Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun
Paylaş
 

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil çay metabolizmayı hızlandırma özelliğine sahip besinlerin başında gelmektedir. Hızlı bir şekilde kilo verdirmeyi sağlayan yeşil çay ile vücuttaki zehirli atıklardan da kurtulma fırsatına sahip olabilirsiniz. Vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmayan yeşil çayı tüketerek kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Günümüzde beslenme alışkanlıklarının değişmesi ile birlikte  alınan kiloları vermek bir hayli zorlaşmıştır. Yeşil çay hızlı kilo vermeyi sağlayan önemli bir bitkisel besin kaynağıdır.

Yeşil Çayın Zayıflatma Etkisi

Yeşil çay binlerce yıldır kullanılan önemli bitkilerden biridir. Yeşil çayın faydalarını saymakla bitmez. Asya kültürünün vazgeçilmez bitkisi olan yeşil çay özellikle İngiltere’de çok kullanılmaktadır. 5 çaylarında yeşil çay tüketen İngiltere sağlığını korumak için özel bir çaba sarf etmektedir. Günde en az 5 fincan yeşil çay içerek hem sağlığınızı koruyabilir hem de kilo verebilirsiniz. Ancak yeşil çay tüketimi ile sağlık problemi yaşayanların doktora başvurması çok önemlidir.

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çayın faydaları incelendiğinde;

 • Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır
 • Vücudu temizleyerek sindirimi kolaylaştırır.
 • Hızlı kalori yakılmasına yardımcı olan yeşil çay kilo vermede etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Yeşil çay metabolizmayı yavaş yavaş hızlandırır ve sert bir etkiye neden olmaz.
 • Böbrek ve idrar yollarına faydası büyüktür.
 • Yeşil çay yüksek oranda C vitamini içermektedir ve güçlü bir antioksidandır.
 • Yaşlanmayı engeller ve zinde tutmaya yardımcı olur.
 • Yeşil çay vücutta oluşan kanserli hücrelerin oluşmasını engeller.
 • Kan ve damarları temizleyerek kalbin işlevini destekler.

Yeşil Çay Diyeti Listesi

Yeşil çay diyeti uygulayan kişiler yeşil çay diyet listesine doğru bir şekilde uyduğunda kilo kayıpları gözle görülür bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Sabah:

 • 1 adet haşlanmış yumurta
 • Bir miktar beyaz peynir
 • 2 dilim kepekli ekmek

Öğle:

 • Haşlanmış ızgara tavuk veya yağsız dana eti
 • Yeşil çay

Akşam:

 • Balık veya haşlanmış tavuk
 • Çorba
 • Yeşil salata

Ara Öğün:

Yeşil çay diyet listesi ara öğünlerinde 5 bardak yeşil çay tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay Diyeti İle Kilolarından Kurtulun

Yeşil Çay Diyeti İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Yeşil çay diyeti yapan kişiler ev ve balık ürünleri tüketirken istedikleri miktarda tüketebilir ancak etlerin haşlanmış olması ve balıkların fırında pişmesi gerekmektedir. Yeşil çay diyetinde yumurta günde en fazla 2 adet tüketilmelidir. Süt ve süt ürünleri tüketilirken tuzsuz olanlar tercih edilmeli ve 2 porsiyon meyve tabağı tüketmeye özen gösterilmelidir.

Yeşil Çay Diyeti ile Kaç Kilo Verebilirsiniz?

Yeşil çay diyetinde 1 ayda verebileceğiniz ortalama kilo kaybı 10 kilodur. Yeşil çay diyetinin amacı yeşil çayı hayatımızın her alanına sokmaktır. Yeşil çay oldukça sağlıklıdır. Ancak unutulmamalıdır ki yeşil çayda yüksek miktarda kafein bulunmaktadır. Yüksek oranda kafein uyku probleminin yanı sıra çeşitli sağlık problemlerine neden olabileceğinden dolayı kronik rahatsızlıkları bulunan kişilerin yeşil çay diyetini doktor kontrolünde yapması önerilmektedir.

Bu yazı 842 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karar veremediğiniz konu ile ilgili önemsediğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Değişik fikirler karşısında farklı düşünceleriniz olabilir. Ancak kararlarınızı sürdürmek için gayret göstereceksiniz. Kariyer yapmak ve sosyal statünüzü yükseltmek için kuvvetli arzular duyduğunuz bir dönemdesiniz. Ancak harekete geçmeden önce iyi araştırın ve duyduklarınızı hemen ciddiye almayın. İş ortaklığı, evlilik ve benzeri konular gündeme gelebilir. İsteklerinizi gerçekleştireceğiniz uygun koşullar oluşuyor fakat korkularınız ile başa çıkmanız gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Kendinizi derin duygular içinde bulacaksınız ve sabah saatlerinde kendi içinize bakacaksınız. Şimdiye kadar yaşadığınız olayları, geçmişte yaşadıklarınızın sonuçlarını ve geleceğe yönelik yapmak istediklerinizi gözden geçireceksiniz. Daha dikkatli ve planlı davranmayı başarabilirsiniz ve arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bugün iletişim trafiğiniz hareketli olacak ve fikirlerinizi rahat bir biçimde ortaya koyacaksınız. Ekip çalışmaları yaparken heyecan duyabilirsiniz. Çevre gezilerine çıkmak ve çeşitli organizasyonlara katılmak, keyfinizi yerine getirecek. Farklı ortamlar ve değişik insanlar ile tanışabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rahat olduğunuz bir dönem ve bugün keyfiniz yerinde. İlginç gelişmeler dönemindesiniz ve hedefinize ulaşmak için büyük arzular duyacaksınız fakat dışardan bunu yansıtmayacak ve sakin davranışlarınızı koruyacaksınız. Öğlene doğru alacağınız bazı haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Yeni çevreler ve değişik insanlar ile birlikte olmak keyfinizi yerine getirecek. Bu arada güç mücadelesi yapmayın ve kendinizi fazla zorlamayın. Daha doğrusu şansınızı sorgulamaktan kaçının. Biraz makul olursanız, projelerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak.
ASLAN BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde beklediğiniz bir haber ile heyecanlanacaksınız. Parasal konulara yönelik isteklerinizin arttığı bir dönem ve beklediğiniz haberleri almanız mümkün. Özellikle ciddiye aldığınız bir konuyla ilgili gelişmeler hırs yapmanıza neden olabilir. Öğlene doğru duygularınız aniden değişebilir. Özellikle sürprizlerden etkilenebilirsiniz ve düşünceleriniz giderek özgürleşebilir. Böylece yaratıcı fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz ve çok ilginç projeler yapabilirsiniz. Farklı ortamlar ve ilginç kişiler sizi destekleyecek. İmkansız gibi görünen isteklerinizi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sabırlı olun.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Sabah saatlerinde duygularınız dalgalanabilir ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Fakat bu haliniz gün içinde değişecek. Karşılaştığınız olaylara duygusal tepkiler göstermeniz mümkün fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Aslında verimli bir dönemde bulunuyorsunuz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için ortaya koyduğunuz kararlılık ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Büyüklerinizin ve önemli kişilerin takdirini kazanabilirsiniz. Kariyer yapmak ve statüsünü yükseltmek için uygun koşullar meydana geliyor. Ayrıca yatırıma yönelik çalışmalar içinde olabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bütün dikkatinizi maddeye odakladığınız bir dönemdesiniz ve gelişmeler karşısında sabırsızlık duysanız bile isteklerinizi gerçekleştirmek için duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Çünkü geleceğe yönelik uzun soluklu projeler yaptığınız bir dönemdesiniz. Hiç kimsenin aklına gelmeyecek stratejiler yapabilirsiniz. Bu arada beklentileriniz giderek artıyor. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve harekete geçeceksiniz. Bu arada güç mücadelesinden uzak durun ve mantığınız ile hareket edin. Yakınlarınızın sizi destekleyecek. Arkadaşlarınıza danışabilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakmayı başarabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
İzlediğiniz yolda değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz fakat sorumluluklarınız nedeniyle harekete geçmeniz pek kolay olmayacak Aslında yola çıkmak ve harekete geçmek için kendinizi hazır hissediyorsunuz. Ancak çok fazla tedbirli davranmanız mümkün. İlginç gelişmeler olabilir ve sempatik tavırlarınız ile hem karşı cinsi, hem de yakınlarınızı etkileyebilirsiniz. Ancak iddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında düşünceleriniz ve hayata bakış açınız değişiyor. Ciddiye aldığınız konular da değişmeye başlıyor. Sevdiğiniz kişi ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanabilir.
YAY BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız ve ilginç teklifler ile karşılaşacaksınız. Arkadaşlarınız ile buluşabilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Bugün ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olacaksınız. Ayrıca sunmak istediğiniz projeleri ortaya koyabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Daha önce sizi rahatsız eden konuları fazla önemsemeyeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız. Teknolojiyi takip eden kişiler ve yaratıcı çalışmalar ilginizi çekecek. Bugün sergiler, açılışlar ve ilginç tasarımların sergilendiği mekanlarda dolaşabilirsiniz ve farklı kişiler ile tanışabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU