Ruh Sağlığı

Ruh Sağlığı
Paylaş
 

Ruh Sağlığı

İnsanlar yaşam koşulları ve geçmişten taşıdığı acıları ve takıntıları neticesinde ruhsal sorunlar yaşayabilirler. Geçmişe takılı kalıp, gelmemiş olan gelecek için de kaygılanan insan bütün enerjisini ve sabrını geçmişte yaşadıklarına ve henüz gelmemiş olan gelecek endişesiyle ruh sağlığını rahatsız eder. Günlük hayatımızda yaşadığımız sıkıntı ve acılar insanın içinde belli bir süre birikir ve bu birikim önlem alınmadığında mutsuzluk ve hayattan zevk alamamak gibi duygularla insanın yaşam kalitesini düşürür. Bozulan ruh sağlığı, vücudun ana kumanda merkezi beyninidaresini de etkiler. Bu sefer de fiziksel sağlık sorunları başlar bel, boyun, bağırsak ve mide rahatsızları gibi… Sağlam kafa sağlam vücutta bulunduğu gibi vücudun sağlıklı olması da ruh ve sinir sisteminin sağlığıyla yakından ilişkilidir.Bedeni sağlam, ruhu çökmüş bir insanın mutsuzluğu yine bedenden çıkacaktır.

Ruh Sağlığını Koruma

Ruh sağlığının bozulmaması ve insanın daha kalite hayat sürmesinin başında sevdiği bir meşguliyeti olmalıdır. Her insan mutlaka farklı bir yeteneğe sahiptir. Kendini yeteneksiz gören ve hiçbir işe yaramadığı düşünen insan da bile mutlaka bir kabiliyet vardır. Kendindeki yeteneği ortaya çıkaramamış ve sahip olduğu özellikleri fark edememiş insan; Afrika kıtasına benzer. Afrika da bünyesinde, değerli maden ve mücevherlere sahip olduğu halde onu kullanamamış ve gelişememiştir. İnsan her şeyden önce kendine değer vermeli ve ne kadar muhteşem yaratıldığını bilmeli. Hayatta kendisinde değerli olduğunu hissederek içindeki yeteneği ortaya çıkarmalı. Bazen iyi ve merhametli insan olmak bile en güzel yetenektir. İyilik yapmak başkalarına faydalı olmak duygusu insana enerji verir ve iyi hissettirir. Yanlışlarınızı düzeltin, yanlıştan dönmek de insanın ruhuna olumlu katkılar yapar.

Ve duanın gücüne inanın. Sizi yoktan var eden ve kalbinizde gizli kalmış bütün duygularınızı ve acılarınızı en ince detayına kadar bilen Rabbimize her şeyi anlatın. Profesyonel psikiyatri merkezinden daha üstün ve yirmi dört saat açık. En verimli saatler de gece saatleri. Hiçbir sevdiğinizi gece yarısı kaldırıp derdinizi anlatamazsınız ama o saatte bile açık olan Rabbinizin huzuruna müracaat ettiğinizde, dua ile o kapıyı çaldığınızda, samimiyetle yalvardığınızda huzur bulup rahatlayabilirsiniz. Üstelik sıkıntılarınızı anlatırken çocukluğunuza inmenize de gerek yok o zaten yaşadığınız her şeyi en iyi bilendir.

Ruh Sağlığı

 

Bu yazı 1051 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU