Stres Güzelliğinizi Engellemesin!

Paylaş
 

Stresin, baş ve karın ağrısı gibi çeşitli negatif etkiler oluşturduğunu biliyoruz. Aynı oranda kortizol oranını da yükselterek cildinizin çok kolay bir şekilde yıpranmasına sebebiyet verebilmektedir. Yine maddi durumların veya mutsuz bir iş yaşamanın neden olduğu aşırı uzun süreli stresler, kortizol hormonu oranında önemli bir yükselmeye sebebiyet veriyor. Bu yükselme bir yandan da güzelliğinize önemli oranlarda darbeler verebilmektedir ve bir yandan da çeşitli olumsuz alışkanlıklar edinmenize de sebebiyet verebilmektedir.

Kaşıntı ve Kızarıklıklar

Vücudunuzda günlerdir kaşıntı ve çeşitli kızarıklıklar var ise ve hafif bir egzama geçirdiğinizi düşünüyorsanız bu durum kesinlikle stresin etkileri beraberinde vücudunuzun bir kısmında patlak verebiliyor. Çözümüne gelecek olursak cildinizi temizliyorken kesinlikle kokusuz ve doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Yine bu kaşıntıyı alabilmesi için de su bazlı kortizon içeren çeşitli kremler uygulayabilirsiniz. Yanma etkilerini giderebilmek için de yine yulaf unu içeren banyo ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Farkında Olmadan Kamburlaşıyorsunuz!

Farkında olmadan kambur durduğunuzu biliyor muydunuz? Çoğumuz stres yükünü omuzlarımızda ve sırtımızın alt bölgelerinde taşıyoruz. Bilgisayar başında oturuyorken bile kambur duruyoruz ve boyun kaslarınız da fazla gerileceği için canınız zamanla yanmaya başlar. Bunun çözümü ise masajdan geçiyor. Masaj yaptırabilir veya evde ağrıyan çeşitli bölgelere ağrı kesici etkisi olan kremler sürebilirsiniz. Özellikle de belirtmek gerekirse salatalık özüne sahip olan nemlendirici kremin kokusu dahi dinlendirebilmektedir. Kremi avucunuza dökmelisiniz sonrasında omuzlarınızı kasın ve yine sertliği açabilmek için parmak uçlarınız ile bu kısımları hafif bir şekilde ovun. Fark edeceksiniz ki artık eskisi gibi ağrı ve acılar yok.

Sinirleriniz aşırı her gün olduğu zaman damarlarınız daha çok daralır ve dolaşım sisteminiz de bu sebeple yavaşlamaktadır. Bunun sonucunda ise göz altlarınızda çeşitli sıvılar birikebilir. Özellikle de duygusal zorluklar çekiyorsanız cilt renginiz solar ve gözlerinizin altında bulunan morluklar çok daha fazla görünür hale gelirler.

Yine eğer baskı altındaysanız bağışıklık sisteminiz gücünü kaybetmektedir ve bu sebeple de cilt katmanlarınız kalınlaşmaktadır ve bunun sonucunda da cildiniz çok daha solgun görünmektedir.

Bu yazı 1132 kere okundu.
Etiketler:
güzellik stres
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.