Saçları Yıpratmada En Sık Yapılan 5 Hata

Paylaş
 

Öncelikler saçlarınızın kökünden beslendiğini asla unutmamalısınız. Dışarıdan uygulanmakta olan bazı ürünler saçlara kesinlikle sağlık getirmemektedir. Saçlar için gereken vitamin ve çeşitli mineraller sadece kan yolu ile saç diplerine gider ve saç köklerini besler. Demir, ç,inko, vitamin, folik asit, biotin ve vitamin B12 vitamini açısından zengin olan gıdalar ile beslenmeniz saç sağlığınız için altın kurallar arasında yer almaktadır. Kırmızı, et, yumurta beyazı ve yine kurubaklagiller gibi başlıca gıdaları sayabiliriz. Dengeli ve düzenli beslenmek, meyve ve sebze açısından yani antioksidan olarak gıdaları gerektiği kadar yemek ve düzenli uyuyarak stresten uzak durmak saç sağlığı açısından önemlidir. Dermatoloji uzmanlarına danışmadan asla saç sağlığı için tavsiye edilen ilaçlara başvurmamalısınız.

Saç boyası, renk açıcılar, köpük, jöle ve sprey benzeri kozmetik ürünlerin bilinçsiz olarak kullanılmaları saçlara aşırı derece de zarar verebilmektedir. Yine saç şekillendirici bazı ürünler sık kullanımlarda ve saç temizlenmediği için saç içerisinde bazı kalıntılar oluşturuyor ve saç tellerinde zayıflama ile çeşitli kırılmalara yol açabilmektedir.

Her Gün Saç Yıkamak Saçlara Zarar Veriyor

Saçlar gün aşırı olarak ılık su ile yıkanır. Ayrıca ikisi bir arada ürünler kullanmak yerine şampuan ve saç kreminin ayrı kullanılması da çok daha doğru olmaktadır. Saç kreminin saç uçlarına sürülmesi de bu açıdan yeterli olmaktadır.

Sıcak fönler kullanmamalısınız. Saçların kaba ve daha sert bir şekilde  taranması saçlarınızı yıpratır. Eğer kuru ve oldukça zor taranabilen saçlarınız var ise durulamayan bakım ürünlerini kullanabilir ve bu sayede saçlarınızı koruyabilirsiniz. Bunlara ek olarak saçlar kurutuluyorken ve şekillendiriliyorken aşırı sıcak uygulamalardan kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir.

Saçları Çok Sıkı Toplamayın

Saçlarınızı çok sıkı toplamamanızda saç güzelliği açısından önem arz etmektedir. Özellikle de alın kısmında bant şeklinde görülmekte olan saç dökülmelerinin en sık rastlanılan nedeni aşırı sıkı toplanmış olan saçlardır. Bu gibi çeşitli uygulamalar zaman çerçevesinde kıl köklerinin zarar görmesine ve saçlarınızın kısa sürede yıpranmasına sebebiyet vermektedir.

Bu yazı 1137 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.