Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun
Paylaş
 

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil çay metabolizmayı hızlandırma özelliğine sahip besinlerin başında gelmektedir. Hızlı bir şekilde kilo verdirmeyi sağlayan yeşil çay ile vücuttaki zehirli atıklardan da kurtulma fırsatına sahip olabilirsiniz. Vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmayan yeşil çayı tüketerek kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Günümüzde beslenme alışkanlıklarının değişmesi ile birlikte  alınan kiloları vermek bir hayli zorlaşmıştır. Yeşil çay hızlı kilo vermeyi sağlayan önemli bir bitkisel besin kaynağıdır.

Yeşil Çayın Zayıflatma Etkisi

Yeşil çay binlerce yıldır kullanılan önemli bitkilerden biridir. Yeşil çayın faydalarını saymakla bitmez. Asya kültürünün vazgeçilmez bitkisi olan yeşil çay özellikle İngiltere’de çok kullanılmaktadır. 5 çaylarında yeşil çay tüketen İngiltere sağlığını korumak için özel bir çaba sarf etmektedir. Günde en az 5 fincan yeşil çay içerek hem sağlığınızı koruyabilir hem de kilo verebilirsiniz. Ancak yeşil çay tüketimi ile sağlık problemi yaşayanların doktora başvurması çok önemlidir.

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çayın faydaları incelendiğinde;

 • Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır
 • Vücudu temizleyerek sindirimi kolaylaştırır.
 • Hızlı kalori yakılmasına yardımcı olan yeşil çay kilo vermede etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Yeşil çay metabolizmayı yavaş yavaş hızlandırır ve sert bir etkiye neden olmaz.
 • Böbrek ve idrar yollarına faydası büyüktür.
 • Yeşil çay yüksek oranda C vitamini içermektedir ve güçlü bir antioksidandır.
 • Yaşlanmayı engeller ve zinde tutmaya yardımcı olur.
 • Yeşil çay vücutta oluşan kanserli hücrelerin oluşmasını engeller.
 • Kan ve damarları temizleyerek kalbin işlevini destekler.

Yeşil Çay Diyeti Listesi

Yeşil çay diyeti uygulayan kişiler yeşil çay diyet listesine doğru bir şekilde uyduğunda kilo kayıpları gözle görülür bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Sabah:

 • 1 adet haşlanmış yumurta
 • Bir miktar beyaz peynir
 • 2 dilim kepekli ekmek

Öğle:

 • Haşlanmış ızgara tavuk veya yağsız dana eti
 • Yeşil çay

Akşam:

 • Balık veya haşlanmış tavuk
 • Çorba
 • Yeşil salata

Ara Öğün:

Yeşil çay diyet listesi ara öğünlerinde 5 bardak yeşil çay tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil Çay Diyeti İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Yeşil çay diyeti yapan kişiler ev ve balık ürünleri tüketirken istedikleri miktarda tüketebilir ancak etlerin haşlanmış olması ve balıkların fırında pişmesi gerekmektedir. Yeşil çay diyetinde yumurta günde en fazla 2 adet tüketilmelidir. Süt ve süt ürünleri tüketilirken tuzsuz olanlar tercih edilmeli ve 2 porsiyon meyve tabağı tüketmeye özen gösterilmelidir.

Yeşil Çay Diyeti ile Kaç Kilo Verebilirsiniz?

Yeşil çay diyetinde 1 ayda verebileceğiniz ortalama kilo kaybı 10 kilodur. Yeşil çay diyetinin amacı yeşil çayı hayatımızın her alanına sokmaktır. Yeşil çay oldukça sağlıklıdır. Ancak unutulmamalıdır ki yeşil çayda yüksek miktarda kafein bulunmaktadır. Yüksek oranda kafein uyku probleminin yanı sıra çeşitli sağlık problemlerine neden olabileceğinden dolayı kronik rahatsızlıkları bulunan kişilerin yeşil çay diyetini doktor kontrolünde yapması önerilmektedir.

Bu yazı 1207 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.