Makyajda Yeni Trend Baking (Pişirme) Tekniği

makyajda-baking-tekniği
Paylaş
 

Makyajda Yeni Trend Baking (Pişirme) Tekniği

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen makyaj yöntemleri arasında yer alan baking pişirme tekniği  kusursuz bir görünümün ön plana çıkmasına olanak tanımaktadır. Bu makyaj modeli aydınlatma tekniği ile benzerlik göstermektedir. Aydınlatmalı makyaj uygulamasından tek farkı ışıltılı ürünler kullanılmamasıdır. Böylelikle daha mat bir makyaj ön plana çıkmaktadır.

Pişirme Tekniği İle Makyaj Nasıl Yapılır?

Baking pişirme tekniği ile makyaj uygulamasında öncelikle  fondöten ve likit kapatıcılar kullanıma alınmaktadır. Fondöten kullanımı öncesine cildinize baz uygulayabilirsiniz. Baz uygulaması fondötenin kalıcılığını artıracaktır. Bu adım sonrasında cildinizin bazı bölgelerine kontör uygulamalısınız. Bu uygulama sırasında allıklardan yararlanabilirsiniz. Cilt renk tonunuz ile ile uyumlu olan allıklar ile kontör yapabilirsiniz. Baking işlemi için ihtiyacınız olan şeyler transparan pudra, sünger ve yumuşak uçlu fırçalar olacaktır. Cildinizde aydınlık olmasını istediğiniz bölgelere transparan pudra uygulayabilirsiniz. Bu uygulama için aydınlık olmasını istediğiniz bölgelere bol miktarda pudra uygulamalısınız. Yaklaşık olarak 10 dakika bekledikten sonra cildinize sürdüğünüz pudrayı fırça yardımı ile dağıtmalısınız. Baking makyaj uygulamasında önemli hususlardan biri de kapatıcı ile pudranın en iyi şekilde birbiri ile karışmasıdır. 10 dakika beklediğiniz zaman zarfı içerisinde vücut ısısı ile cilt üzerinde ki yağ pişecektir. Kısacası bu makyaj işleminde cildini<i pişirmiş olacaksınız. Pişirme tekniği ismini de buradan almıştır.

makyajda-baking-tekniği

Doğal Göz Makyajı

Baking pişirme tekniğini doğal göz makyajı ile destekleyerek kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Doğal göz makyajı uygulamasında öncelikle göz altlarına likit aydınlatıcı sürelim ve parmak uçlarımız yardımı ile yaydıralım. Daha sonra göz kapağımızın üzerine nude renk tonlarına sahip farları uygulayalım. Gölgeli bir görünüm elde etmek istiyorsanız iki farklı renge sahip farlardan yararlanabilirsiniz.Sürdüğünüz farın kalıcı olmasını istiyorsanız far bazlarından yararlanabilirsiniz.  Bu adım sonrasında kirpiklerimize baz ve ayrıcı özelliğe sahip rimelden uygulayalım.  Kirpiklerinize uygulayacağınız baz, rimelinizin kalıcılığını artıracaktır. Eğer buğulu bir göz makyajı yapmak istiyorsanız siyah ve gri renk tonlarında ki far paletlerinden yararlanabilirsiniz. Doğal göz makyaj uygulaması ile kusursuz güzelliğe merhaba diyebilirsiniz.

Bu yazı 1264 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.