Sağlıklı Kilo Almanın Püf Noktaları!

Paylaş
 

Kısa Sürede Sağlıklı Kilo Almanın Yöntemleri!

Günümüzde bir çok insanın kilo almak ile ilgili ciddi problemler yaşadığını hepimiz biliyoruz, kilo almak kişiden kişiye değişebilen bir durumdur çünkü her insanın metabolizması ve sindirim sistemi bir değildir. Günümüzde bir çok insan bunun farkında değildir “çok yersem kilo alırım” gibi düşüncelere kapılıp tıka basa yemek yiyenler veya ne olduğu bilinmeyen “kilo aldırıcı” diye tabir edilen besin takviyeleri kullanarak kilo almaya çalışıyorlar bu ve bunun gibi bir çok yanlış düşünceyle sağlık durumlarını riske atıyorlar. Sağlıklı kilo almak önce bireyin kendi vücudunu ve kendi sindirim sistemini, metabolizmasını tanımaktan geçer, birey kendini iyice tanıdıktan sonra düzenli bir diyet programı ile ilk adımı atmalıdır.

 

Gün İçerisinde Alınması Gerekilen Besin Değerleri!

İlk adım atıldıktan sonra ise kişi diyet programını gün içerisinde alınması gereken besin değerlerine göre hazırlamalıdır ve bu diyet programını 1 ila 2 hafta arasında kalori değerleri aynı kalmak şartıyla değiştirebilir. Gün içerisinde alınması gerekilen besin değerleri ne fazla olmalı ne de az olmalıdır kilo almaya karar veren birey bu besin değerlerini kendisi belirlemelidir en başta dediğimiz gibi her insanın metabolizması farklı olduğu için a kişisinin alacağı protein miktarı ile b kişisinin alacağı miktar çoğu zaman farklıdır. Dikkat edilmesi gerekilenlerden bir tanesi de zamandır. Vücudumuzdaki organlar tıpkı vardiyalı işçilere benzerler sistematik çalışırlar ve işleri bitince çalışmayı durdururlar, yemek zamanlarımızı iyi tutmalı ve bu düzen dışına çıkmamaya dikkat edilmelidir, örnek olarak sindirim sisteminizin çalışmayı durduğu bir vakitte onu zorlayacak ağır bir şeyler tüketirseniz onu sindirmeyecektir sabaha bırakacaktır buda ertesi gün sindirim sisteminizin daha fazla çalışacağı anlamına gelir bu çok sağlıklı bir durum değildir.

 

Düzenli Egzersizler Kilo Almanıza Yardımcı Oluyor!

Her gün olmasa da düzenli olarak egzersiz yapmak kilo almanıza yardımcı olacaktır, haftanın 3 ila 4 gününü 40-45 dakikalık egzersizlerinize ayırırsanız sindirim sisteminizin daha hızlı çalışmasına yardımcı olabilirsiniz bu sizin acıkmanıza yol açacaktır ancak buna aldanmayıp yemek saatinizi beklemeli ve düzeninizi bozmamalısınız.

Bu yazı 862 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Aslında iyimser ve anlayışlı davranabilirsiniz ancak bazı olaylar ve kişiler radikal değişiklikler yapmanız için sizi zorlayabilir. Veya siz, çevrenizdeki güçlü kişileri karşınıza alabilirsiniz. Güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Saygı duyduğunuz kişilere danışabilirsiniz ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Daha önce değiştirmek isteyip cazgeçmiş olduğunuz konular tekrar karşınıza çıkabilir ve bu kez duygunuz daha farklı olduğu için karşılaştığınız olaylara şaşırabilirsiniz. Fakat bugün kendinizi daha rahat hissedeceksiniz ve dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapılması gereken işler ile ilgileneceksiniz. Eviniz ile ilgilenebilirsiniz ve bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve keyif aldığınız ortamlarda bulunmak istediğiniz bir gün. Sorumluluk gerektiren konular ile ilgili duygularınız derinleşmiş olabilir konular karşınıza çıkabilir. Ciddiye alınmak istediğiniz bir dönemdesiniz ve çevrenizin sizi önemsemesini istiyor olabilirsiniz. Ancak kendinizi fazla zorlamayın ve özellikle sevdiklerinize ve yakınlarınıza karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için özen gösterin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz. İlişkilerinizi zorlaştıracak davranışlarda bulunmasanız iyi olacak.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkileriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Kendinizi yalnız mutsuz hissedebilirsiniz. Özellikle burcun ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar, isteklerini gözden geçirirken biraz daha makul olmak için gayret göstermeli. Sevdiğinize karşı biraz daha anlayışlı ve sakin davranmalısınız. Bu arada kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan kaçının. Spor yapmak ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak. Çevrenizi değiştirmek ve yabancılar ile kuracağınız ilişkiler sizi rahatlatacak. Olaylara daha iyimser bir açıdan bakmaya çalışın ve sağlığınıza özen gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün eviniz ile ilgilenebilir ve yakınlarınızı evinize davet edebilirsiniz. Bu arada gençler, çocuklar, kardeşleriniz ve önemsediğiniz aile büyükleri ile görüşebilirsiniz. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve yakınlarınız sizin ziyaretinize gelebilir. Hareket halinde olmak ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmak keyfinizi yerine getirecek. Gizli düşünceleriniz olabilir. Ayrıca sizden gizlenmiş bilgilere ulaşabilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşebilir. Etkileyici kişiler ile görüşebilirsiniz ve yepyeni istekler içine girebilirsiniz. Çeşitli organizasyonlara katılabilir, önemli organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Kaderinizdeki kişiler ve olaylar ile karşılaşmanız mümkün. Veya karşılaştığınız bazı kişiler size tanıdık gelebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve anneniz ile aranızda daha önce geçmiş olayları hatırlayabilirsiniz. Annenizin veya ablanızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Ancak bunların üzerinde fazla durmayacaksınız ve dikkatinizi sevdiğiniz konulara yönelteceksiniz. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve desteği ile moraliniz yükselecek ve olaylara daha iyimser açıdan bakacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz ile birlikte keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve karmaşık fikirlerden uzaklaşıp sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Kendinize bakım yapabilir ve özen gösterebilirsiniz. Ayrıca babanız, amcanız veya ağabeyiniz ile ilgilenebilirsiniz. Babanız veya baba adayı arkadaşlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve bazı kaygılar hissedebilirsiniz. Endişelerden uzak durun ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımını alabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Dedikodular ile fazla ilgilenmeyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşmiş olabilir ve annenizi hatırlayabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki büyük kadınlar veya anne adayları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandıracak. Fakat sakin ve kararlı davranabilirsiniz ve böylece kafanızı karıştıran her ne var ise, bilgilenmek için çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Ayrıca uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya beklemediğiniz ziyaretçileriniz olabilir. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Dışarda olmak ve farklı konular ile ilgilenmek sizi rahatlatacak.