Ratatouille

Ratatouille
Paylaş
 

Ratatouille

 Özellikle diyet yapanların mutlaka yapması gereken lezzetlerin başında yer alan Ratatouille bir Fransız yemeği olma özelliğine sahiptir. Kısa sürede pratik bir şekilde hazırlanan Ratatouille lezzetiyle diyet yemeklerinden ayrılan bir özelliğe sahiptir.

Birçok diyet yemeği tatsız tuzsuz hazırlanmaktadır. Bu nedenle diyet yemekleri diyet uygulayan kişilere hem lezzetsiz hem de yavan gelmektedir.

Bu yemeği hazırlarken sebzeleri ince ince doğrama özen göstermeniz gerekmektedir.  Borcamda rahatlıkla pişebilen Ratatouille kısa sürede lezzetli bir diyet yemeği hazırlamanızı sağlamaktadır.

Ratatouille yemeğini hazırlarken üzerine örtmüş olduğunuz yağlı kağıt sadece sebzelerin üzerini örtmelidir. Aksi halde tamamen ağzı kapanan Ratatouille yemeğinde hava akışı meydana gelmeyecektir.

Ratatouille

Ratatouille Malzemeler:

 • 1 adet küçük boy soğan,
 • 2 adet orta boy domates,
 • 1 adet küçük boy patlıcan,
 • 1 adet küçük boy yeşil kabak,
 • 1 adet orta boy kırmızı kapya biber,
 • 2 diş sarımsak,
 • Tuz,
 • Karabiber,
 • 1 tatlı kaşığı sıvı yağ.

Ratatouille Yemeğinin Hazırlanışı:

 Ratatouille kısa sürede hazırlanan pratik bir yemektir. Ratatouille hazırlarken öncelikle domatesleri küçük küçük doğramanız gerekmektedir.

Ardından soğanı yemeklik doğrayın ve domatesleri dizdiğiniz borcamın üzerine dizin.  Daha sonra patlıcan ve kabakları ince ince doğrayın. Biberleri de temizledikten sonra halkalar halinde doğrayın ve doğradığınız kabak ve patlıcanları borcamın kenarlarına bir kabak bir patlıcan gelecek şekilde dizin.

Sürekli olarak dizdiğiniz patlıcan ve kabakların üzerinde sıvıyağ gezdirin ve tuz ile karabiber ekleyin. Ratatouille yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus yağlı kağıdın kapatılma aşamasıdır. Bu aşamada yağlı kağıdı sadece sebzelerin üzerini örtecek şekilde yerleştirmeniz çok önemlidir.

Daha sonra önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 50 dakika pişirmeniz yeterlidir. Diyet yemeği olarak tüketecek kişiler Ratatouille yemeğinin yanına bol salata ve light yoğurt koyarak lezzetli ve doyurucu bir diyet öğünü oluşturmaları mümkündür.

Ratatouille Yemeğinin Kalorisi

Ratatouille yemeği geleneksel bir Fransız yemeğidir. Özellikle diyet yapanların çok tercih ettiği Ratatouille hem pratik hem lezzetli bir diyet yemeği olma özelliğine sahiptir. Ratatouille yemeğinin kalorisi de oldukça düşüktür. Ratatouille yemeğinin kalorisi bir porsiyonda 90 kaloridir.

Bu yazı 1745 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.