Sivilceli Ciltlere Ne İyi Gelir ?

sivilceli ciltler için maske
Paylaş
 

Sivilceler sadece ergenlik döneminde değil, ergenlik sonrasında da geçmeyen izleriyle insanların aynalara küsmesine neden olmaktadır. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip insanlarda daha çok görülen sivilceler, ergenlik sonrası geçse de, önemli olan iz bırakmamasıdır. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz çeşitli doğal yöntemlerle hem sivilcelerden kolaylıkla kurtulabilir hem de iz bırakmasını önleyebilirsiniz. Sivilcelerin daha fazla yayılmaması ve çabuk geçmesi için cilt bakımına ve temizliğe önem vermek gerekir. Gözeneklerin açılması ve toksinlerin dışarı atılması için yüze buhar banyosu uygulamakta fayda vardır.

Sivilcelerin kısa zamanda geçmesi için en çok uygulanılan yöntemlerden biri aspirin maskesidir. Toz haline getirilmiş bir kaç aspirinin içine biraz su koyduktan sonra krem kıvamına getirip sivilcelerin üzerine sürerek bu maskeyi uygulayabiliriz. Maskeyi 15-20 dakika kadar bekletmek yeterli olacaktır. Sivilcelere iyi gelen diğer maskeler ise bal, yumurta sarısı, sarımsak ve patates maskeleridir. Bal, antibakteriyel özelliğinden dolayı sivilce oluşumunu en aza indirmektedir. Yumurta sarısı maskesi, sivilcelerin iz bırakmadan geçmesine yardımcı olur. Limon suyunu pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine sürmek, sivilcelerin çoğalmasını önler. Sarımsak her derde deva olduğu gibi sivilcelerin geçmesine de yardımcı olur. Patates suyu ile yapılan maske de sivilcelerin kısa sürede geçmesi için etkili yöntemlerdendir. Bu maskeleri yüzde yaklaşık 20 dakika bekletmek yeterlidir. Maskeleri 2-3 günde bir, sivilceler geçene kadar uygulamakta fayda vardır. Bu süreçte sivilceleri yolmamak tedavinin erken sonuç vermesi açısından önemlidir.

Bu yazı 877 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derin olabilir ve en derin istekleriniz açığa çıkabilir. Heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz ve uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler sizin istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi fazla zorlamayın. Seyahatler, tatil programları ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Cinsel potansiyelinizin yükseldiği bir dönem... Kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar çekici gelebilir. Seyahatler sırasında etkileneceğiniz kişi ile karşılaşmanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Daha önce başlatmış olduğunuz işlerinizi gözden geçirebilir ve bazı konularda değişiklik yapılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Gelişmeler yavaş olabilir veya bazı karışıklıklar çıkmış olabilir ve bugün çeşitli çözüm arayışları içine girebilirsiniz. Aslında yaratıcı fikirleriniz ile dikkat çekici olacaksınız. Farklı alanlar ile ilgilenebilir, ilginç konuları araştırabilirsiniz. Parasal konulara yönelik bazı karışıklıklar olabilir veya beklediğinizden daha farklı gelişen olaylar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sabırlı davranabilirsiniz ve bu tutumunuz yeni çözümler üretmenizi sağlayacak. Ayrıca size ihtiyacı olan yakınlarınıza yardımcı olabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derinleşebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları gözden geçirebilirsiniz. Dikkatinizi evinize yöneltecek ve ev ile ilgili değişiklikler yapmak isteyeceksiniz. Hatta radikal değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir ve özgür olmak isteyebilirsiniz. Güç gösterisinde bulunmaktan kaçının. Ayrıca hırslı bir tavır sergilemeseniz iyi olacak. Sevdiklerinizin ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde dostlarınız ile haberleşebilirsiniz ve çeşitli davetlere katılabilirsiniz. Hareket halinde olmak ve açık hava organizasyonları keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün eviniz, yakınlarınız veya arkadaşlarınız ile ilgilenebilirsiniz. Ayrıca sorumluluk hissettiğiniz ve üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara yönelik çalışmalar yapacaksınız. Aslında kaçtığınız ve istemediğiniz durumlar ile yüzleşmeniz gerekebilir. Aldığınız haberler kafanızı karıştırabilir. Hemen karar vermeyin ve tartışmalardan uzak durun. Sabırlı ve dirayetli davranmanız gerekiyor. Ev veya iş yeriniz ile ilgili bazı değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir. Artık daha ciddi konular ilginizi çekiyor. Bu durum arkadaşlarınız ile aranızdaki iletişimi değiştirebilir.
BALIK BURCU YORUMU