Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun
Paylaş
 

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil çay metabolizmayı hızlandırma özelliğine sahip besinlerin başında gelmektedir. Hızlı bir şekilde kilo verdirmeyi sağlayan yeşil çay ile vücuttaki zehirli atıklardan da kurtulma fırsatına sahip olabilirsiniz. Vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmayan yeşil çayı tüketerek kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Günümüzde beslenme alışkanlıklarının değişmesi ile birlikte  alınan kiloları vermek bir hayli zorlaşmıştır. Yeşil çay hızlı kilo vermeyi sağlayan önemli bir bitkisel besin kaynağıdır.

Yeşil Çayın Zayıflatma Etkisi

Yeşil çay binlerce yıldır kullanılan önemli bitkilerden biridir. Yeşil çayın faydalarını saymakla bitmez. Asya kültürünün vazgeçilmez bitkisi olan yeşil çay özellikle İngiltere’de çok kullanılmaktadır. 5 çaylarında yeşil çay tüketen İngiltere sağlığını korumak için özel bir çaba sarf etmektedir. Günde en az 5 fincan yeşil çay içerek hem sağlığınızı koruyabilir hem de kilo verebilirsiniz. Ancak yeşil çay tüketimi ile sağlık problemi yaşayanların doktora başvurması çok önemlidir.

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çayın faydaları incelendiğinde;

 • Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır
 • Vücudu temizleyerek sindirimi kolaylaştırır.
 • Hızlı kalori yakılmasına yardımcı olan yeşil çay kilo vermede etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Yeşil çay metabolizmayı yavaş yavaş hızlandırır ve sert bir etkiye neden olmaz.
 • Böbrek ve idrar yollarına faydası büyüktür.
 • Yeşil çay yüksek oranda C vitamini içermektedir ve güçlü bir antioksidandır.
 • Yaşlanmayı engeller ve zinde tutmaya yardımcı olur.
 • Yeşil çay vücutta oluşan kanserli hücrelerin oluşmasını engeller.
 • Kan ve damarları temizleyerek kalbin işlevini destekler.

Yeşil Çay Diyeti Listesi

Yeşil çay diyeti uygulayan kişiler yeşil çay diyet listesine doğru bir şekilde uyduğunda kilo kayıpları gözle görülür bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Sabah:

 • 1 adet haşlanmış yumurta
 • Bir miktar beyaz peynir
 • 2 dilim kepekli ekmek

Öğle:

 • Haşlanmış ızgara tavuk veya yağsız dana eti
 • Yeşil çay

Akşam:

 • Balık veya haşlanmış tavuk
 • Çorba
 • Yeşil salata

Ara Öğün:

Yeşil çay diyet listesi ara öğünlerinde 5 bardak yeşil çay tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil Çay Diyeti İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Yeşil çay diyeti yapan kişiler ev ve balık ürünleri tüketirken istedikleri miktarda tüketebilir ancak etlerin haşlanmış olması ve balıkların fırında pişmesi gerekmektedir. Yeşil çay diyetinde yumurta günde en fazla 2 adet tüketilmelidir. Süt ve süt ürünleri tüketilirken tuzsuz olanlar tercih edilmeli ve 2 porsiyon meyve tabağı tüketmeye özen gösterilmelidir.

Yeşil Çay Diyeti ile Kaç Kilo Verebilirsiniz?

Yeşil çay diyetinde 1 ayda verebileceğiniz ortalama kilo kaybı 10 kilodur. Yeşil çay diyetinin amacı yeşil çayı hayatımızın her alanına sokmaktır. Yeşil çay oldukça sağlıklıdır. Ancak unutulmamalıdır ki yeşil çayda yüksek miktarda kafein bulunmaktadır. Yüksek oranda kafein uyku probleminin yanı sıra çeşitli sağlık problemlerine neden olabileceğinden dolayı kronik rahatsızlıkları bulunan kişilerin yeşil çay diyetini doktor kontrolünde yapması önerilmektedir.

Bu yazı 921 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylara büyük bir hassasiyetle yaklaşabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Sorumluluklarınızın baskısını hissedebilirsiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygusal tepkilerinizi denetleyin. Aslında yaratıcı çalışmalar yapabilir ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstereceksiniz. Yabancılar ile iş birliği yapabilir, içinde bulunduğunuz koşulların dışında farklı yerlerde yaşamak için şartlarınızı zorlayabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve yeni stratejiler yapacaksınız. Güçlü kişilerle karşılaşabilir ve onların fikirlerinden etkilenebilirsiniz. Yepyeni projeler yapacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bilinçaltınızı etkilemiş olan eski olayları hatırlayacak ve düşüncelerinizi tamamen değiştirmeyi başaracaksınız. Ekip çalışmalarında başarılı olacak ve yaratıcı fikirlerinizle çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak ve hoş fırsatlar karşınıza çıkacak. Şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz ancak iyi değerlendirmek için çalışmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir haftaya başlıyorsunuz. Kardeşleriniz, arkadaşlarınız ve çocukların sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu arada yapmanız gereken işleri ihmal edebilirsiniz. Aslında yapabileceklerinizden daha büyük sorumluluklar almaktan kaçınmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın. Eski arkadaşlarınız ile haberleşebilir ve eski projeleriniz gündeme gelebilir. Ancak eski olanı yenilemeniz gerekiyor. Bugün araştırma, geliştirme ve projeler üzerinde çalışmak için uygun zaman.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve çocuklarla ilgilenmeniz gerekebilir. Her türlü soruna kolay çözüm bulabileceğiniz bir gün. Ancak sabah saatlerinde hayallerin dağıtıcı etkisinden uzak durmalısınız. Dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklamayı başarabilirseniz, yepyeni projeler üreteceksiniz. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilir ve yarım kalmış işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde yabancılar, yabancı ülkeler ve seyahatler ile ilgilenebilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Kafanızı karıştıran düşünceleriniz olabilir fakat bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük gayret göstereceksiniz. Devlet daireleri, hukuk ve resmiyet gerektiren işlerle ilgili baskı uyandıran durumlar olabilir ve siz bunları çözmek için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Aslında tarzınızda değişiklik yapabilirseniz, karşılaşmış olduğunuz sorunları çok daha kolay çözmeyi başaracaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde geleceğe yönelik beklentilerinizi gözden geçireceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
Haftaya keyifli başlayacak ve daha önceden planlamış olduğunuz işlerinizi disiplinli bir biçimde yapacaksınız. Patronlar ve önemli kişilerle ilişkilerinizi güçlendirebilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Gün içinde karşılaşacağınız olaylar moralinizi yükseltecek ve isteklerinizi gerçekleştireceğinize dair olan inancınız kuvvetlenecek. Ciddiyet gerektiren konularda ortaya koyduğunuz rahat davranış ile çevrenizi etkileyebilir ve sorunları mesele haline getirmeden çözebilirsiniz. Böylece büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Ayrıca devlet dairelerinde işi olanlar bugün işlerini kolay yapacaklar.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün duygusal ve hassas olacaksınız fakat dikkatiniz giderek yükseliyor. Eski projelerinizi hatırlayacak ve geleceğe yönelik yeni düşünceler içine gireceksiniz. Güç, zenginlik ve kariyer peşinde koşabilirsiniz. Haberleşme trafiğiniz giderek hareketleniyor. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişiden etkilenebilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz projeleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak kişilerle de karşılaşmanız mümkün. Günün ilerleyen saatlerinde yetiştirmeniz gereken işler yüzünden gerilim hissedebilirsiniz fakat arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU