Tek Aksesuarı İnci Bir Küpeydi

aksesuar
Paylaş
 

Tek Aksesuarı İnci Bir Küpeydi

Ellerini birbirine kavuşturmuş gülümseyen kadın belki de dünyanın en meşhur resmidir. Mona Lisa Akdenizlidir. Oysa resim tarihinde bir de kuzeyden gelen Mona Lisa var. Bu resmin odak noktası ise Mona Lisa’daki gibi bir kişi değil, sadece tek bir küpe. Zaten tablonun adı da İnci Küpeli Kız. Ve bir inci küpenin nasıl tarihe geçtiğini anlatır.

İnci Küpenin Etkisi

Hollanda’lı ressam Johannes Vanmeer resimlerinde ışığı ve ayrıntıları o kadar ustaca kullanmıştır ki tablolarında sanki bir fotoğrafa bakıyor gibi olursunuz. İnci küpeli Kızın kim olduğu bilinmiyor. Sol taraftan ressama bakan model kulağındaki inci küpeyle ve başına sardığı mavili ve sarılı şalla bir fotoğraf gibi duruyor. Resmin bütün merkezini ise aksesuar çeşidi olarak bildiğimiz inci bir küpe oluşturuyor. Bazen böyle etkisi olan inciler kolye olarak da çok şık duruyorlar. Ama aksesuar kullanımı içinde çok fazla geçen takıları nasıl kullanacağımızı bilmek gerek. Küçük yüzü olan bir hanım kocaman küpeler taktığında daha beter kaybolup gidebiliyor. Takıları uygun seçmek oldukça tecrübe isteyen bir iş. Hürrem küpesi diye tanınan yeşil taşlı küpeler aktriste gerçekten yakıştığı için seçilmişti, Hürrem Suultan takıyor diye değil.

inci_kupeler

Gelinliklere Uygun Aksesuar Seçmek

Takı kullanmanın en önemli olduğu yerler düğünler. Gelinlerin bu konuda hiçbir zaman aşırıya kaçmamaları gerek. Çok aksesuar kullanmak değil önemli olan, yakışanı bulup takmak. Örneğin dekolte yaka bir gelinlik seçilmişse kolyeler güzel duracaktır. Ama kapalı yaka bir gelinlik söz konusuysa en uygun aksesuar seçimi olarak küpelere ağırlık vermek gerekir. Bunun gibi ayrıntılar gelini çok daha güzel yapar.

gelinlik_aksesuar

Eşarpların Etkisi Unutulmamalı

Dilimize yerleşen sözcüklerden biri de eşarp. Bir aksesuar olarak çok kullanılıyor. Hem de kuvvetli aksesuar çeşitlerinden biri bu. Kıyafetlere bir anda bambaşka bir hava getiriyor. Son yıllarda tesettür giyim içinde de ayrı bir moda yaratan eşarplar renk renk çeşidiyle giyim aksesuarlarından biri olarak her zaman değişik kombinler yaratabiliyor. Tvil veya sura ipekten yapılan eşarplar artık her yerde bulunabiliyor.

esarp

 

Bu yazı 2201 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.