Patiklerin Modası Geçmiyor

En-Güzel-Babet-Patik-Modelleri
Paylaş
 

Patiklerin Modası Geçmiyor

Sözcük anlamı olarak “Tabanı olmayan ve genelde bağcıklı olarak kullanılan bebek ayakkabısı” tanımlaması verilen patikler maharetli hanımların ellerinde çok değişik bir aksesuar çeşidi oluyor. Örgüye meraklı olan hanımların çok değişik modellerini yaratabildiği patikler aslında bütün renkler ya tek başlarına düz bir biçimde ya da ikili ve daha çok renkte örülebiliyor. Nasıl istenirse öyle. Bitince kenarlarına dantelden oya çeşidi yapabiliyorsunuz. Üzerine kurdela takabiliyorsunuz, boncuklarla süsleyip renklendirebiliyorsunuz. Sonuçta nasıl örerseniz örün, ayaklarınız renkleniyor ve ısınıyor.Böylece aksesuar çeşitleri arasında patiklerin modası geçmiyor.

 Babet Modeller Seviliyor

Tamamen ayağa geçen, klasik modellerden başka şimdi patikler babet ayakkabılar gibi, bilekten bağlı olarak örülebiliyor. Biraz daha maharet isteyen bu örgü modeli sonunda değişik ve şık bir çift patiğiniz oluyor. İşten eve gelince ya da gün içinde evlerde bitmeyen ev işlerini yaparken sanki bir çift terlik olarak kullanılan patiklerin altına dilerseniz keçe veya yünden tabanlıklar kesip içten dikerek daha sıcak hale getirebilirsiniz. Bu çeşit bir ekleme size kendi emeğiniz olan kışlık bir terlik yaratacak.

Babet-tarzi-patik-modelleri

Sevimli Bir Hediye Olacaktır

Hatta bayanların ayağına uyan patiklerin biraz daha büyüğünü ve koyu renkli olanlarını düz desenlerde örerek eşinize, erkek arkadaşınıza, babanıza ya da erkek kardeşinize el yapımı bir hediye olarak verebilirsiniz. Zaten soğuk havalarda insanın sevdiklerine alabileceği en uygun hediyeler arasında yer alan bere-atkı-eldiven üçlüsüne el yapımı patikler de eklenebilir. Örneğin seçtiğiniz şala uygun, aynı renklerde bir çift patik örerek aksesuar kullanımını çeşitlendirebilirsiniz. Ya da annenize öreceğiniz bir çift patik gayet duygusal ve sevimli bir armağan olabilir.

Canlı Renkleri Tercih Edin

Geçen yıl modada hükmünü süren her yerde canlı renk kullanın trendi aksesuar modelleri için bu sene de devam edeceğe benziyor. Yani havalar ısındıkça rengarenk boncuk küpeler ve kolyeler takacaksınız, soğudukça rengarenk patikler giyeceksiniz, ayaklarınız renklenecek ve ısınacak. Böylece renkli aksesuar kullanımı ile hayatınız hep renkli kalacak. Giyim aksesuarları arasında yer alan şapkaları da bu arada unutmayın. Özellikle yaklaşan sıcaklarda şapka kullanmak hem sizi korur hem de değişmeyen bir aksesuar şıklığı yakalamış olursunuz.

Babet-tarzi-patik-modelleri

Bu yazı 3051 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.