Lazer Epilasyon İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon
Paylaş
 

Lazer Epilasyon İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Nedir?

Erkek veya kadın fark etmeksizin bakımlı kendine bakmayı seven her insan istenmeyen tüylerden kurtulmak ister. Tabi ki de kadınlarda daha çok rastlarız lazer epilasyona çünkü ülkemizdeki önyargı kim ne der düşüncesi buna engel olur ve bu yüzden erkekler pek sıcak bakmaz. Erkeklerin çoğunluğu sporla uğraşan kamera karşısında olan veya vücut geliştirme sporu yapan erkek adaylar lazer epilasyonu tercih eder. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın pek çok yöntemi vardır ama kimisi çok zahmetli kimisi de fazla acı verici olabiliyor. Üstüne üstlük verdiği sonuçlarda pek iç açıcı olmuyor ve kısa süreli oluyor. Son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle birlikte lazer epilasyon ile daha ağrısız acısız istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon kıl köklerini lazer ışınlarıyla yakarak istenmeyen tüylerden kısa sürede ve etkili sonuç almanız için güzel bir yöntemdir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var Mı?

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ciltte kızarıklık, yanma, şişkinlik ve bunlara bağlı olarak geçici lekelerde oluşabilir. Fakat dikkat edeceğiniz nokta lazer epilasyonu yapacak kişinin işinde cidden uzman olması sizin cilt renginiz ve hassaslığınız tüy yapınız bunları göz önünde bulundurarak doğru dozda doğru tedavi uygulandığında bu yan etkileri en aza indirgemiş oluyorsunuz.

Tek Seansta Kurtulmak Mümkün Mü?

Maalesef tek lazer epilasyon seansında istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün değil. Bunun nedeni o anki kıl kökleri birbirleriyle aynı ölçüde olmadıkları için kimisine az lazer enerjisi kimisine fazla lazer enerjisi gereklidir. Bu yüzden yaptıracağınız bölgeye göre 4 veya 8 hafta arasında seanslar ile kurtulmanız mümkün.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon sırasında ağrı ve acı hissedilir mi?

Vücudunuza lazer uygulandığı için hafif bir acı hissedersiniz çünkü sonuç itibariyle kıl köklerini lazer ışınıyla yakma vücudunuzda ufak bir acıya sebebiyet verecektir. Fakat son yıllar da gelişen teknoloji sayesinde bu acı en aza iniyor bundan emin olabilirsiniz.

Vücudumdaki Her Bölgeye Lazer Epilasyon Uygulayabilir miyim?

Lazer epilasyonu vücudunuzdaki her bölgeye kontrol altında uygulanır sadece gözleriniz korumalı gözlük ile korunur.

Bronzlaştıktan sonra lazer epilasyon yaptırabilir miyim?

Koyu renkteki ciltlere farklı bir cihaz ile lazer epilasyon yapıldığı için yüksek doz verilmesi durumunda vücudunuzda ciddi yan etkileri olabilir. Bunun için cildin kendi rengine kavuşması beklenir.

Yüz Bölgesinde Lazer Epilasyonda Neden Fazla Seans Gerekiyor?

Herkesin olduğu gibi yüz bölgemiz ufak olduğu için kısa aralıklarla yapılması gerekir. Bundan ötürü fazla seans gerekir ve tedavi daha sağlıklı olabilmesi için hepimizin yüzü kıymetlidir öyle değil mi?

Lazer Epilasyon Süresi Ne Kadardır?

Tedavinin yapılacağı bölgeye göre değişmektedir. Geniş bölgelerde 1-2 saat sürebilir fakat ufak bölgelerde koltuk altı, yüz gibi bölgelerde 5-10 dakika arasında uygulanmaktadır.

Lazer epilasyon kalıcı mıdır?

Büyük oranda başarı sağlanan lazer epilasyonda %70-90 arası etki görülür fakat ulaşılamayan kıl kökleri yüzünden uzun süreler sonrası tekrar görülebilir ve beyaz kıllar lazer epilasyondan etkilenmediği gibi sarı ve kızıl kıllarda minimum derecede etkilenir.

Lazer Epilasyon

Bu yazı 1238 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU