştığınız sorunlara ilginç çözümler bulabilirsiniz veya bir arkadaşınızın bulduğu çözümlerden etkilenebilirsiniz Sabah saatlerinde duygularınız derin olacak ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Öğleden sonra haliniz değişecek ve nedensiz bir sabırsızlık hissedebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıçlar yapmak ve büyük sorumluluklar almak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat aceleci davranmasanız iyi olacak. Hareket halinde olmak, seyahatler ve sportif faaliyetler sizi rahatlatacak. Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve eski sevgili ile ilgili haberler duyabilirsiniz. Geçmişte arzu edip sonra unuttuğunuz istekleriniz bugün uyanabilir.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Çalışmalarınızı sürdürürken alacağınız bazı haberler yüzünden dikkatiniz dağılmış olabilir. Fakat kararlarınızı sürdürmeyi başarabilirsiniz. Bilgisayar teknolojisine daha fazla ilgi duyacaksınız ve bilgisayarınızı veya telefonunuzu yenilemek için araştırmalar yapacaksınız. Çeşitlilik kafanızı karıştırabilir ancak bilgisine güvendiğiniz, teknoloji ile yakından ilgilenen kişilere danışabilirsiniz ancak konu ile ilgisi olmayan kişilere projelerinizi anlatmasanız iyi olacak. Ayrıca yeni tanıştığınız kişilere kendiniz ile ilgili gereksiz detayları anlatmaktan kaçının. Bir arkadaşınız ile aranızdaki ilişki aşka dönüşebilir ve kafanız karışabilir.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün geçmişte yaşadığınız aşkları ve eski günleri hatırlayabilirsiniz. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen unutulmuş arzular uyanabilir. Alacağınız bir haber veya karşılaşacağınız olay size geçmişi hatırlatacak. Ancak fazla derinleşmeseniz, iyi olacak. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz. Karamsar duygulardan uzaklaşın ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Sevdiklerinize karşı daha anlayışlı davranmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Sevdiğinizin ilgisi sizi tatmin etmeyebilir. Fakat o da sizin ihmal ettiğinizi düşünüyor olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Yaşam enerjiniz yükseliyor ve iletişim trafiğiniz hareketleniyor. Fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Öğleden sonra alacağınız teklifler keyfinizi yerine getirecek ve derin düşüncelerden sıyrılmanıza yardımcı olacak. Yeni projeler yapabilirsiniz ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Çeşitli organizasyonların içinde yer alabilirsiniz ve projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Kendinize olan güveniniz yükseliyor. Bazı korkularınız olsa bile beklediğiniz haberleri almak, cesaretinizi uyandıracak. Sağlık sorunu olanlar kendilerini daha güçlü hissedecekler.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran haberler almış olabilirsiniz veya çocuklar, kardeşler ve yakınlarınız ile ilgili endişeleriniz olabilir. Fakat bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve olaylara daha yapıcı bir yönden bakacaksınız. Ayrıca iyimser ve anlayışlı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve onların rahat tavırlarından etkilenebilirsiniz. Bugün sevdiğiniz ile birlikte geleceğe yönelik projeler yapabilirsiniz ve çalışmalarınızı kararlı bir biçimde sürdürebilirsiniz. Sevdiğinizin ilgisi ve sıcak davranışları moralinizi yükseltecek ve isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyacaksınız. Böylece kafanızı karıştıran konulardan uzaklaşacaksınız.
TERAZİ BURCU YORUMU
Dikkatinizi kendinize yöneltecek ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Hayata ve olaylara sizden daha farklı bakan ve yaşayan kişiler dikkatinizi çekecek ve kendinizi gözden geçireceksiniz. Bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak duygusal açıdan karamsar olabilirsiniz. Bu arada teknoloji ile ilgili gelişmeleri araştırabilir, yeni ve ilginç projeler yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Özellikle öğleden sonra karşılaşacağınız kişiler ve olaylar sizi heyecanlandıracak ve sabırsızlık hissedeceksiniz. Daha önce sizi mutlu eden, sevdiğiniz şeylere karşı duygularınız değişebilir ve beklentileriniz artabilir. Bu arada harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Bazı sorunlar devam ediyor olsa bile bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve çalışmalarınızı istediğiniz gibi yapacaksınız. Dostlarınızın ve sevdiklerinizin sıcak ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Kendinize olan güveninizi çevrenize yansıtabilir, ilişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilir ve seyahat organizasyonları yapabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilirsiniz. Üstelik henüz tanıştığınız kişiler, sizin üzerinizde çok eskiden beri tanıyormuşsunuz gibi bir his uyandırabilir.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Maddi sorunlarınız olabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek zor gelebilir. Ama bugün kendinizi enerjik ve heyecanlı hissedeceksiniz. Bu arada duygularınızı denetleyin. Yeni idealler ve geleceğe yönelik yeni hayaller kurabilirsiniz. Böylece kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Şanssızlık gibi görünen olaylara kendinizi kaptırmayın ve karamsarlıktan uzaklaşın. Aslında iyimser biri olduğunuz halde şimdi sorunlar gözünüzde büyüyebilir. Karşılaştığınız olaylara hemen tepki göstermeyin. Olayların gelişmesini bekleyin. Yanlış anlamalar olabilir. İyi araştırmadan girişimde bulunmasanız iyi olacak.