Saçları Yıpratmada En Sık Yapılan 5 Hata

Paylaş
 

Öncelikler saçlarınızın kökünden beslendiğini asla unutmamalısınız. Dışarıdan uygulanmakta olan bazı ürünler saçlara kesinlikle sağlık getirmemektedir. Saçlar için gereken vitamin ve çeşitli mineraller sadece kan yolu ile saç diplerine gider ve saç köklerini besler. Demir, ç,inko, vitamin, folik asit, biotin ve vitamin B12 vitamini açısından zengin olan gıdalar ile beslenmeniz saç sağlığınız için altın kurallar arasında yer almaktadır. Kırmızı, et, yumurta beyazı ve yine kurubaklagiller gibi başlıca gıdaları sayabiliriz. Dengeli ve düzenli beslenmek, meyve ve sebze açısından yani antioksidan olarak gıdaları gerektiği kadar yemek ve düzenli uyuyarak stresten uzak durmak saç sağlığı açısından önemlidir. Dermatoloji uzmanlarına danışmadan asla saç sağlığı için tavsiye edilen ilaçlara başvurmamalısınız.

Saç boyası, renk açıcılar, köpük, jöle ve sprey benzeri kozmetik ürünlerin bilinçsiz olarak kullanılmaları saçlara aşırı derece de zarar verebilmektedir. Yine saç şekillendirici bazı ürünler sık kullanımlarda ve saç temizlenmediği için saç içerisinde bazı kalıntılar oluşturuyor ve saç tellerinde zayıflama ile çeşitli kırılmalara yol açabilmektedir.

Her Gün Saç Yıkamak Saçlara Zarar Veriyor

Saçlar gün aşırı olarak ılık su ile yıkanır. Ayrıca ikisi bir arada ürünler kullanmak yerine şampuan ve saç kreminin ayrı kullanılması da çok daha doğru olmaktadır. Saç kreminin saç uçlarına sürülmesi de bu açıdan yeterli olmaktadır.

Sıcak fönler kullanmamalısınız. Saçların kaba ve daha sert bir şekilde  taranması saçlarınızı yıpratır. Eğer kuru ve oldukça zor taranabilen saçlarınız var ise durulamayan bakım ürünlerini kullanabilir ve bu sayede saçlarınızı koruyabilirsiniz. Bunlara ek olarak saçlar kurutuluyorken ve şekillendiriliyorken aşırı sıcak uygulamalardan kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir.

Saçları Çok Sıkı Toplamayın

Saçlarınızı çok sıkı toplamamanızda saç güzelliği açısından önem arz etmektedir. Özellikle de alın kısmında bant şeklinde görülmekte olan saç dökülmelerinin en sık rastlanılan nedeni aşırı sıkı toplanmış olan saçlardır. Bu gibi çeşitli uygulamalar zaman çerçevesinde kıl köklerinin zarar görmesine ve saçlarınızın kısa sürede yıpranmasına sebebiyet vermektedir.

Bu yazı 752 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU