Stres Güzelliğinizi Engellemesin!

Paylaş
 

Stresin, baş ve karın ağrısı gibi çeşitli negatif etkiler oluşturduğunu biliyoruz. Aynı oranda kortizol oranını da yükselterek cildinizin çok kolay bir şekilde yıpranmasına sebebiyet verebilmektedir. Yine maddi durumların veya mutsuz bir iş yaşamanın neden olduğu aşırı uzun süreli stresler, kortizol hormonu oranında önemli bir yükselmeye sebebiyet veriyor. Bu yükselme bir yandan da güzelliğinize önemli oranlarda darbeler verebilmektedir ve bir yandan da çeşitli olumsuz alışkanlıklar edinmenize de sebebiyet verebilmektedir.

Kaşıntı ve Kızarıklıklar

Vücudunuzda günlerdir kaşıntı ve çeşitli kızarıklıklar var ise ve hafif bir egzama geçirdiğinizi düşünüyorsanız bu durum kesinlikle stresin etkileri beraberinde vücudunuzun bir kısmında patlak verebiliyor. Çözümüne gelecek olursak cildinizi temizliyorken kesinlikle kokusuz ve doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Yine bu kaşıntıyı alabilmesi için de su bazlı kortizon içeren çeşitli kremler uygulayabilirsiniz. Yanma etkilerini giderebilmek için de yine yulaf unu içeren banyo ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Farkında Olmadan Kamburlaşıyorsunuz!

Farkında olmadan kambur durduğunuzu biliyor muydunuz? Çoğumuz stres yükünü omuzlarımızda ve sırtımızın alt bölgelerinde taşıyoruz. Bilgisayar başında oturuyorken bile kambur duruyoruz ve boyun kaslarınız da fazla gerileceği için canınız zamanla yanmaya başlar. Bunun çözümü ise masajdan geçiyor. Masaj yaptırabilir veya evde ağrıyan çeşitli bölgelere ağrı kesici etkisi olan kremler sürebilirsiniz. Özellikle de belirtmek gerekirse salatalık özüne sahip olan nemlendirici kremin kokusu dahi dinlendirebilmektedir. Kremi avucunuza dökmelisiniz sonrasında omuzlarınızı kasın ve yine sertliği açabilmek için parmak uçlarınız ile bu kısımları hafif bir şekilde ovun. Fark edeceksiniz ki artık eskisi gibi ağrı ve acılar yok.

Sinirleriniz aşırı her gün olduğu zaman damarlarınız daha çok daralır ve dolaşım sisteminiz de bu sebeple yavaşlamaktadır. Bunun sonucunda ise göz altlarınızda çeşitli sıvılar birikebilir. Özellikle de duygusal zorluklar çekiyorsanız cilt renginiz solar ve gözlerinizin altında bulunan morluklar çok daha fazla görünür hale gelirler.

Yine eğer baskı altındaysanız bağışıklık sisteminiz gücünü kaybetmektedir ve bu sebeple de cilt katmanlarınız kalınlaşmaktadır ve bunun sonucunda da cildiniz çok daha solgun görünmektedir.

Bu yazı 755 kere okundu.
Etiketler:
güzellik stres
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU