Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri!

Paylaş
 

Sağlıklı kilo vermede en önemli birinci kural kararlı ve son derecede istikrarlı olmaktır. Kilo vermeye karar verenler bunu bir ile iki hafta deneyip çok çabuk caya biliyorlar. ikinci ana kuralımız ise düzenli ve doğru beslenmedir tabi ki günlerce düzenli beslenmeniz ve son derece kararlı olmanız kilo vermenize yetecektir ancak kilo vermeye karar vermiş bir birey aynı zamanda düzenli,sıkı,fit bir vücut sahibi de olmanın hayalini kuruyordur. Vakit buldukça değil düzenli şekilde de egzersiz yapmanız gerekiyor, düzenli olarak yaptığımız bu egzersizler bize hem daha kısa sürede kilo vermemizi sağlayacaktır hem de istenmeyen yağlarımızı yakarak vücudumuzu sıkı hale getirecektir bu saya de iki taşla bir kuş vurmuş oluyoruz.

Vücudun Enerji Olan Besinler

Kilo verirken dikkat edilmesi gerekilen unsurlardan  bir tanesi de egzersiz yaptıktan sonra veya önce vücudun ihtiyacı olan besinleri ve enerjiyi almamaktır özellikle hanımlar ve aşırı kilolu bireyler böyle bir algıya kapılabiliyorlar, nasıl beslenmemize dikkat ediyorsak egzersizden sonrada yaktığım kaloriyi geri almayayım düşüncesiyle ihtiyaç duyulan enerjiyi ve besini tüketmiyorlar. Bu tür yanlış düşünceler ileride büyük rahatsızlıklara yol açabiliyor, egzersizlere yeteri kadar beslenmeden başlanması veya egzersizlerden sonra yeteri kadar beslenilmemesi var olan kasın parçalanması ve gün geçtikçe kas kütlesinin küçülmesine neden olur. Tabi ki bu istenmeyen durumu önlemek bizim elimizdedir.

Egzersiz ve Düzenli Beslenmekten Ziyade

Egzersizlerimizi ve düzenli beslenmemizi bir kenara bırakalım, güneşli bir bahar havasında müzik eşliğinde yürüyüşe ne dersiniz ? düzenli kilo vermek sadece düzenli beslenme ve düzenli egzersizlerden ibaret değildir. Her gün veya haftanın üç günü 40-45 dakika tempolu yürüyüş, tempolu koşu yapmakta size en az egzersiz kadar kalori ve yağ yakmanıza yardımcı olur özellikle sağuna eşofmanıyla bu yürüyüş,koşu yapılırsa vücudumuzun daha hızlı terlemesine ve daha hızlı kalori yakmasına yardımcı olur , bunların yanı sıra her gün en az 1,5 ila 2 litre arasında su tüketirsek hem vücudumuzu toksinlerden temizlemiş oluruz hem de vücudumuzdaki yağlarımızı su ila yakıp enerjiye dönüştürebiliriz. Bunlar yapıldığı takdirde en kısa sürede kilo verebiliriz.

 

Bu yazı 872 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Sabırsız olabilir ve çevrenizdeki kişilere karşı tahammülsüz davranabilirsiniz. Yanlış anlaşılmadan kaynaklanan tartışmalardan kaçınırsanız iyi olur. Yine de içinizdeki gerilimi kontrol etme ve olayları soğukkanlı karşılamak için gayret etmeniz gerekiyor. Öfkeli ve sert bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Özellikle parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir veya beklentileriniz her zaman olduğundan daha fazla olabilir. Kendinizi ve çevrenizi fazla zorlamayın. Şimdilik olayları akışına bırakın. Sürpriz fırsatlar çıkabilir ancak iyi değerlendirmek için makul olmalısınız.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay değil. Fakat duygusal dalgalanmalar yaşasanız bile kendinize olan güveniniz yükselecek ve daha önce korktuğunuz her ne var ise sizi ürkütmeyecek. Hem güçlü kişiler, hem de saygın çevrelerin desteğini aldığınız bir dönemdesiniz. İyimser ve yapıcı tavırlarınız işleri kolaylaştırıyor. Beklediğiniz fırsatlar karşınıza çıkacak. İyi değerlendirin. Kariyer yapmak isteyenler için fırsat zamanı ancak her zaman olduğundan daha fazla çalışmanız gerekebilir. Zaten isteğinizi gerçekleştirmek için harekete geçmeniz gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak ve güne keyifli başlayacaksınız. Uzun zamandır görmediğiniz ve hatta neredeyse unuttuğunuz ski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan akrabalarınız ziyaretinize gelebilir. Ayrıca bugün sürpriz karşılaşmalar ve davetler sizi heyecanlandıracak. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde eskiden yaptığınız ve unuttuğunuz projelerinizi hatırlamanız mümkün. Eski fikirlerinizi güncelleyebilir ve projelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Erkek arkadaş ve akrabalarınız sizi destekleyecek.
OĞLAK BURCU YORUMU
Hayal ettiklerinizi gerçekleştirmek için cesur olabilir ve gereken gücü ortaya koyabilirsiniz. Sanat yeteneği gerektiren konularda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Bugün aklınızı karıştıracak ve sizi şaşırtacak bir haber alacaksınız. İş yerinizde evrakları yeniden inceleyip gerekli değişiklikleri yapmanız gerekebilir. Bugün eski projelerinizi gözden geçirebilirsiniz ve düşüncelerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan vazgeçmeniz zor. Fakat olayları akışına bırakabilirsiniz ve böylece hayatınızdaki değişiklikleri daha kolay yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU