Kol Germe Operasyonu ile Askılı Bluzlarınızla Barışacaksınız!

Kol Germe Operasyonu
Paylaş
 

Kol Germe Operasyonu ile Askılı Bluzlarınızla Barışacaksınız! 

Yaşın ilerlemesiyle ve hızlı kilo alıp vermenin etkisiyle kolların alt kısımları sarkmaya ve gevşemeye başlar. Kollardaki yağlanmalar da derinin sarkmasına neden olur. Bu gibi nedenler estetiksel bir görüntüden oldukça uzaktır. Kısa kollu giysiler özellikle t-shirt giyildiğinde kollardaki sarkmalar daha çok göze çarpmaktadır. Yaşın ilerlemesiyle kolun sarkması görülebildiği gibi aşırı kilo veren gençlerde de bu sorun görülmektedir. Kol germe operasyonu yaptırarak bu gibi sorunları düzeltmek mümkündür. Ameliyatın başarıya ulaşma oranı oldukça yüksektir. Uzman bir doktor tarafından yapılan kol germe ameliyatı sarkmış derilerden sizi kurtaracaktır. Böylece kolunuzu istediğiniz kadar açabilir ve askılı bluzlarınızı çekinmeden giyebilirsiniz.

 

Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı iki farklı yöntemle yapılabilir. Bazen gerekli görülen zamanlarda da ikisi birlikte uygulanabilir. Bunlardan ilki yağ alma işlemidir. Yapılacak işlem dirsekten koltuk altına kadar olan bölgelerde yapılır. Kolu bedenden paralel bir şekilde yukarıya doğru kaldırıp uzaklaştırdığımızda dirsek ile koltuk altındaki fazlalıklar ve sarkmalar göze çarpar. Kollarda yağlanmalar varsa, derinin elastikiyeti iyi durumdaysa ve herhangi bir gevşeme ya da sarkma yoksa liposuction yöntemi uygulamak yeterlidir. Deri diriliğini yitirmemişse acısız ve iz bırakmayan liposuction yöntemiyle kol altı bölgesindeki fazla yağlar kolayca alınmaktadır. Fakat yaşın ilerlemesiyle sarkan kol altı derilerinde liposuction işlemi uygulamak bir işe yaramaz. Böyle bir durumda yağların, sarkan deriden çıkartılarak cilt gerginliğinin sağlanması gerekir. Kol germe operasyonunda gevşek olan dokular deri ile beraber kesilerek çıkarılır. Deri daha gergin olacak şekilde tekrardan dikilir. Fazlalık olan derinin çıkarıldığı boyutta yara izleri oluşur. Kesilecek bölgenin kolun en görünen kısmında olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Kol Germe Operasyonu Fiyatları

 Kol germe ameliyat fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Hastane ortamında yapılan bu işlem cerrahi işlemi yapacak doktorun uzmanlığı ve hastanenin bilinirliği fiyatları değiştirir. Bazen sadece liposuction yöntemiyle koldaki fazla yağlar alınmaktadır. Ayriyeten bir germe işlemi yapılmamaktadır. Bu yüzden liposuction yöntemi daha ucuza gelmektedir. Koldaki sarkma oranı, kullanılan tıbbi malzemelerin kalitesi fiyatları büyük oranda belirler. Genel olarak fiyatlar 4.000-8.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatların altında işlem yapan yerlerde vardır. Ancak bu gibi yerlere itibar etmemenizde fayda vardır. Kesin bir bilgi almak için hastane ya da doktora başvurarak fikir edinebilirsiniz.

Kol Germe Operasyonu

Kol Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kol germe ameliyatı hastane ortamında yapılmaktadır. Hastalara genel anestezi uygulanan bu işlem yaklaşık 2 saat sürmektedir. Hastane de sadece 1 gün kalmak yeterlidir. Daha sonra eve gidip dinlenmek mümkündür. Kol germe ameliyatı sonrası şiddetli ağrılarınız olmaz. Ağrı kesiciler içerek hafif olan ağrılarınızı gidermeniz mümkündür. Aynı gün içerisinde ayağa kalkabilirsiniz. İşlem gören yerlerde morarma ve şişlikler görülmesi normalidir. Kolun arka kısmında oluşan morluk ve şişliklerin geçmesi birkaç hafta sürmektedir. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Bu ameliyat kendi kendine eriyen gizli dikişler ile yapıldığı için ayriyeten dikiş aldırmaya gerek yoktur. Kol germe operasyonundan sonra güç gerektiren ağır hareketlerden kaçınmalısınız. 4 hafta sonra sporunuzu ve egzersizinizi yapabilirsiniz.

Bu yazı 2795 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU