Lazer Epilasyon İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon
Paylaş
 

Lazer Epilasyon İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Nedir?

Erkek veya kadın fark etmeksizin bakımlı kendine bakmayı seven her insan istenmeyen tüylerden kurtulmak ister. Tabi ki de kadınlarda daha çok rastlarız lazer epilasyona çünkü ülkemizdeki önyargı kim ne der düşüncesi buna engel olur ve bu yüzden erkekler pek sıcak bakmaz. Erkeklerin çoğunluğu sporla uğraşan kamera karşısında olan veya vücut geliştirme sporu yapan erkek adaylar lazer epilasyonu tercih eder. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın pek çok yöntemi vardır ama kimisi çok zahmetli kimisi de fazla acı verici olabiliyor. Üstüne üstlük verdiği sonuçlarda pek iç açıcı olmuyor ve kısa süreli oluyor. Son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle birlikte lazer epilasyon ile daha ağrısız acısız istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon kıl köklerini lazer ışınlarıyla yakarak istenmeyen tüylerden kısa sürede ve etkili sonuç almanız için güzel bir yöntemdir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var Mı?

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ciltte kızarıklık, yanma, şişkinlik ve bunlara bağlı olarak geçici lekelerde oluşabilir. Fakat dikkat edeceğiniz nokta lazer epilasyonu yapacak kişinin işinde cidden uzman olması sizin cilt renginiz ve hassaslığınız tüy yapınız bunları göz önünde bulundurarak doğru dozda doğru tedavi uygulandığında bu yan etkileri en aza indirgemiş oluyorsunuz.

Tek Seansta Kurtulmak Mümkün Mü?

Maalesef tek lazer epilasyon seansında istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün değil. Bunun nedeni o anki kıl kökleri birbirleriyle aynı ölçüde olmadıkları için kimisine az lazer enerjisi kimisine fazla lazer enerjisi gereklidir. Bu yüzden yaptıracağınız bölgeye göre 4 veya 8 hafta arasında seanslar ile kurtulmanız mümkün.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon sırasında ağrı ve acı hissedilir mi?

Vücudunuza lazer uygulandığı için hafif bir acı hissedersiniz çünkü sonuç itibariyle kıl köklerini lazer ışınıyla yakma vücudunuzda ufak bir acıya sebebiyet verecektir. Fakat son yıllar da gelişen teknoloji sayesinde bu acı en aza iniyor bundan emin olabilirsiniz.

Vücudumdaki Her Bölgeye Lazer Epilasyon Uygulayabilir miyim?

Lazer epilasyonu vücudunuzdaki her bölgeye kontrol altında uygulanır sadece gözleriniz korumalı gözlük ile korunur.

Bronzlaştıktan sonra lazer epilasyon yaptırabilir miyim?

Koyu renkteki ciltlere farklı bir cihaz ile lazer epilasyon yapıldığı için yüksek doz verilmesi durumunda vücudunuzda ciddi yan etkileri olabilir. Bunun için cildin kendi rengine kavuşması beklenir.

Yüz Bölgesinde Lazer Epilasyonda Neden Fazla Seans Gerekiyor?

Herkesin olduğu gibi yüz bölgemiz ufak olduğu için kısa aralıklarla yapılması gerekir. Bundan ötürü fazla seans gerekir ve tedavi daha sağlıklı olabilmesi için hepimizin yüzü kıymetlidir öyle değil mi?

Lazer Epilasyon Süresi Ne Kadardır?

Tedavinin yapılacağı bölgeye göre değişmektedir. Geniş bölgelerde 1-2 saat sürebilir fakat ufak bölgelerde koltuk altı, yüz gibi bölgelerde 5-10 dakika arasında uygulanmaktadır.

Lazer epilasyon kalıcı mıdır?

Büyük oranda başarı sağlanan lazer epilasyonda %70-90 arası etki görülür fakat ulaşılamayan kıl kökleri yüzünden uzun süreler sonrası tekrar görülebilir ve beyaz kıllar lazer epilasyondan etkilenmediği gibi sarı ve kızıl kıllarda minimum derecede etkilenir.

Lazer Epilasyon

Bu yazı 1877 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.