Lazer Epilasyon İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon
Paylaş
 

Lazer Epilasyon İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Nedir?

Erkek veya kadın fark etmeksizin bakımlı kendine bakmayı seven her insan istenmeyen tüylerden kurtulmak ister. Tabi ki de kadınlarda daha çok rastlarız lazer epilasyona çünkü ülkemizdeki önyargı kim ne der düşüncesi buna engel olur ve bu yüzden erkekler pek sıcak bakmaz. Erkeklerin çoğunluğu sporla uğraşan kamera karşısında olan veya vücut geliştirme sporu yapan erkek adaylar lazer epilasyonu tercih eder. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın pek çok yöntemi vardır ama kimisi çok zahmetli kimisi de fazla acı verici olabiliyor. Üstüne üstlük verdiği sonuçlarda pek iç açıcı olmuyor ve kısa süreli oluyor. Son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle birlikte lazer epilasyon ile daha ağrısız acısız istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon kıl köklerini lazer ışınlarıyla yakarak istenmeyen tüylerden kısa sürede ve etkili sonuç almanız için güzel bir yöntemdir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var Mı?

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ciltte kızarıklık, yanma, şişkinlik ve bunlara bağlı olarak geçici lekelerde oluşabilir. Fakat dikkat edeceğiniz nokta lazer epilasyonu yapacak kişinin işinde cidden uzman olması sizin cilt renginiz ve hassaslığınız tüy yapınız bunları göz önünde bulundurarak doğru dozda doğru tedavi uygulandığında bu yan etkileri en aza indirgemiş oluyorsunuz.

Tek Seansta Kurtulmak Mümkün Mü?

Maalesef tek lazer epilasyon seansında istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün değil. Bunun nedeni o anki kıl kökleri birbirleriyle aynı ölçüde olmadıkları için kimisine az lazer enerjisi kimisine fazla lazer enerjisi gereklidir. Bu yüzden yaptıracağınız bölgeye göre 4 veya 8 hafta arasında seanslar ile kurtulmanız mümkün.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon sırasında ağrı ve acı hissedilir mi?

Vücudunuza lazer uygulandığı için hafif bir acı hissedersiniz çünkü sonuç itibariyle kıl köklerini lazer ışınıyla yakma vücudunuzda ufak bir acıya sebebiyet verecektir. Fakat son yıllar da gelişen teknoloji sayesinde bu acı en aza iniyor bundan emin olabilirsiniz.

Vücudumdaki Her Bölgeye Lazer Epilasyon Uygulayabilir miyim?

Lazer epilasyonu vücudunuzdaki her bölgeye kontrol altında uygulanır sadece gözleriniz korumalı gözlük ile korunur.

Bronzlaştıktan sonra lazer epilasyon yaptırabilir miyim?

Koyu renkteki ciltlere farklı bir cihaz ile lazer epilasyon yapıldığı için yüksek doz verilmesi durumunda vücudunuzda ciddi yan etkileri olabilir. Bunun için cildin kendi rengine kavuşması beklenir.

Yüz Bölgesinde Lazer Epilasyonda Neden Fazla Seans Gerekiyor?

Herkesin olduğu gibi yüz bölgemiz ufak olduğu için kısa aralıklarla yapılması gerekir. Bundan ötürü fazla seans gerekir ve tedavi daha sağlıklı olabilmesi için hepimizin yüzü kıymetlidir öyle değil mi?

Lazer Epilasyon Süresi Ne Kadardır?

Tedavinin yapılacağı bölgeye göre değişmektedir. Geniş bölgelerde 1-2 saat sürebilir fakat ufak bölgelerde koltuk altı, yüz gibi bölgelerde 5-10 dakika arasında uygulanmaktadır.

Lazer epilasyon kalıcı mıdır?

Büyük oranda başarı sağlanan lazer epilasyonda %70-90 arası etki görülür fakat ulaşılamayan kıl kökleri yüzünden uzun süreler sonrası tekrar görülebilir ve beyaz kıllar lazer epilasyondan etkilenmediği gibi sarı ve kızıl kıllarda minimum derecede etkilenir.

