Sertleşen Rüzgârlardan Korunmak için cildinize nasıl bakmalısınız?

Paylaş
 

Yazın sıcak günleri geride kaldı. Bütün yaz güneşin altında tüm elastikiyetini ve parlaklığını kaybeden cildinizi tatil dönüşü tam onarmaya başlamıştınız ki şimdi de sert esen rüzgârlar nedeniyle cildinizde çatlamalar, kurumalar ve dökülmeler başladı. Yapılması gereken tek şey bu sorun kronik bir hal almadan cildi soğuk kış günlerine hazırlamaktır. İşte size adım adım takip edebileceğiniz koruyucu yöntemler.

Mevsimine göre ürünler tercih edin

Cilt bakımı he mevsim ayrı bir uzmanlık gerektirir. Yazın terleme dolayısıyla fazla nemlenen cilt yağlanırken kışın soğuk rüzgârlardan dolayı kurumalar başlayabilir. Bu nedenle yazın ve kışın kullanacağınız kozmetik ürünleri birbirinden farklı olmalıdır. Yazın cildinizi derinden temizleyen ürünleri tercih ederken kışın nem dengesini sağlayan ürünlere yönelmelisiniz. Ayrıca kuru bir cilde sahipseniz peeling gibi işlemlerden uzak durmalısınız.

Sıcak-soğuk değişimlerine dikkat edin

Mevsim geçişlerinde karşımıza çıkan en büyük problem sıcak-soğuk değişiminden dolayı cildin nemini kaybederek çatlamasıdır. Bu çatlaklar cildin ince bölgeleri olan yüz çevresi, burun kenarı ve dudak kenarlarında olur. Eğer sizin de hassas bir cildiniz varsa ve kurumaya çok müsaitse özellikle sıcak su kullanmaktan kaçınmalı ve duş süresini 5-10 dakikadan fazla tutmamalısınız. Satın aldığınız temizlik ürünlerinde 5.5 pH seviyesine dikkat etmelisiniz.

Bol bol su için

Su içmek cildimizin sağlığı için en önemli gerekliliklerden biridir. Derinizdeki su oranının her daim yüzde 10’un üzerinde olması gerekmektedir. Bu su oranı azaldığında ciltte kuruma olur ve açık cilt tabakası egzama gibi istenmeyen hastalıklara davetiye çıkarabilir. Bu nedenle her gün 2 litre su tüketilmesi cilt için çok önemlidir.

Sağlıklı beslenin

Sağlıklı beslenme tıpkı su içmek gibi cilt için hayati önem taşır. Özellikle soğuk havalarda vitamin ihtiyacı artan vücudun bu eksikliği cildine de yansır. Bu nedenle bu dönemde vitamin ve mineral yönünden zengin olan yiyecekler tüketmelisiniz. Sağlıklı beslenme; sivilcelerden cilt kuruluğuna birçok cilt problemine engel olmak için önemli bir silahtır.

Bu yazı 676 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.