Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

metabolizmayı hızlandırma yolları
Paylaş
 

Canlılar yaşamlarını sürdürebilmek için aldıkları besin enerjilerini yakmaları gerekir. İnsanlar metabolizmalarının hızlı veya yavaş çalışmasıyla doğru orantılı olarak kilo alıp verirler. Metabolizması yavaş olan insanlar kilo alırken metabolizması daha hızlı olan insanlar istedikleri kiloları daha rahat bir şekilde verebilirler.

Acı biber: Acı metabolizmayı hızlandıran yiyecekler arasındadır. Acı biber, pul biber yediğimiz besinleri daha hızlı yakmamızı sağlar bunun için yemeklerinizde acı kullanmanızda yarar vardır.

Tarçın: Tarçında metabolizmayı hızlandıran yiyeceklerdendir. Yoğurtla karıştırıp yenen tarçın metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yarayacaktır.

Yeşil çay: Metabolizmayı hızlandırıp zayıflamak isteyenlerin en çok tercih ettiği yeşil çaydır. Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır. Günde bir fincan içilen yeşil çay metabolizmayı hızlandırıp zayıflamayı sağlar.

Balık: Omega 3 metabolizmayı hızlandırma etkisine sahiptir.

Protein: Protein yağ yakımını hızlandırır ve daha çok kalori yakılmasını sağlar.

Ananas: Ananas bromelain sindirim enzimini içerir. Dolayısıyla metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahiptir.

Meyveli yoğurtlar: Günde yenen bir kase yoğurdun metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Yoğurda bir de meyve eklenince metabolizmayı hızlandırma etkisi artar. Yoğurt yerken içine meyve doğraya bilirsiniz.

Bu anlattığımız yiyeceklerin metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır. Bunların yanında bol bol su içerek de metabolizmamızı hızlandırabiliriz. Anlattığımız yiyecekler, su ve egzersizle metabolizma hızlandırmanızı tamamlayabilirsiniz. Metabolizmanız hızlandıkça daha hızlı zayıflayacaksınız. Yediklerinize, içtiklerinize dikkat edin. Sporu hayatınızdan eksik etmeyin. Mutlu sağlıklı günler.

Bu yazı 874 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derin olabilir ve en derin istekleriniz açığa çıkabilir. Heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz ve uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler sizin istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi fazla zorlamayın. Seyahatler, tatil programları ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Cinsel potansiyelinizin yükseldiği bir dönem... Kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar çekici gelebilir. Seyahatler sırasında etkileneceğiniz kişi ile karşılaşmanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Daha önce başlatmış olduğunuz işlerinizi gözden geçirebilir ve bazı konularda değişiklik yapılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Gelişmeler yavaş olabilir veya bazı karışıklıklar çıkmış olabilir ve bugün çeşitli çözüm arayışları içine girebilirsiniz. Aslında yaratıcı fikirleriniz ile dikkat çekici olacaksınız. Farklı alanlar ile ilgilenebilir, ilginç konuları araştırabilirsiniz. Parasal konulara yönelik bazı karışıklıklar olabilir veya beklediğinizden daha farklı gelişen olaylar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sabırlı davranabilirsiniz ve bu tutumunuz yeni çözümler üretmenizi sağlayacak. Ayrıca size ihtiyacı olan yakınlarınıza yardımcı olabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derinleşebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları gözden geçirebilirsiniz. Dikkatinizi evinize yöneltecek ve ev ile ilgili değişiklikler yapmak isteyeceksiniz. Hatta radikal değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir ve özgür olmak isteyebilirsiniz. Güç gösterisinde bulunmaktan kaçının. Ayrıca hırslı bir tavır sergilemeseniz iyi olacak. Sevdiklerinizin ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde dostlarınız ile haberleşebilirsiniz ve çeşitli davetlere katılabilirsiniz. Hareket halinde olmak ve açık hava organizasyonları keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün eviniz, yakınlarınız veya arkadaşlarınız ile ilgilenebilirsiniz. Ayrıca sorumluluk hissettiğiniz ve üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara yönelik çalışmalar yapacaksınız. Aslında kaçtığınız ve istemediğiniz durumlar ile yüzleşmeniz gerekebilir. Aldığınız haberler kafanızı karıştırabilir. Hemen karar vermeyin ve tartışmalardan uzak durun. Sabırlı ve dirayetli davranmanız gerekiyor. Ev veya iş yeriniz ile ilgili bazı değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir. Artık daha ciddi konular ilginizi çekiyor. Bu durum arkadaşlarınız ile aranızdaki iletişimi değiştirebilir.
BALIK BURCU YORUMU