Kol Germe Operasyonu ile Askılı Bluzlarınızla Barışacaksınız!

Kol Germe Operasyonu
Paylaş
 

Kol Germe Operasyonu ile Askılı Bluzlarınızla Barışacaksınız! 

Yaşın ilerlemesiyle ve hızlı kilo alıp vermenin etkisiyle kolların alt kısımları sarkmaya ve gevşemeye başlar. Kollardaki yağlanmalar da derinin sarkmasına neden olur. Bu gibi nedenler estetiksel bir görüntüden oldukça uzaktır. Kısa kollu giysiler özellikle t-shirt giyildiğinde kollardaki sarkmalar daha çok göze çarpmaktadır. Yaşın ilerlemesiyle kolun sarkması görülebildiği gibi aşırı kilo veren gençlerde de bu sorun görülmektedir. Kol germe operasyonu yaptırarak bu gibi sorunları düzeltmek mümkündür. Ameliyatın başarıya ulaşma oranı oldukça yüksektir. Uzman bir doktor tarafından yapılan kol germe ameliyatı sarkmış derilerden sizi kurtaracaktır. Böylece kolunuzu istediğiniz kadar açabilir ve askılı bluzlarınızı çekinmeden giyebilirsiniz.

 

Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı iki farklı yöntemle yapılabilir. Bazen gerekli görülen zamanlarda da ikisi birlikte uygulanabilir. Bunlardan ilki yağ alma işlemidir. Yapılacak işlem dirsekten koltuk altına kadar olan bölgelerde yapılır. Kolu bedenden paralel bir şekilde yukarıya doğru kaldırıp uzaklaştırdığımızda dirsek ile koltuk altındaki fazlalıklar ve sarkmalar göze çarpar. Kollarda yağlanmalar varsa, derinin elastikiyeti iyi durumdaysa ve herhangi bir gevşeme ya da sarkma yoksa liposuction yöntemi uygulamak yeterlidir. Deri diriliğini yitirmemişse acısız ve iz bırakmayan liposuction yöntemiyle kol altı bölgesindeki fazla yağlar kolayca alınmaktadır. Fakat yaşın ilerlemesiyle sarkan kol altı derilerinde liposuction işlemi uygulamak bir işe yaramaz. Böyle bir durumda yağların, sarkan deriden çıkartılarak cilt gerginliğinin sağlanması gerekir. Kol germe operasyonunda gevşek olan dokular deri ile beraber kesilerek çıkarılır. Deri daha gergin olacak şekilde tekrardan dikilir. Fazlalık olan derinin çıkarıldığı boyutta yara izleri oluşur. Kesilecek bölgenin kolun en görünen kısmında olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Kol Germe Operasyonu Fiyatları

 Kol germe ameliyat fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Hastane ortamında yapılan bu işlem cerrahi işlemi yapacak doktorun uzmanlığı ve hastanenin bilinirliği fiyatları değiştirir. Bazen sadece liposuction yöntemiyle koldaki fazla yağlar alınmaktadır. Ayriyeten bir germe işlemi yapılmamaktadır. Bu yüzden liposuction yöntemi daha ucuza gelmektedir. Koldaki sarkma oranı, kullanılan tıbbi malzemelerin kalitesi fiyatları büyük oranda belirler. Genel olarak fiyatlar 4.000-8.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatların altında işlem yapan yerlerde vardır. Ancak bu gibi yerlere itibar etmemenizde fayda vardır. Kesin bir bilgi almak için hastane ya da doktora başvurarak fikir edinebilirsiniz.

Kol Germe Operasyonu

Kol Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kol germe ameliyatı hastane ortamında yapılmaktadır. Hastalara genel anestezi uygulanan bu işlem yaklaşık 2 saat sürmektedir. Hastane de sadece 1 gün kalmak yeterlidir. Daha sonra eve gidip dinlenmek mümkündür. Kol germe ameliyatı sonrası şiddetli ağrılarınız olmaz. Ağrı kesiciler içerek hafif olan ağrılarınızı gidermeniz mümkündür. Aynı gün içerisinde ayağa kalkabilirsiniz. İşlem gören yerlerde morarma ve şişlikler görülmesi normalidir. Kolun arka kısmında oluşan morluk ve şişliklerin geçmesi birkaç hafta sürmektedir. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Bu ameliyat kendi kendine eriyen gizli dikişler ile yapıldığı için ayriyeten dikiş aldırmaya gerek yoktur. Kol germe operasyonundan sonra güç gerektiren ağır hareketlerden kaçınmalısınız. 4 hafta sonra sporunuzu ve egzersizinizi yapabilirsiniz.

Bu yazı 2894 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.