Kol Germe Operasyonu ile Askılı Bluzlarınızla Barışacaksınız!

Kol Germe Operasyonu
Paylaş
 

Kol Germe Operasyonu ile Askılı Bluzlarınızla Barışacaksınız! 

Yaşın ilerlemesiyle ve hızlı kilo alıp vermenin etkisiyle kolların alt kısımları sarkmaya ve gevşemeye başlar. Kollardaki yağlanmalar da derinin sarkmasına neden olur. Bu gibi nedenler estetiksel bir görüntüden oldukça uzaktır. Kısa kollu giysiler özellikle t-shirt giyildiğinde kollardaki sarkmalar daha çok göze çarpmaktadır. Yaşın ilerlemesiyle kolun sarkması görülebildiği gibi aşırı kilo veren gençlerde de bu sorun görülmektedir. Kol germe operasyonu yaptırarak bu gibi sorunları düzeltmek mümkündür. Ameliyatın başarıya ulaşma oranı oldukça yüksektir. Uzman bir doktor tarafından yapılan kol germe ameliyatı sarkmış derilerden sizi kurtaracaktır. Böylece kolunuzu istediğiniz kadar açabilir ve askılı bluzlarınızı çekinmeden giyebilirsiniz.

 

Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı iki farklı yöntemle yapılabilir. Bazen gerekli görülen zamanlarda da ikisi birlikte uygulanabilir. Bunlardan ilki yağ alma işlemidir. Yapılacak işlem dirsekten koltuk altına kadar olan bölgelerde yapılır. Kolu bedenden paralel bir şekilde yukarıya doğru kaldırıp uzaklaştırdığımızda dirsek ile koltuk altındaki fazlalıklar ve sarkmalar göze çarpar. Kollarda yağlanmalar varsa, derinin elastikiyeti iyi durumdaysa ve herhangi bir gevşeme ya da sarkma yoksa liposuction yöntemi uygulamak yeterlidir. Deri diriliğini yitirmemişse acısız ve iz bırakmayan liposuction yöntemiyle kol altı bölgesindeki fazla yağlar kolayca alınmaktadır. Fakat yaşın ilerlemesiyle sarkan kol altı derilerinde liposuction işlemi uygulamak bir işe yaramaz. Böyle bir durumda yağların, sarkan deriden çıkartılarak cilt gerginliğinin sağlanması gerekir. Kol germe operasyonunda gevşek olan dokular deri ile beraber kesilerek çıkarılır. Deri daha gergin olacak şekilde tekrardan dikilir. Fazlalık olan derinin çıkarıldığı boyutta yara izleri oluşur. Kesilecek bölgenin kolun en görünen kısmında olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Kol Germe Operasyonu Fiyatları

 Kol germe ameliyat fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Hastane ortamında yapılan bu işlem cerrahi işlemi yapacak doktorun uzmanlığı ve hastanenin bilinirliği fiyatları değiştirir. Bazen sadece liposuction yöntemiyle koldaki fazla yağlar alınmaktadır. Ayriyeten bir germe işlemi yapılmamaktadır. Bu yüzden liposuction yöntemi daha ucuza gelmektedir. Koldaki sarkma oranı, kullanılan tıbbi malzemelerin kalitesi fiyatları büyük oranda belirler. Genel olarak fiyatlar 4.000-8.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatların altında işlem yapan yerlerde vardır. Ancak bu gibi yerlere itibar etmemenizde fayda vardır. Kesin bir bilgi almak için hastane ya da doktora başvurarak fikir edinebilirsiniz.

Kol Germe Operasyonu

Kol Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kol germe ameliyatı hastane ortamında yapılmaktadır. Hastalara genel anestezi uygulanan bu işlem yaklaşık 2 saat sürmektedir. Hastane de sadece 1 gün kalmak yeterlidir. Daha sonra eve gidip dinlenmek mümkündür. Kol germe ameliyatı sonrası şiddetli ağrılarınız olmaz. Ağrı kesiciler içerek hafif olan ağrılarınızı gidermeniz mümkündür. Aynı gün içerisinde ayağa kalkabilirsiniz. İşlem gören yerlerde morarma ve şişlikler görülmesi normalidir. Kolun arka kısmında oluşan morluk ve şişliklerin geçmesi birkaç hafta sürmektedir. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Bu ameliyat kendi kendine eriyen gizli dikişler ile yapıldığı için ayriyeten dikiş aldırmaya gerek yoktur. Kol germe operasyonundan sonra güç gerektiren ağır hareketlerden kaçınmalısınız. 4 hafta sonra sporunuzu ve egzersizinizi yapabilirsiniz.

Bu yazı 2348 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU