Kol Germe Operasyonu ile Askılı Bluzlarınızla Barışacaksınız!

Kol Germe Operasyonu
Paylaş
 

Kol Germe Operasyonu ile Askılı Bluzlarınızla Barışacaksınız! 

Yaşın ilerlemesiyle ve hızlı kilo alıp vermenin etkisiyle kolların alt kısımları sarkmaya ve gevşemeye başlar. Kollardaki yağlanmalar da derinin sarkmasına neden olur. Bu gibi nedenler estetiksel bir görüntüden oldukça uzaktır. Kısa kollu giysiler özellikle t-shirt giyildiğinde kollardaki sarkmalar daha çok göze çarpmaktadır. Yaşın ilerlemesiyle kolun sarkması görülebildiği gibi aşırı kilo veren gençlerde de bu sorun görülmektedir. Kol germe operasyonu yaptırarak bu gibi sorunları düzeltmek mümkündür. Ameliyatın başarıya ulaşma oranı oldukça yüksektir. Uzman bir doktor tarafından yapılan kol germe ameliyatı sarkmış derilerden sizi kurtaracaktır. Böylece kolunuzu istediğiniz kadar açabilir ve askılı bluzlarınızı çekinmeden giyebilirsiniz.

 

Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı iki farklı yöntemle yapılabilir. Bazen gerekli görülen zamanlarda da ikisi birlikte uygulanabilir. Bunlardan ilki yağ alma işlemidir. Yapılacak işlem dirsekten koltuk altına kadar olan bölgelerde yapılır. Kolu bedenden paralel bir şekilde yukarıya doğru kaldırıp uzaklaştırdığımızda dirsek ile koltuk altındaki fazlalıklar ve sarkmalar göze çarpar. Kollarda yağlanmalar varsa, derinin elastikiyeti iyi durumdaysa ve herhangi bir gevşeme ya da sarkma yoksa liposuction yöntemi uygulamak yeterlidir. Deri diriliğini yitirmemişse acısız ve iz bırakmayan liposuction yöntemiyle kol altı bölgesindeki fazla yağlar kolayca alınmaktadır. Fakat yaşın ilerlemesiyle sarkan kol altı derilerinde liposuction işlemi uygulamak bir işe yaramaz. Böyle bir durumda yağların, sarkan deriden çıkartılarak cilt gerginliğinin sağlanması gerekir. Kol germe operasyonunda gevşek olan dokular deri ile beraber kesilerek çıkarılır. Deri daha gergin olacak şekilde tekrardan dikilir. Fazlalık olan derinin çıkarıldığı boyutta yara izleri oluşur. Kesilecek bölgenin kolun en görünen kısmında olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Kol Germe Operasyonu Fiyatları

 Kol germe ameliyat fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Hastane ortamında yapılan bu işlem cerrahi işlemi yapacak doktorun uzmanlığı ve hastanenin bilinirliği fiyatları değiştirir. Bazen sadece liposuction yöntemiyle koldaki fazla yağlar alınmaktadır. Ayriyeten bir germe işlemi yapılmamaktadır. Bu yüzden liposuction yöntemi daha ucuza gelmektedir. Koldaki sarkma oranı, kullanılan tıbbi malzemelerin kalitesi fiyatları büyük oranda belirler. Genel olarak fiyatlar 4.000-8.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatların altında işlem yapan yerlerde vardır. Ancak bu gibi yerlere itibar etmemenizde fayda vardır. Kesin bir bilgi almak için hastane ya da doktora başvurarak fikir edinebilirsiniz.

Kol Germe Operasyonu

Kol Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kol germe ameliyatı hastane ortamında yapılmaktadır. Hastalara genel anestezi uygulanan bu işlem yaklaşık 2 saat sürmektedir. Hastane de sadece 1 gün kalmak yeterlidir. Daha sonra eve gidip dinlenmek mümkündür. Kol germe ameliyatı sonrası şiddetli ağrılarınız olmaz. Ağrı kesiciler içerek hafif olan ağrılarınızı gidermeniz mümkündür. Aynı gün içerisinde ayağa kalkabilirsiniz. İşlem gören yerlerde morarma ve şişlikler görülmesi normalidir. Kolun arka kısmında oluşan morluk ve şişliklerin geçmesi birkaç hafta sürmektedir. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Bu ameliyat kendi kendine eriyen gizli dikişler ile yapıldığı için ayriyeten dikiş aldırmaya gerek yoktur. Kol germe operasyonundan sonra güç gerektiren ağır hareketlerden kaçınmalısınız. 4 hafta sonra sporunuzu ve egzersizinizi yapabilirsiniz.

