Stres Güzelliğinizi Engellemesin!

Paylaş
 

Stresin, baş ve karın ağrısı gibi çeşitli negatif etkiler oluşturduğunu biliyoruz. Aynı oranda kortizol oranını da yükselterek cildinizin çok kolay bir şekilde yıpranmasına sebebiyet verebilmektedir. Yine maddi durumların veya mutsuz bir iş yaşamanın neden olduğu aşırı uzun süreli stresler, kortizol hormonu oranında önemli bir yükselmeye sebebiyet veriyor. Bu yükselme bir yandan da güzelliğinize önemli oranlarda darbeler verebilmektedir ve bir yandan da çeşitli olumsuz alışkanlıklar edinmenize de sebebiyet verebilmektedir.

Kaşıntı ve Kızarıklıklar

Vücudunuzda günlerdir kaşıntı ve çeşitli kızarıklıklar var ise ve hafif bir egzama geçirdiğinizi düşünüyorsanız bu durum kesinlikle stresin etkileri beraberinde vücudunuzun bir kısmında patlak verebiliyor. Çözümüne gelecek olursak cildinizi temizliyorken kesinlikle kokusuz ve doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Yine bu kaşıntıyı alabilmesi için de su bazlı kortizon içeren çeşitli kremler uygulayabilirsiniz. Yanma etkilerini giderebilmek için de yine yulaf unu içeren banyo ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Farkında Olmadan Kamburlaşıyorsunuz!

Farkında olmadan kambur durduğunuzu biliyor muydunuz? Çoğumuz stres yükünü omuzlarımızda ve sırtımızın alt bölgelerinde taşıyoruz. Bilgisayar başında oturuyorken bile kambur duruyoruz ve boyun kaslarınız da fazla gerileceği için canınız zamanla yanmaya başlar. Bunun çözümü ise masajdan geçiyor. Masaj yaptırabilir veya evde ağrıyan çeşitli bölgelere ağrı kesici etkisi olan kremler sürebilirsiniz. Özellikle de belirtmek gerekirse salatalık özüne sahip olan nemlendirici kremin kokusu dahi dinlendirebilmektedir. Kremi avucunuza dökmelisiniz sonrasında omuzlarınızı kasın ve yine sertliği açabilmek için parmak uçlarınız ile bu kısımları hafif bir şekilde ovun. Fark edeceksiniz ki artık eskisi gibi ağrı ve acılar yok.

Sinirleriniz aşırı her gün olduğu zaman damarlarınız daha çok daralır ve dolaşım sisteminiz de bu sebeple yavaşlamaktadır. Bunun sonucunda ise göz altlarınızda çeşitli sıvılar birikebilir. Özellikle de duygusal zorluklar çekiyorsanız cilt renginiz solar ve gözlerinizin altında bulunan morluklar çok daha fazla görünür hale gelirler.

Yine eğer baskı altındaysanız bağışıklık sisteminiz gücünü kaybetmektedir ve bu sebeple de cilt katmanlarınız kalınlaşmaktadır ve bunun sonucunda da cildiniz çok daha solgun görünmektedir.

Bu yazı 815 kere okundu.
Etiketler:
güzellik stres
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Aslında iyimser ve anlayışlı davranabilirsiniz ancak bazı olaylar ve kişiler radikal değişiklikler yapmanız için sizi zorlayabilir. Veya siz, çevrenizdeki güçlü kişileri karşınıza alabilirsiniz. Güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Saygı duyduğunuz kişilere danışabilirsiniz ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Daha önce değiştirmek isteyip cazgeçmiş olduğunuz konular tekrar karşınıza çıkabilir ve bu kez duygunuz daha farklı olduğu için karşılaştığınız olaylara şaşırabilirsiniz. Fakat bugün kendinizi daha rahat hissedeceksiniz ve dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapılması gereken işler ile ilgileneceksiniz. Eviniz ile ilgilenebilirsiniz ve bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve keyif aldığınız ortamlarda bulunmak istediğiniz bir gün. Sorumluluk gerektiren konular ile ilgili duygularınız derinleşmiş olabilir konular karşınıza çıkabilir. Ciddiye alınmak istediğiniz bir dönemdesiniz ve çevrenizin sizi önemsemesini istiyor olabilirsiniz. Ancak kendinizi fazla zorlamayın ve özellikle sevdiklerinize ve yakınlarınıza karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için özen gösterin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz. İlişkilerinizi zorlaştıracak davranışlarda bulunmasanız iyi olacak.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkileriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Kendinizi yalnız mutsuz hissedebilirsiniz. Özellikle burcun ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar, isteklerini gözden geçirirken biraz daha makul olmak için gayret göstermeli. Sevdiğinize karşı biraz daha anlayışlı ve sakin davranmalısınız. Bu arada kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan kaçının. Spor yapmak ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak. Çevrenizi değiştirmek ve yabancılar ile kuracağınız ilişkiler sizi rahatlatacak. Olaylara daha iyimser bir açıdan bakmaya çalışın ve sağlığınıza özen gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün eviniz ile ilgilenebilir ve yakınlarınızı evinize davet edebilirsiniz. Bu arada gençler, çocuklar, kardeşleriniz ve önemsediğiniz aile büyükleri ile görüşebilirsiniz. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve yakınlarınız sizin ziyaretinize gelebilir. Hareket halinde olmak ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmak keyfinizi yerine getirecek. Gizli düşünceleriniz olabilir. Ayrıca sizden gizlenmiş bilgilere ulaşabilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşebilir. Etkileyici kişiler ile görüşebilirsiniz ve yepyeni istekler içine girebilirsiniz. Çeşitli organizasyonlara katılabilir, önemli organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Kaderinizdeki kişiler ve olaylar ile karşılaşmanız mümkün. Veya karşılaştığınız bazı kişiler size tanıdık gelebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve anneniz ile aranızda daha önce geçmiş olayları hatırlayabilirsiniz. Annenizin veya ablanızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Ancak bunların üzerinde fazla durmayacaksınız ve dikkatinizi sevdiğiniz konulara yönelteceksiniz. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve desteği ile moraliniz yükselecek ve olaylara daha iyimser açıdan bakacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz ile birlikte keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve karmaşık fikirlerden uzaklaşıp sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Kendinize bakım yapabilir ve özen gösterebilirsiniz. Ayrıca babanız, amcanız veya ağabeyiniz ile ilgilenebilirsiniz. Babanız veya baba adayı arkadaşlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve bazı kaygılar hissedebilirsiniz. Endişelerden uzak durun ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımını alabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Dedikodular ile fazla ilgilenmeyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşmiş olabilir ve annenizi hatırlayabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki büyük kadınlar veya anne adayları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandıracak. Fakat sakin ve kararlı davranabilirsiniz ve böylece kafanızı karıştıran her ne var ise, bilgilenmek için çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Ayrıca uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya beklemediğiniz ziyaretçileriniz olabilir. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Dışarda olmak ve farklı konular ile ilgilenmek sizi rahatlatacak.