Ruh Sağlığı

Ruh Sağlığı
Paylaş
 

Ruh Sağlığı

İnsanlar yaşam koşulları ve geçmişten taşıdığı acıları ve takıntıları neticesinde ruhsal sorunlar yaşayabilirler. Geçmişe takılı kalıp, gelmemiş olan gelecek için de kaygılanan insan bütün enerjisini ve sabrını geçmişte yaşadıklarına ve henüz gelmemiş olan gelecek endişesiyle ruh sağlığını rahatsız eder. Günlük hayatımızda yaşadığımız sıkıntı ve acılar insanın içinde belli bir süre birikir ve bu birikim önlem alınmadığında mutsuzluk ve hayattan zevk alamamak gibi duygularla insanın yaşam kalitesini düşürür. Bozulan ruh sağlığı, vücudun ana kumanda merkezi beyninidaresini de etkiler. Bu sefer de fiziksel sağlık sorunları başlar bel, boyun, bağırsak ve mide rahatsızları gibi… Sağlam kafa sağlam vücutta bulunduğu gibi vücudun sağlıklı olması da ruh ve sinir sisteminin sağlığıyla yakından ilişkilidir.Bedeni sağlam, ruhu çökmüş bir insanın mutsuzluğu yine bedenden çıkacaktır.

Ruh Sağlığını Koruma

Ruh sağlığının bozulmaması ve insanın daha kalite hayat sürmesinin başında sevdiği bir meşguliyeti olmalıdır. Her insan mutlaka farklı bir yeteneğe sahiptir. Kendini yeteneksiz gören ve hiçbir işe yaramadığı düşünen insan da bile mutlaka bir kabiliyet vardır. Kendindeki yeteneği ortaya çıkaramamış ve sahip olduğu özellikleri fark edememiş insan; Afrika kıtasına benzer. Afrika da bünyesinde, değerli maden ve mücevherlere sahip olduğu halde onu kullanamamış ve gelişememiştir. İnsan her şeyden önce kendine değer vermeli ve ne kadar muhteşem yaratıldığını bilmeli. Hayatta kendisinde değerli olduğunu hissederek içindeki yeteneği ortaya çıkarmalı. Bazen iyi ve merhametli insan olmak bile en güzel yetenektir. İyilik yapmak başkalarına faydalı olmak duygusu insana enerji verir ve iyi hissettirir. Yanlışlarınızı düzeltin, yanlıştan dönmek de insanın ruhuna olumlu katkılar yapar.

Ve duanın gücüne inanın. Sizi yoktan var eden ve kalbinizde gizli kalmış bütün duygularınızı ve acılarınızı en ince detayına kadar bilen Rabbimize her şeyi anlatın. Profesyonel psikiyatri merkezinden daha üstün ve yirmi dört saat açık. En verimli saatler de gece saatleri. Hiçbir sevdiğinizi gece yarısı kaldırıp derdinizi anlatamazsınız ama o saatte bile açık olan Rabbinizin huzuruna müracaat ettiğinizde, dua ile o kapıyı çaldığınızda, samimiyetle yalvardığınızda huzur bulup rahatlayabilirsiniz. Üstelik sıkıntılarınızı anlatırken çocukluğunuza inmenize de gerek yok o zaten yaşadığınız her şeyi en iyi bilendir.

Ruh Sağlığı

 

Bu yazı 1167 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Aslında iyimser ve anlayışlı davranabilirsiniz ancak bazı olaylar ve kişiler radikal değişiklikler yapmanız için sizi zorlayabilir. Veya siz, çevrenizdeki güçlü kişileri karşınıza alabilirsiniz. Güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Saygı duyduğunuz kişilere danışabilirsiniz ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Daha önce değiştirmek isteyip cazgeçmiş olduğunuz konular tekrar karşınıza çıkabilir ve bu kez duygunuz daha farklı olduğu için karşılaştığınız olaylara şaşırabilirsiniz. Fakat bugün kendinizi daha rahat hissedeceksiniz ve dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapılması gereken işler ile ilgileneceksiniz. Eviniz ile ilgilenebilirsiniz ve bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve keyif aldığınız ortamlarda bulunmak istediğiniz bir gün. Sorumluluk gerektiren konular ile ilgili duygularınız derinleşmiş olabilir konular karşınıza çıkabilir. Ciddiye alınmak istediğiniz bir dönemdesiniz ve çevrenizin sizi önemsemesini istiyor olabilirsiniz. Ancak kendinizi fazla zorlamayın ve özellikle sevdiklerinize ve yakınlarınıza karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için özen gösterin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz. İlişkilerinizi zorlaştıracak davranışlarda bulunmasanız iyi olacak.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkileriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Kendinizi yalnız mutsuz hissedebilirsiniz. Özellikle burcun ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar, isteklerini gözden geçirirken biraz daha makul olmak için gayret göstermeli. Sevdiğinize karşı biraz daha anlayışlı ve sakin davranmalısınız. Bu arada kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan kaçının. Spor yapmak ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak. Çevrenizi değiştirmek ve yabancılar ile kuracağınız ilişkiler sizi rahatlatacak. Olaylara daha iyimser bir açıdan bakmaya çalışın ve sağlığınıza özen gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün eviniz ile ilgilenebilir ve yakınlarınızı evinize davet edebilirsiniz. Bu arada gençler, çocuklar, kardeşleriniz ve önemsediğiniz aile büyükleri ile görüşebilirsiniz. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve yakınlarınız sizin ziyaretinize gelebilir. Hareket halinde olmak ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmak keyfinizi yerine getirecek. Gizli düşünceleriniz olabilir. Ayrıca sizden gizlenmiş bilgilere ulaşabilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşebilir. Etkileyici kişiler ile görüşebilirsiniz ve yepyeni istekler içine girebilirsiniz. Çeşitli organizasyonlara katılabilir, önemli organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Kaderinizdeki kişiler ve olaylar ile karşılaşmanız mümkün. Veya karşılaştığınız bazı kişiler size tanıdık gelebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve anneniz ile aranızda daha önce geçmiş olayları hatırlayabilirsiniz. Annenizin veya ablanızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Ancak bunların üzerinde fazla durmayacaksınız ve dikkatinizi sevdiğiniz konulara yönelteceksiniz. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve desteği ile moraliniz yükselecek ve olaylara daha iyimser açıdan bakacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz ile birlikte keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve karmaşık fikirlerden uzaklaşıp sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Kendinize bakım yapabilir ve özen gösterebilirsiniz. Ayrıca babanız, amcanız veya ağabeyiniz ile ilgilenebilirsiniz. Babanız veya baba adayı arkadaşlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve bazı kaygılar hissedebilirsiniz. Endişelerden uzak durun ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımını alabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Dedikodular ile fazla ilgilenmeyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşmiş olabilir ve annenizi hatırlayabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki büyük kadınlar veya anne adayları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandıracak. Fakat sakin ve kararlı davranabilirsiniz ve böylece kafanızı karıştıran her ne var ise, bilgilenmek için çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Ayrıca uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya beklemediğiniz ziyaretçileriniz olabilir. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Dışarda olmak ve farklı konular ile ilgilenmek sizi rahatlatacak.