Bu yazı 2519 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Aslında iyimser ve anlayışlı davranabilirsiniz ancak bazı olaylar ve kişiler radikal değişiklikler yapmanız için sizi zorlayabilir. Veya siz, çevrenizdeki güçlü kişileri karşınıza alabilirsiniz. Güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Saygı duyduğunuz kişilere danışabilirsiniz ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Daha önce değiştirmek isteyip cazgeçmiş olduğunuz konular tekrar karşınıza çıkabilir ve bu kez duygunuz daha farklı olduğu için karşılaştığınız olaylara şaşırabilirsiniz. Fakat bugün kendinizi daha rahat hissedeceksiniz ve dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapılması gereken işler ile ilgileneceksiniz. Eviniz ile ilgilenebilirsiniz ve bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve keyif aldığınız ortamlarda bulunmak istediğiniz bir gün. Sorumluluk gerektiren konular ile ilgili duygularınız derinleşmiş olabilir konular karşınıza çıkabilir. Ciddiye alınmak istediğiniz bir dönemdesiniz ve çevrenizin sizi önemsemesini istiyor olabilirsiniz. Ancak kendinizi fazla zorlamayın ve özellikle sevdiklerinize ve yakınlarınıza karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için özen gösterin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz. İlişkilerinizi zorlaştıracak davranışlarda bulunmasanız iyi olacak.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkileriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Kendinizi yalnız mutsuz hissedebilirsiniz. Özellikle burcun ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar, isteklerini gözden geçirirken biraz daha makul olmak için gayret göstermeli. Sevdiğinize karşı biraz daha anlayışlı ve sakin davranmalısınız. Bu arada kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan kaçının. Spor yapmak ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak. Çevrenizi değiştirmek ve yabancılar ile kuracağınız ilişkiler sizi rahatlatacak. Olaylara daha iyimser bir açıdan bakmaya çalışın ve sağlığınıza özen gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün eviniz ile ilgilenebilir ve yakınlarınızı evinize davet edebilirsiniz. Bu arada gençler, çocuklar, kardeşleriniz ve önemsediğiniz aile büyükleri ile görüşebilirsiniz. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve yakınlarınız sizin ziyaretinize gelebilir. Hareket halinde olmak ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmak keyfinizi yerine getirecek. Gizli düşünceleriniz olabilir. Ayrıca sizden gizlenmiş bilgilere ulaşabilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşebilir. Etkileyici kişiler ile görüşebilirsiniz ve yepyeni istekler içine girebilirsiniz. Çeşitli organizasyonlara katılabilir, önemli organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Kaderinizdeki kişiler ve olaylar ile karşılaşmanız mümkün. Veya karşılaştığınız bazı kişiler size tanıdık gelebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve anneniz ile aranızda daha önce geçmiş olayları hatırlayabilirsiniz. Annenizin veya ablanızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Ancak bunların üzerinde fazla durmayacaksınız ve dikkatinizi sevdiğiniz konulara yönelteceksiniz. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve desteği ile moraliniz yükselecek ve olaylara daha iyimser açıdan bakacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz ile birlikte keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve karmaşık fikirlerden uzaklaşıp sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Kendinize bakım yapabilir ve özen gösterebilirsiniz. Ayrıca babanız, amcanız veya ağabeyiniz ile ilgilenebilirsiniz. Babanız veya baba adayı arkadaşlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve bazı kaygılar hissedebilirsiniz. Endişelerden uzak durun ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımını alabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Dedikodular ile fazla ilgilenmeyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşmiş olabilir ve annenizi hatırlayabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki büyük kadınlar veya anne adayları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandıracak. Fakat sakin ve kararlı davranabilirsiniz ve böylece kafanızı karıştıran her ne var ise, bilgilenmek için çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Ayrıca uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya beklemediğiniz ziyaretçileriniz olabilir. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Dışarda olmak ve farklı konular ile ilgilenmek sizi rahatlatacak.