Meme Kanseri Nasıl Önlenir ?

meme kanseri önleme yolları
Paylaş
 

Sevgili hanımlar, meme kanseri birçoğumuzun korkulu rüyasıdır. Aniden ortaya çıkan ve erken tedavisi uygulanmayan meme kanserleri ölümle dahi sonuçlanabilir. Bu nedenle meme kanserinin önüne geçmek çok önemlidir. Bazı önlemler alarak meme kanserini yüksek oranda önlemeniz mümkündür. İlk yapmanız gereken düzenli olarak bir hekime görünerek gerekli muayeneleri olmaktır. Çok erken yaşlarda adet görmeye başlamış iseniz yada aile üyelerinden birinde meme kanseri görülmüş ise sizde de olma ihtimali daha yüksektir. Bu iki önemli noktayı göz önünde bulundurmalı ve gerekli önlemleri almaya özen göstermelisiniz.

Meme kanserini önlemenin ilk yolu, düzenli ve sağlıklı beslenmektir. Bol bol meyve sebze, kırmızı et tüketerek meme kanserinin önüne geçebilirsiniz. Tükettiğiniz gıdalar bol su ile yıkanarak iyice temizlenmiş olmalıdır. Hazır gıdalardan uzak durmalısınız. Alkol tüketiminden kaçınmaya özen göstermelisiniz. Hayvansal yağ oranı düşük gıdalar ve tam tahıllar tüketmeniz meme kanserini önlemeye yardımcı olacaktır. Meme kanserini önlemek için yapmanız gereken diğer çözümler ise, düzenli spor ve egzersiz olacaktır. Her gün en az yarım saat boyunca yürümeye özen göstermelisiniz. Yürüyüş yapmak vücutta kan dolaşımını dengeleyerek meme kanserini önler. Meme kanserinin önlemenin bir diğer yolu ise, kesinlikle sigara içmemek hatta sigara içilen ortamlardan bile uzak durmaktır. Sigara meme kanserini büyük ölçüde tetikler. Meme kanserini önlemek istiyorsanız ilk önce sigara ve alkolden uzak durmanız gerekir. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme, düzenli egzersiz ile meme kanserini büyük ölçüde engellemek sizin elinizdedir.

Bu yazı 884 kere okundu.
Etiketler:
meme kanseri
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derin olabilir ve en derin istekleriniz açığa çıkabilir. Heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz ve uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler sizin istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi fazla zorlamayın. Seyahatler, tatil programları ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Cinsel potansiyelinizin yükseldiği bir dönem... Kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar çekici gelebilir. Seyahatler sırasında etkileneceğiniz kişi ile karşılaşmanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Daha önce başlatmış olduğunuz işlerinizi gözden geçirebilir ve bazı konularda değişiklik yapılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Gelişmeler yavaş olabilir veya bazı karışıklıklar çıkmış olabilir ve bugün çeşitli çözüm arayışları içine girebilirsiniz. Aslında yaratıcı fikirleriniz ile dikkat çekici olacaksınız. Farklı alanlar ile ilgilenebilir, ilginç konuları araştırabilirsiniz. Parasal konulara yönelik bazı karışıklıklar olabilir veya beklediğinizden daha farklı gelişen olaylar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sabırlı davranabilirsiniz ve bu tutumunuz yeni çözümler üretmenizi sağlayacak. Ayrıca size ihtiyacı olan yakınlarınıza yardımcı olabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derinleşebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları gözden geçirebilirsiniz. Dikkatinizi evinize yöneltecek ve ev ile ilgili değişiklikler yapmak isteyeceksiniz. Hatta radikal değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir ve özgür olmak isteyebilirsiniz. Güç gösterisinde bulunmaktan kaçının. Ayrıca hırslı bir tavır sergilemeseniz iyi olacak. Sevdiklerinizin ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde dostlarınız ile haberleşebilirsiniz ve çeşitli davetlere katılabilirsiniz. Hareket halinde olmak ve açık hava organizasyonları keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün eviniz, yakınlarınız veya arkadaşlarınız ile ilgilenebilirsiniz. Ayrıca sorumluluk hissettiğiniz ve üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara yönelik çalışmalar yapacaksınız. Aslında kaçtığınız ve istemediğiniz durumlar ile yüzleşmeniz gerekebilir. Aldığınız haberler kafanızı karıştırabilir. Hemen karar vermeyin ve tartışmalardan uzak durun. Sabırlı ve dirayetli davranmanız gerekiyor. Ev veya iş yeriniz ile ilgili bazı değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir. Artık daha ciddi konular ilginizi çekiyor. Bu durum arkadaşlarınız ile aranızdaki iletişimi değiştirebilir.
BALIK BURCU YORUMU