Yağlı Cilt ve Akne Sorunu

Paylaş
 

Çoğunlukla yağlı ciltlerde rastladığımız akne sorunları her zaman karşımıza çıkmıştır.Yağlı bir cildiniz varsa eğer sabun kullanımı cildinizi kurutur fakat aynı zamanda cildinizin gözeneklerindeki faydalı mikro organizmaları da öldürür.Demem o ki sürekli sabun kullanımı cildinize yarardan daha çok zarar verir.Cildinizdeki akneler bir takım mikrop çeşitleridir. Akne sorununa çözüm için doktorunuza başvurduğunuzda ise yüzünüzde öncelik olarak içeriden antibiyotik tedavisine başlanır ve aknelerin azalmasına uğraş gösterilir.Daha önce belirttiğimiz gibi akne problemleri yoğunluk olarak yağlı ciltte beliren bir problemdir.Bunu için ise öncelik olarak hedefimiz cildinizde ki yağı elimizden geldiğince azaltmak olacak.

Peki Cilt Yağlanmasının Önüne Nasıl Geçilir ?

Öncelik olarak ne kadar uğraşırsak uğraşalım cildinizde az olsa yağ kalmaktadır.Bizim amacımız zaten bu yağı tamamen yok etmek olmayacak ve yağlanmayı elimizden geldiğince azaltacağız.Yukarıda da belirttiğimiz gibi cilt yağlanmasının tedavisi kesinlikle sabun değildir.Yağlanmanın önüne geçerken aynı zamanda cilt sağlığımızı da korumamız ve kesinlikle tahriş olmamasını sağlamamız gerekir.Cildinizde ki yağlanmanın önüne geçebileceğiniz doğal çözümünüz için size bir liste sunacağız.

1 Adet yumurta

1 Tatlı kaşığı bal

1 Tatlı kaşığı tarçın

Yukarıda da belirttiğimiz formül sivilceleri ve aynı zamanda akneleri geçirmektedir.Fakat asıl yapacağı şey cildinizi kurutmak olacak.Verdiğimiz malzemeleri bir kasede karıştırdıktan sonra her gün sabah saatlerinde yüzünüze sürdükten sonra 10-15 bekletin ve sonrasında ılık bir suyla yıkayın.Bu işlemi 1 ay boyunca her gün 1 kere olma şartıyla gerçekleştirdikten sonra sizde değişimi fark edeceksiniz.Sonucunda ise ne kadar pırıltılı ve pürüzsüz bir cilde sahip olacağınızı sizde çok rahat fark edebileceksiniz.Bir kaç uyarı ve bilgilendirme yapmadan geçmeyelim.Eğer ki cildinizi tanımıyorsanız ve tam olarak bilmiyorsanız doktorunuza danışmadan bir sonuç çıkmasını beklemeyiniz.Doğal bir çok yöntem var olmasına rağmen sizlere bu yöntemi sunmamız en kolay ve çoğu kişinin başarı eldi ettiği bir bakım olduğunu biliyoruz.Eğer ki bu yöntemlerden başarı elde edemezseniz aktarlardan temin edeceğiniz ürünleri iyice araştırmanız tavsiye edilir.Sağlıklı bir yaşam için danışmadan ve araştırmadan hareket etmeyiniz.

Bu yazı 963 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Aslında iyimser ve anlayışlı davranabilirsiniz ancak bazı olaylar ve kişiler radikal değişiklikler yapmanız için sizi zorlayabilir. Veya siz, çevrenizdeki güçlü kişileri karşınıza alabilirsiniz. Güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Saygı duyduğunuz kişilere danışabilirsiniz ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Daha önce değiştirmek isteyip cazgeçmiş olduğunuz konular tekrar karşınıza çıkabilir ve bu kez duygunuz daha farklı olduğu için karşılaştığınız olaylara şaşırabilirsiniz. Fakat bugün kendinizi daha rahat hissedeceksiniz ve dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve yapılması gereken işler ile ilgileneceksiniz. Eviniz ile ilgilenebilirsiniz ve bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve keyif aldığınız ortamlarda bulunmak istediğiniz bir gün. Sorumluluk gerektiren konular ile ilgili duygularınız derinleşmiş olabilir konular karşınıza çıkabilir. Ciddiye alınmak istediğiniz bir dönemdesiniz ve çevrenizin sizi önemsemesini istiyor olabilirsiniz. Ancak kendinizi fazla zorlamayın ve özellikle sevdiklerinize ve yakınlarınıza karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmak için özen gösterin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz. İlişkilerinizi zorlaştıracak davranışlarda bulunmasanız iyi olacak.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkileriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Kendinizi yalnız mutsuz hissedebilirsiniz. Özellikle burcun ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar, isteklerini gözden geçirirken biraz daha makul olmak için gayret göstermeli. Sevdiğinize karşı biraz daha anlayışlı ve sakin davranmalısınız. Bu arada kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan kaçının. Spor yapmak ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak. Çevrenizi değiştirmek ve yabancılar ile kuracağınız ilişkiler sizi rahatlatacak. Olaylara daha iyimser bir açıdan bakmaya çalışın ve sağlığınıza özen gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün eviniz ile ilgilenebilir ve yakınlarınızı evinize davet edebilirsiniz. Bu arada gençler, çocuklar, kardeşleriniz ve önemsediğiniz aile büyükleri ile görüşebilirsiniz. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve yakınlarınız sizin ziyaretinize gelebilir. Hareket halinde olmak ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmak keyfinizi yerine getirecek. Gizli düşünceleriniz olabilir. Ayrıca sizden gizlenmiş bilgilere ulaşabilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşebilir. Etkileyici kişiler ile görüşebilirsiniz ve yepyeni istekler içine girebilirsiniz. Çeşitli organizasyonlara katılabilir, önemli organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Kaderinizdeki kişiler ve olaylar ile karşılaşmanız mümkün. Veya karşılaştığınız bazı kişiler size tanıdık gelebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve anneniz ile aranızda daha önce geçmiş olayları hatırlayabilirsiniz. Annenizin veya ablanızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Ancak bunların üzerinde fazla durmayacaksınız ve dikkatinizi sevdiğiniz konulara yönelteceksiniz. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve desteği ile moraliniz yükselecek ve olaylara daha iyimser açıdan bakacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz ile birlikte keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve karmaşık fikirlerden uzaklaşıp sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Kendinize bakım yapabilir ve özen gösterebilirsiniz. Ayrıca babanız, amcanız veya ağabeyiniz ile ilgilenebilirsiniz. Babanız veya baba adayı arkadaşlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve bazı kaygılar hissedebilirsiniz. Endişelerden uzak durun ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımını alabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Dedikodular ile fazla ilgilenmeyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşmiş olabilir ve annenizi hatırlayabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki büyük kadınlar veya anne adayları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandıracak. Fakat sakin ve kararlı davranabilirsiniz ve böylece kafanızı karıştıran her ne var ise, bilgilenmek için çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Ayrıca uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya beklemediğiniz ziyaretçileriniz olabilir. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Dışarda olmak ve farklı konular ile ilgilenmek sizi rahatlatacak.