Lazer Epilasyon

Bu yazı 938 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karar veremediğiniz konu ile ilgili önemsediğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Değişik fikirler karşısında farklı düşünceleriniz olabilir. Ancak kararlarınızı sürdürmek için gayret göstereceksiniz. Kariyer yapmak ve sosyal statünüzü yükseltmek için kuvvetli arzular duyduğunuz bir dönemdesiniz. Ancak harekete geçmeden önce iyi araştırın ve duyduklarınızı hemen ciddiye almayın. İş ortaklığı, evlilik ve benzeri konular gündeme gelebilir. İsteklerinizi gerçekleştireceğiniz uygun koşullar oluşuyor fakat korkularınız ile başa çıkmanız gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Kendinizi derin duygular içinde bulacaksınız ve sabah saatlerinde kendi içinize bakacaksınız. Şimdiye kadar yaşadığınız olayları, geçmişte yaşadıklarınızın sonuçlarını ve geleceğe yönelik yapmak istediklerinizi gözden geçireceksiniz. Daha dikkatli ve planlı davranmayı başarabilirsiniz ve arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bugün iletişim trafiğiniz hareketli olacak ve fikirlerinizi rahat bir biçimde ortaya koyacaksınız. Ekip çalışmaları yaparken heyecan duyabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve çeşitli organizasyonlara katılmak, keyfinizi yerine getirecek. Farklı ortamlar ve değişik insanlar ile tanışabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rahat olduğunuz bir dönem ve bugün keyfiniz yerinde. İlginç gelişmeler dönemindesiniz ve hedefinize ulaşmak için büyük arzular duyacaksınız fakat dışardan bunu yansıtmayacak ve sakin davranışlarınızı koruyacaksınız. Öğlene doğru alacağınız bazı haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Yeni çevreler ve değişik insanlar ile birlikte olmak keyfinizi yerine getirecek. Bu arada güç mücadelesi yapmayın ve kendinizi fazla zorlamayın. Daha doğrusu şansınızı sorgulamaktan kaçının. Biraz makul olursanız, projelerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak.
ASLAN BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde beklediğiniz bir haber ile heyecanlanacaksınız. Parasal konulara yönelik isteklerinizin arttığı bir dönem ve beklediğiniz haberleri almanız mümkün. Özellikle ciddiye aldığınız bir konuyla ilgili gelişmeler hırs yapmanıza neden olabilir. Öğlene doğru duygularınız aniden değişebilir. Özellikle sürprizlerden etkilenebilirsiniz ve düşünceleriniz giderek özgürleşebilir. Böylece yaratıcı fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz ve çok ilginç projeler yapabilirsiniz. Farklı ortamlar ve ilginç kişiler sizi destekleyecek. İmkansız gibi görünen isteklerinizi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sabırlı olun.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Sabah saatlerinde duygularınız dalgalanabilir ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Fakat bu haliniz gün içinde değişecek. Karşılaştığınız olaylara duygusal tepkiler göstermeniz mümkün fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Aslında verimli bir dönemde bulunuyorsunuz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için ortaya koyduğunuz kararlılık ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Büyüklerinizin ve önemli kişilerin takdirini kazanabilirsiniz. Kariyer yapmak ve statüsünü yükseltmek için uygun koşullar meydana geliyor. Ayrıca yatırıma yönelik çalışmalar içinde olabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bütün dikkatinizi maddeye odakladığınız bir dönemdesiniz ve gelişmeler karşısında sabırsızlık duysanız bile isteklerinizi gerçekleştirmek için duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Çünkü geleceğe yönelik uzun soluklu projeler yaptığınız bir dönemdesiniz. Hiç kimsenin aklına gelmeyecek stratejiler yapabilirsiniz. Bu arada beklentileriniz giderek artıyor. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve harekete geçeceksiniz. Bu arada güç mücadelesinden uzak durun ve mantığınız ile hareket edin. Yakınlarınızın sizi destekleyecek. Arkadaşlarınıza danışabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakmayı başarabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
İzlediğiniz yolda değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz fakat sorumluluklarınız nedeniyle harekete geçmeniz pek kolay olmayacak Aslında yola çıkmak ve harekete geçmek için kendinizi hazır hissediyorsunuz. Ancak çok fazla tedbirli davranmanız mümkün. İlginç gelişmeler olabilir ve sempatik tavırlarınız ile hem karşı cinsi, hem de yakınlarınızı etkileyebilirsiniz. Ancak iddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında düşünceleriniz ve hayata bakış açınız değişiyor. Ciddiye aldığınız konular da değişmeye başlıyor. Sevdiğiniz kişi ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanabilir.
YAY BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız ve ilginç teklifler ile karşılaşacaksınız. Arkadaşlarınız ile buluşabilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Bugün ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olacaksınız. Ayrıca sunmak istediğiniz projeleri ortaya koyabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Daha önce sizi rahatsız eden konuları fazla önemsemeyeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız. Teknolojiyi takip eden kişiler ve yaratıcı çalışmalar ilginizi çekecek. Bugün sergiler, açılışlar ve ilginç tasarımların sergilendiği mekanlarda dolaşabilirsiniz ve farklı kişiler ile tanışabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU