Yağlı Cilt ve Akne Sorunu

Paylaş
 

Çoğunlukla yağlı ciltlerde rastladığımız akne sorunları her zaman karşımıza çıkmıştır.Yağlı bir cildiniz varsa eğer sabun kullanımı cildinizi kurutur fakat aynı zamanda cildinizin gözeneklerindeki faydalı mikro organizmaları da öldürür.Demem o ki sürekli sabun kullanımı cildinize yarardan daha çok zarar verir.Cildinizdeki akneler bir takım mikrop çeşitleridir. Akne sorununa çözüm için doktorunuza başvurduğunuzda ise yüzünüzde öncelik olarak içeriden antibiyotik tedavisine başlanır ve aknelerin azalmasına uğraş gösterilir.Daha önce belirttiğimiz gibi akne problemleri yoğunluk olarak yağlı ciltte beliren bir problemdir.Bunu için ise öncelik olarak hedefimiz cildinizde ki yağı elimizden geldiğince azaltmak olacak.

Peki Cilt Yağlanmasının Önüne Nasıl Geçilir ?

Öncelik olarak ne kadar uğraşırsak uğraşalım cildinizde az olsa yağ kalmaktadır.Bizim amacımız zaten bu yağı tamamen yok etmek olmayacak ve yağlanmayı elimizden geldiğince azaltacağız.Yukarıda da belirttiğimiz gibi cilt yağlanmasının tedavisi kesinlikle sabun değildir.Yağlanmanın önüne geçerken aynı zamanda cilt sağlığımızı da korumamız ve kesinlikle tahriş olmamasını sağlamamız gerekir.Cildinizde ki yağlanmanın önüne geçebileceğiniz doğal çözümünüz için size bir liste sunacağız.

1 Adet yumurta

1 Tatlı kaşığı bal

1 Tatlı kaşığı tarçın

Yukarıda da belirttiğimiz formül sivilceleri ve aynı zamanda akneleri geçirmektedir.Fakat asıl yapacağı şey cildinizi kurutmak olacak.Verdiğimiz malzemeleri bir kasede karıştırdıktan sonra her gün sabah saatlerinde yüzünüze sürdükten sonra 10-15 bekletin ve sonrasında ılık bir suyla yıkayın.Bu işlemi 1 ay boyunca her gün 1 kere olma şartıyla gerçekleştirdikten sonra sizde değişimi fark edeceksiniz.Sonucunda ise ne kadar pırıltılı ve pürüzsüz bir cilde sahip olacağınızı sizde çok rahat fark edebileceksiniz.Bir kaç uyarı ve bilgilendirme yapmadan geçmeyelim.Eğer ki cildinizi tanımıyorsanız ve tam olarak bilmiyorsanız doktorunuza danışmadan bir sonuç çıkmasını beklemeyiniz.Doğal bir çok yöntem var olmasına rağmen sizlere bu yöntemi sunmamız en kolay ve çoğu kişinin başarı eldi ettiği bir bakım olduğunu biliyoruz.Eğer ki bu yöntemlerden başarı elde edemezseniz aktarlardan temin edeceğiniz ürünleri iyice araştırmanız tavsiye edilir.Sağlıklı bir yaşam için danışmadan ve araştırmadan hareket etmeyiniz.

Bu yazı 858 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU