Yağlı Cilt ve Akne Sorunu

Paylaş
 

Çoğunlukla yağlı ciltlerde rastladığımız akne sorunları her zaman karşımıza çıkmıştır.Yağlı bir cildiniz varsa eğer sabun kullanımı cildinizi kurutur fakat aynı zamanda cildinizin gözeneklerindeki faydalı mikro organizmaları da öldürür.Demem o ki sürekli sabun kullanımı cildinize yarardan daha çok zarar verir.Cildinizdeki akneler bir takım mikrop çeşitleridir. Akne sorununa çözüm için doktorunuza başvurduğunuzda ise yüzünüzde öncelik olarak içeriden antibiyotik tedavisine başlanır ve aknelerin azalmasına uğraş gösterilir.Daha önce belirttiğimiz gibi akne problemleri yoğunluk olarak yağlı ciltte beliren bir problemdir.Bunu için ise öncelik olarak hedefimiz cildinizde ki yağı elimizden geldiğince azaltmak olacak.

Peki Cilt Yağlanmasının Önüne Nasıl Geçilir ?

Öncelik olarak ne kadar uğraşırsak uğraşalım cildinizde az olsa yağ kalmaktadır.Bizim amacımız zaten bu yağı tamamen yok etmek olmayacak ve yağlanmayı elimizden geldiğince azaltacağız.Yukarıda da belirttiğimiz gibi cilt yağlanmasının tedavisi kesinlikle sabun değildir.Yağlanmanın önüne geçerken aynı zamanda cilt sağlığımızı da korumamız ve kesinlikle tahriş olmamasını sağlamamız gerekir.Cildinizde ki yağlanmanın önüne geçebileceğiniz doğal çözümünüz için size bir liste sunacağız.

1 Adet yumurta

1 Tatlı kaşığı bal

1 Tatlı kaşığı tarçın

Yukarıda da belirttiğimiz formül sivilceleri ve aynı zamanda akneleri geçirmektedir.Fakat asıl yapacağı şey cildinizi kurutmak olacak.Verdiğimiz malzemeleri bir kasede karıştırdıktan sonra her gün sabah saatlerinde yüzünüze sürdükten sonra 10-15 bekletin ve sonrasında ılık bir suyla yıkayın.Bu işlemi 1 ay boyunca her gün 1 kere olma şartıyla gerçekleştirdikten sonra sizde değişimi fark edeceksiniz.Sonucunda ise ne kadar pırıltılı ve pürüzsüz bir cilde sahip olacağınızı sizde çok rahat fark edebileceksiniz.Bir kaç uyarı ve bilgilendirme yapmadan geçmeyelim.Eğer ki cildinizi tanımıyorsanız ve tam olarak bilmiyorsanız doktorunuza danışmadan bir sonuç çıkmasını beklemeyiniz.Doğal bir çok yöntem var olmasına rağmen sizlere bu yöntemi sunmamız en kolay ve çoğu kişinin başarı eldi ettiği bir bakım olduğunu biliyoruz.Eğer ki bu yöntemlerden başarı elde edemezseniz aktarlardan temin edeceğiniz ürünleri iyice araştırmanız tavsiye edilir.Sağlıklı bir yaşam için danışmadan ve araştırmadan hareket etmeyiniz.

Bu yazı 1272 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.