Sağlıklı Kilo Almanın Püf Noktaları!

Paylaş
 

Kısa Sürede Sağlıklı Kilo Almanın Yöntemleri!

Günümüzde bir çok insanın kilo almak ile ilgili ciddi problemler yaşadığını hepimiz biliyoruz, kilo almak kişiden kişiye değişebilen bir durumdur çünkü her insanın metabolizması ve sindirim sistemi bir değildir. Günümüzde bir çok insan bunun farkında değildir “çok yersem kilo alırım” gibi düşüncelere kapılıp tıka basa yemek yiyenler veya ne olduğu bilinmeyen “kilo aldırıcı” diye tabir edilen besin takviyeleri kullanarak kilo almaya çalışıyorlar bu ve bunun gibi bir çok yanlış düşünceyle sağlık durumlarını riske atıyorlar. Sağlıklı kilo almak önce bireyin kendi vücudunu ve kendi sindirim sistemini, metabolizmasını tanımaktan geçer, birey kendini iyice tanıdıktan sonra düzenli bir diyet programı ile ilk adımı atmalıdır.

 

Gün İçerisinde Alınması Gerekilen Besin Değerleri!

İlk adım atıldıktan sonra ise kişi diyet programını gün içerisinde alınması gereken besin değerlerine göre hazırlamalıdır ve bu diyet programını 1 ila 2 hafta arasında kalori değerleri aynı kalmak şartıyla değiştirebilir. Gün içerisinde alınması gerekilen besin değerleri ne fazla olmalı ne de az olmalıdır kilo almaya karar veren birey bu besin değerlerini kendisi belirlemelidir en başta dediğimiz gibi her insanın metabolizması farklı olduğu için a kişisinin alacağı protein miktarı ile b kişisinin alacağı miktar çoğu zaman farklıdır. Dikkat edilmesi gerekilenlerden bir tanesi de zamandır. Vücudumuzdaki organlar tıpkı vardiyalı işçilere benzerler sistematik çalışırlar ve işleri bitince çalışmayı durdururlar, yemek zamanlarımızı iyi tutmalı ve bu düzen dışına çıkmamaya dikkat edilmelidir, örnek olarak sindirim sisteminizin çalışmayı durduğu bir vakitte onu zorlayacak ağır bir şeyler tüketirseniz onu sindirmeyecektir sabaha bırakacaktır buda ertesi gün sindirim sisteminizin daha fazla çalışacağı anlamına gelir bu çok sağlıklı bir durum değildir.

 

Düzenli Egzersizler Kilo Almanıza Yardımcı Oluyor!

Her gün olmasa da düzenli olarak egzersiz yapmak kilo almanıza yardımcı olacaktır, haftanın 3 ila 4 gününü 40-45 dakikalık egzersizlerinize ayırırsanız sindirim sisteminizin daha hızlı çalışmasına yardımcı olabilirsiniz bu sizin acıkmanıza yol açacaktır ancak buna aldanmayıp yemek saatinizi beklemeli ve düzeninizi bozmamalısınız.

Bu yazı 795 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Ancak isteklerinizi konuşarak anlatmak yerine davranışlarınız ile ortaya koyarsanız, daha başarılı olacaksınız. Parasal konulara yönelik projeleriniz olabilir ancak gelişmeler beklediğinizden daha yavaş veya beklemediğiniz yönde gelişebilir. Aceleci davranmayın ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyin. Bu arada projelerinizi geliştirebilirsiniz veya geliştirmek için araştırmalar yapabilirsiniz. Ekip çalışmaları yaparken tedbirli olun. Özellikle dikkat gerektiren işler yaparken dikkatinizi dağıtacak konulardan ve olaylardan uzak durmalısınız. Alışkanlıklarınız değişiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor ve geleceğe yönelik istekleriniz değişiyor. Şans ve şanssızlığı birlikte yaşadığınızı düşünebilirsiniz. Fakat şanssızlık gibi görünen bazı olayların şansa dönüştüğünü anlayacaksınız ve kuruntulardan uzaklaşıp kendinizi iyi hissedeceksiniz. Bazı değişikliklerden huzursuzluk duysanız bile çevrenizin saygı duyduğu kişiler ve büyüklerinizin sizi desteklediğini hissedeceksiniz. Bugün karşılaştığınız olaylara daha iyimser açıdan bakabilirsiniz ve neşeli tavırlarınız ile çevrenizi ve karşı cinsi etkileyebilirsiniz. Dostlarınız ile birlikte olmak ve yabancılar ile kuracağınız ilişkiler moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir veya hesaplamadığınız karışıklıklar çıkabilir. Gücünüzü ispatlamak veya kendinizi göstermek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz ancak güç mücadelesinden uzak dursanız, daha iyi olacak. Bugün karşılaştığınız kişilerden ve aniden ortaya çıkan olaylardan etkilenebilirsiniz ve duygusal tepkiler ortaya koyabilirsiniz. Sonradan pişmanlık duyacağınız davranışlarda bulunmaktan kaçının. Tahammülsüz ve sabırsız olabilirsiniz ancak seyahatler ve sportif faaliyetler sizin için rahatlatıcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz ve ilginç fikirleriniz ile yakınlarınızı etkileyebilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızdaki iletişim güçleniyor. Daha önce söylemek istediğiniz halde ortaya koyamadığınız fikirlerinizi şimdi anlatabilirsiniz ve yapmak istediğiniz organizasyonları gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün endişelerinizden uzaklaşacak ve yeni teknoloji ile ilgili gelişmelerle ilgileneceksiniz. Ayrıca bilimsel çalışmalar yapan kişiler ilginizi çekecek.
OĞLAK BURCU YORUMU
Duygusal ve hassas olacağınız bir gün. Sürprizlerden rahatsızlık duyabilirsiniz veya karşılaştığınız değişikliklere sert tepkiler gösterebilirsiniz. Güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Ayrıca olayları çok fazla sorgulamasanız iyi olacak. Özellikle isteklerinizi ortaya koymak için daha farklı yöntemler deneyebilirsiniz ve bu arada stratejinizi yenileyebilirsiniz. Aslında kendinizi yenilemek ve güçlü olmak için kuvvetli arzular duyuyorsunuz ancak sabırlı olmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın. Tabii çevrenizde bulunan kişileri de zorlamasanız iyi olacak. Bu arada parasal konulara yönelik ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün keyfinizi yerine getiren karşılaşmalar olacak. Geleceğe yönelik ciddi hedefleriniz olabilir veya şimdiye kadar fazla önemsemediğiniz kişileri ve konuları ciddiye almaya başlayabilirsiniz. Sorumluluk gerektiren konulara talip olabilirsiniz ve kendinizi gereğinden fazla zorlayabilirsiniz. Bugün kendinizi rahat ve özgür hissedeceksiniz. Teknoloji ile ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz ve olaylara çok farklı açıdan bakan kişiler ile karşılaşabilir ve onların fikirlerinden etkilenebilirsiniz. Hem eski tecrübelerinizi hatırlayacaksınız, hem de yeni gelişmelere ilgi duyacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
Güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz ve arkadaşlarınıza önemsediğiniz konuları anlatabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olmak için büyük bir gayret göstereceksiniz. Çocuklar, kardeşleriniz ve arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda sevdikleriniz de sizi destekleyecek ve bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz. Sevdiğiniz konular ile ilgilenebilirsiniz ve endişelerinizden uzaklaşıp isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak ve bu arada karşılaştığınız güçlü kişilerden etkileneceksiniz ve kendinizi yenilemek için harekete geçeceksiniz.