Sağlıklı Kilo Almanın Püf Noktaları!

Paylaş
 

Kısa Sürede Sağlıklı Kilo Almanın Yöntemleri!

Günümüzde bir çok insanın kilo almak ile ilgili ciddi problemler yaşadığını hepimiz biliyoruz, kilo almak kişiden kişiye değişebilen bir durumdur çünkü her insanın metabolizması ve sindirim sistemi bir değildir. Günümüzde bir çok insan bunun farkında değildir “çok yersem kilo alırım” gibi düşüncelere kapılıp tıka basa yemek yiyenler veya ne olduğu bilinmeyen “kilo aldırıcı” diye tabir edilen besin takviyeleri kullanarak kilo almaya çalışıyorlar bu ve bunun gibi bir çok yanlış düşünceyle sağlık durumlarını riske atıyorlar. Sağlıklı kilo almak önce bireyin kendi vücudunu ve kendi sindirim sistemini, metabolizmasını tanımaktan geçer, birey kendini iyice tanıdıktan sonra düzenli bir diyet programı ile ilk adımı atmalıdır.

 

Gün İçerisinde Alınması Gerekilen Besin Değerleri!

İlk adım atıldıktan sonra ise kişi diyet programını gün içerisinde alınması gereken besin değerlerine göre hazırlamalıdır ve bu diyet programını 1 ila 2 hafta arasında kalori değerleri aynı kalmak şartıyla değiştirebilir. Gün içerisinde alınması gerekilen besin değerleri ne fazla olmalı ne de az olmalıdır kilo almaya karar veren birey bu besin değerlerini kendisi belirlemelidir en başta dediğimiz gibi her insanın metabolizması farklı olduğu için a kişisinin alacağı protein miktarı ile b kişisinin alacağı miktar çoğu zaman farklıdır. Dikkat edilmesi gerekilenlerden bir tanesi de zamandır. Vücudumuzdaki organlar tıpkı vardiyalı işçilere benzerler sistematik çalışırlar ve işleri bitince çalışmayı durdururlar, yemek zamanlarımızı iyi tutmalı ve bu düzen dışına çıkmamaya dikkat edilmelidir, örnek olarak sindirim sisteminizin çalışmayı durduğu bir vakitte onu zorlayacak ağır bir şeyler tüketirseniz onu sindirmeyecektir sabaha bırakacaktır buda ertesi gün sindirim sisteminizin daha fazla çalışacağı anlamına gelir bu çok sağlıklı bir durum değildir.

 

Düzenli Egzersizler Kilo Almanıza Yardımcı Oluyor!

Her gün olmasa da düzenli olarak egzersiz yapmak kilo almanıza yardımcı olacaktır, haftanın 3 ila 4 gününü 40-45 dakikalık egzersizlerinize ayırırsanız sindirim sisteminizin daha hızlı çalışmasına yardımcı olabilirsiniz bu sizin acıkmanıza yol açacaktır ancak buna aldanmayıp yemek saatinizi beklemeli ve düzeninizi bozmamalısınız.

Bu yazı 1212 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.